Мами в Италия 9

  • 12 924
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Italia
  • Мнения: 4 492
.... дете, живяло на Доспат в София ....


Лени ти да не би да живееШ на Доспат в София ? Ако ДА на кой номер  newsm78 Grinning

# 31
  • Мнения: 6 167
макдирок, мне, аз съм на Скобелев)))

маркрит, има верни неща в тези, които казваш -
основната трагедия според мен се състои в прехода на българина от 'който се учи той ще сполучи' , към ' учи мама, да не работиш'.  една патология, която се е развила и мутирала в ' купи си дипломата, за да не учиш, а после и да не работиш'.

при всички положения, аз съм за образованието, каквото и да е то!

# 32
  • Мнения: 1 545
Здравейте!
Боже, тук е такава жега, че направо не се издържа. Жега, влажност, тежко време.... Така ме цепи главата....
ЗА копъра - пак да кажа, че семена си донесох от България, но първия пък, когато ги посях, неизвестно защо нищо не стана. После поразхвърлях семена в различни саксийки, и те поникнаха, така че от тогава си подновявам семената от новите растения. Но в супермаркетите се продават, на италиански е Ането. Даже имам купени, но не съм стигнала до тях.
Аз проблеми с цветята зимата нямам, тук никога не става достатъчно студено, че да измръзнат, така че си стоят на терасата. Между другото, някой да е чувал за цъфнала мимоза през юни? Щото моята взе, че пак цъфна?!?  #Crazy
По въпроса за образованието и моето мнение е доста близко до това на Джорджа, макар че лични наблюдения от сега нямам. Но виждам добре нивото на общата култура на близки и познати, което често е под всякаква критика. Скоро имахме забавна случка - докато чакахме един професор по медицина, си говорехме с негов колега точно на подобна тема, и наоколо имаше сума ти студенти /по медицина/, които и ние познаваме. Един беше облечен с тениска с надпис Таити. Та го попитахме - къде е Таити. Познайте какъв беше отговора - на Хаваите.  Joy Та толкоз за общата култура. Подобни примери колкото изкаш.
Маркрит, манталитета на италианците е много различен в зависимост от мястото, където живеят. Повечето пишещи тук момичета са на север, и там манталитета е един, тук на юг е съвсем друго. Естествено, с много плюсове и минуси. Тук хората са много по-открити и слънчеви, много по-малко расисти и с предразсъдъци, винаги готови да помогнат /колко често се случва да питаш някой непознат къде се немира едикое си, той да тръгне да ти обяснява и накрая да те придружи, въпреки че отива в съвсем друга посока/, но по-невежи /да не кажа прости/, често се палят и вдигат скандали публично, по-мързеливи са.... НЕ мога да кажа харесват ли ми или не - просто ги приемам такива, каквито са, с всичките им позитиви и негативи.

# 33
  • Мнения: 5 475
маркрит, има верни неща в тези, които казваш -
основната трагедия според мен се състои в прехода на българина от 'който се учи той ще сполучи' , към ' учи мама, да не работиш'.  една патология, която се е развила и мутирала в ' купи си дипломата, за да не учиш, а после и да не работиш'.
при всички положения, аз съм за образованието, каквото и да е то!

 Peace Peace Peace Подкрепям 100 процента!
 А за италианския манаталитет  Деси много добре го е описала...мога да добавя,че аз имам поглед и от средна Италия(след 4 години студентстване там!),и от юг,повече от 5 години имахме съдружник от Калабрия..а сега четвърта година съм в Ломбардия.Честно казано тук хората,изобщо не ми харесват...
Но като си говорим с мъжа ми,той казва,че хората са се променили и  са претърпели обратна еволюция...обществото става студено,хората се отдалечават и затварят...това де факто е американския модел,от който избягах и който за съжаление настъпва с пълна сила... Sick
  Но какво да се прави тук сме вече,така че приемаме ситуацията такава каквато е. Peace

# 34
  • Мнения: 1 041
ЗДРАВЕЙТЕ!
По молба на сестра ми, която в момента е на гости при свеки в Италия, искам да ви питам нещо:
Кои изкуствени млека, продавани в Италия са за предпочитане /на поносими цени/?
Някой ползвал ли е "Prima pаppi" и какви са отзивите за него?
Запасите с мляко от България са свършили/тук са ползвали Фризолак/ и се налага да търсят ново мляко. Купили са  "Prima pаppi"  и от него /или от смяната на млякото/ бебчо има запек и сега търсят друго.

