буди се само веднъж на нощ - препълнени гърди

  • 769
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Здравейте мами,
От 2-3 дни бебчо се буди само веднъж през нощта. На сутринта гърдите ми ще се пръснат. Вечер го слагам към 9-10 да спи и се храним. Давам само едната гърда. Събужда се към 4-4,30 сутринта и то с малко моя помощ и хапва малко от другата гърда, после заспива и спи до към 7. Сутрин никога не е зверски гладен като се събуди. Минава около половин час докато реши, че е гладен. Старая се да спазвам правилото за 3-те часа при даване на гърдите (заради коликите - имаме понякога). Храним се на поискване, не пие вода и чай. Тази гърда, от която яде миналата нощ ме болеше когато се събудих за хранене. Болката е в горната част на гърдата и към мишницата. Няма зачервени места или бучка. Сутринта започнахме да се храним от нея. Дали е запушен канал или нещо друго? От тази гърда яде последно към 18-19 часа, т.е не е сукал от нея около 8 часа.
Та въпроса ми е дали да давам примерно да суче вечер преди лягане и от двете гърди, за да се поизпразнят еднакво, дали да ставам през нощта да се цедя (хич не ми се занимава.. ) и достатъчно ли е едно кърмене нощем за поддържане на лактацията?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 22 369
Изцеждай малко от гърдата с болки и напрежение,колкото да се почувстваш по-добре,не цялата.Не се знае бебо дали вече ще е на този режим,може пак да започне да се буди.Ако продължи така,мисля,че ще се регулира образуването на мляко скоро.Майка ми ме е кърмила само през деня 6м/после ме е отбила по съвет на лекаря Shocked,защото е била бременна със сестра ми/ и не й е намаляла кърмата.С ено нощно кърмене ще продължиш стимулацията на лактацията.

# 2
  • Мнения: 8 917
Всичко зависи от това как се чувстваш ти, МамаДеси х2 . Аз бях по същият начин и ако не се цедях - вярно, че това беше през 1,5-2 часа и е много уморително, но просто щяха да се пръснат. Затова пък замразявах и имах запаси от кърма, които след като ми се нормализира лактацията и се налагаше понякога да ме няма у дома, си ги ползвах Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Най-добре е вече да започнеш да храниш и от двете гърди. Аз преустанових с редуването май след първия месец. По-удобно е, не натоварваш толкова гърдите. А коликите - ми те трябва вече да са към своя край...

Ей, благинка е иначе - само 1 път на нощ, засега, но не се знае дали утре няма да започне пак да се буди да си хапна начесто. Моята започна пак на 4 месеца и половина.

# 4
  • Мнения: 2 381
Като усетя, че съм мокра-ставам и цедя по малко за облекчение.Не обичам да се цедя,но какво да се прави.
Достатъчно е едно кърмене нощем- щом бебето така иска baby_neutral

# 5
И аз се събуждам с препълнени гърди сутринта и ако не е гладна изцеждам на ръка, колкото да намаля напрежението. А нощем беба обикновено се събужда един или два пъти и яде по малко, като редувам гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт