Свекърва ми е болна - търся инфо

  • 1 475
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
... и мъжът ми се поболява от притеснение. Моля ви, ако някой може да ни осветли в положението ще съм ви много благодарна! Историята е следната:
Жената започва да кърви и то доста продължително /на 58 г./. Тръгва по доктори - правят й изследвания - нищо - всичко е наред. Отива в София и там също й правят изследвания и после последва т.нар манипулация - за премахване на някакво удебеление на матката или нещо от сорта й казват. Но кървенето продължава ... тогава й правят нови изследвания и й казват, че е необходима операция, защото се е образувала торбичка, която събира кръв. Правят й операцията.
Сега ... доктор се обадил на мъжа ми да каже на свекървата, че трябва да прави лъчетерапия за всеки случай. И мъжът ми изпада в ужас - звъни ми и ми казва - ти знаеш ли, че не е това, което ни казват - мисля, че е най-лошото. Аз се опитвам да го успокоя, че едва ли докторите или майка му лъжат, може би просто наистина профилактично е необходима тази лъчева терапия. Казах му да я попита директно, но го е страх, че може би и на нея й е спестена истината. Моля ако някой се е сблъскал с това, дайде съвет!

# 1
  • Мнения: 213
За съжаление, когато става дума за по-възрастен човек май никой не дава информация.
Баба ми изкара курс лъчетерапия във Варна. Оттогава на всеки преглед й казват, че е много добре, че "нищо и няма"... Тя разбира се само се притеснява, зашото за нея това не са отговори. И тя почна така с кървене. Казаха, че е късно за операция.
Съжалявам, че вие трябва да извървите този път.

# 2
  • Мнения: 8 917
Съжалявам, Анита, за положението на свекърва ти, но ако наистина е раково образувание по-добре търсете инфо навреме. Ето тук
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak
бихте могли да намерите/според мен, защото аз намерих навремето когато ми трябваше, но уви - неможахме да спасим татенцето ми Cry/ инфо и мнения от хора, които за съжаление са се сблъсквали с тази гадост.

# 3
  • Мнения: 282
Здравей!
Първо  -- много сълажявам, че се налага да го изживеете това!
На майка ми преди 4 месеца й направиха тотална хистеректомия (махнаха й матката и яйчниците). След операцията я изписаха с диагноза КЛИНИЧНО ЗДРАВА #Crazy. Препоръчаха профилактична лъчетерапия, но тя така и не се подложи. След като поразпитахме се оказа, че тази терапия е един вид застраховка на докторите, а в някои случаи е даже противопоказна при ракови образования - ускорява деленето на лошите клетки.
Дано всичко да е нормално със свекито ти - ако операцията е успешна, ще се възстанови бързо. А за терапията се консултирайте с още няколко специалиста и тя да реши.

# 4
  • Мнения: 1 722
Въпросът е, че не знаем дали е раково образувание ... дори по думите на лекарите не е. А лъчетерапия прилага ли се при други по-леки състояния като кисти и т.н.?

# 5
  • Мнения: 8 917
Въпросът е, че не знаем дали е раково образувание ... дори по думите на лекарите не е. А лъчетерапия прилага ли се при други по-леки състояния като кисти и т.н.?
Аз съм чувала само за ракови образувания и лъчетерапия. Дано да не е това и да се прилага при по-"леки" състояния Peace

# 6
  • Мнения: 1 393
 Показания за лъче или радиотерапия се дават при онкологични заболявания,но така без снета анамнеза и диагноза може да се правят само предположения,което е много тъпо и може да ви доведе до тотално объркване  #CrazyЗатова питай лекаря ви за какво заболяване точно се касае и търси инфо за конкретната болест  Peace

# 7
  • Мнения: 82
аз знам че лъчетерапията се прави при доброкачествени заболяваниа при злокачествени не се ли прави химеотерапиа

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Лекарите може просто да се застраховат понеже никой не може да е 100% сигурен че няма! както и че има!
 -  Но не вярвам да скрият,  камо ли от Синът и. Това не го вярвам, според мен хората се застраховат.

# 9
  • Мнения: 4 150
ЗаЩо просто не zададете конкретни вьпроси и да искате конкретни отговори.Дльжни са да ви обяснят.
В епикриzата трябва да пиШе точната диагноzа и ле4ението,дори сьмнения zа неЩо се вписват там...

Ль4етерапия,ей така,zа удоволствие или zастраховане е родено от болно лекарско сьzнание zа пари.

Общи условия

Активация на акаунт