# 35
  • Мнения: 1 545
Мари-ана, за съжаление не мога да ти дам никаква информация, а доколкото знам, и останалите мами на малки дечица тук или са кърмили само, като мен, или са кърмещи в момента, т.е. въпроса с изкуственото мляко никога не ни е интересувал. Тук кърменето е много насърчавано. Та за марки не мога да те ориентирам. Знам само, че млякото на прах в Италия е сред най-скъпите в цяла Европа, за съжаление едва ли сестра ти ще намери нещо на поносими цени. Дано някой друг се включи с повече информация.

# 36
  • Мнения: 2 427
Hey!Tova s pluvaneto vze che mi haresa,pochvam da go pravya prez den!!!Vwrvyah pesh do baseyna a do tam e okolo 1,5km pluvah dosta i sled tova 1,5 obratno do nas,ako prodwljavam taka shte vzema da si stopya slaninkite ne na shega.Posle spah malko,posle izgledah celi dva filma-"Alfi" i "North Country",posledniyat mi haresa osobenno.
Kazvam se Vladi,swjalyavam che zabravih da se predstavya.

# 37
  • Мнения: 1 049
Мари-ана, за съжаление не мога да ти дам никаква информация, а доколкото знам, и останалите мами на малки дечица тук или са кърмили само, като мен, или са кърмещи в момента, т.е. въпроса с изкуственото мляко никога не ни е интересувал. Тук кърменето е много насърчавано. Та за марки не мога да те ориентирам. Знам само, че млякото на прах в Италия е сред най-скъпите в цяла Европа, за съжаление едва ли сестра ти ще намери нещо на поносими цени. Дано някой друг се включи с повече информация.
Деси е права  Peace  bouquet
  На колко месеца е детенце  най добре да идат в consultorio famigliare и да питат там някоя  ostetrica за съвет или в аптека:peace:

# 38
  • Мнения: 2 804
Момичета , благодаря за топлите думи!
Не ми се пише ще се включа друг ден с писане сега само ще ви чета.
Бона сера е танте бели козе !

# 39
  • Мнения: 1 041
Благодаря ви за бързите отговори! Ще предам на сестра ми съвета. Тошко е на почти 6 месеца и вече е само на изкуствено хранене. От 2 седмици са в Южна Италия и дано вече да са се ориентирали в обставновката, за  да имат възможност да се свържат с ostetrica.

# 40
  • Мнения: 5 462
Я сега кажете какво се коментира в Италия относно скандала с царя  ?Интересно ми е да чуя инфо от извора ?

# 41
  • Мнения: 6 167
Добро утро!) Спите ли??!))))
Едно капуччо от мен за всички, за останалите , каквото предпочитат Hug

Ех живот хубав и слънчев, днес Дамиано си е вкъщи и сме много щастливи
Абе тоя живот как тоооолкова можа да се промени за нула време!

Усмихнат ден на всички!

# 42
  • Мнения: 5 475
Буонджорно и от мен!

Най-после окото ми е наред  newsm44

лек ден и от мен!! Peace

  bouquet

# 43
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ДобрЮтро и от мен  Hug
ВклЮ4вам се с малко мляко с нес кафе  Grinning
Лени ако знаех,4е си направила ве4е капу4иното Щях направо тук да дойда а не да си пия сама  Wink
Гери сноЩи ходихте ли да гледате зарята над Вила Реале. Мислех да ти звъня ама си забрайх телефона в къЩи  Embarassed

# 44
  • Мнения: 5 475
 Embarassed  Снощи ходихме на сладолед...и като се върнахме по едно време едни ми ти золуми...  doh чак тогава Масимо се сети,че имало зарята...миналата година я пропуснахме,че по това време бяхме във Флорида...накрая видях малко от балкона...пък догодина ще я гледам пак...и без това била еднаква всяка година!

Общи условия

Активация на акаунт