? за кърмата

  • 1 196
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Не знам правилно ли разбирам но тя се появява 2-3 дни след като си родил дотогава какво се дава на бебето?

# 1
  • Мнения: 5 299
 При някои е така, но то е по ред причини. Аз имах от момента, в който се роди бебе. А в случаите, когато на майката не и тръгне веднага кърма, дават АМ.

# 2
  • Мнения: 446
Мерси за отговора Wink

# 3
  • Мнения: 5 299
М, чак сега видях, че си Русенско девойче. Mr. Green Заповядай в Русенската тема, в От4етните(По градове) Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 4 146
Преди кърмата започва да тече коластра. Дори и след секцио коластрата тръгва почти веднага. Но в болницата дават и адаптирано мляко за бебетата.

# 5
  • Мнения: 1 353
Преди кърмата започва да тече коластра. Дори и след секцио коластрата тръгва почти веднага. Но в болницата дават и адаптирано мляко за бебетата.
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 630
ако искаш прочети това, има интересни и полезни факти за коластрата

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз родих в сряда, видимо за мен потече в събота сутринта. От втория час след раждането беше при мен, слагах я да суче след като минаха 6 часа от раждането, когато е будна. Новородените спят страшно много. Не са и давали адаптирано мляко, коластрата е била достатъчна явно.

# 8
  • Мнения: 1 427
Нищо не трябва да се дава-коластрата е достатъчна!Обаче в българските болници се дава адаптирано мляко-лекарите не знаят почти нищо за кърменето.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,преди да дойде кърмата,което става 2-3 ден след раждането,тече коластра.Тя е много хранителна и дава на бебето всичко необходимо за него.Моя бебо започна са суче 2 часа след като се роди и положително имаше какво да суче Laughing
Не е необходимо да се дава нищо допълнително на бебето.Дори и вода,както практикуват в много болници,за съжаление Tired

# 10
  • Мнения: 967
Когато жената роди, дори и да не потече мляко веднага в гърдитеима коластра (това е  много концентрирано на хранителни вечества мляко) - само няколко капчици отнего са достатъчни за новороденото. Ако искаш детето ти да е н кърма не тябва да даваш АМ - първо, защото повчето хранени от шише бебета после не искат да засучат и второ, защото стомахчето на бебето е така нежно, че единствено кърмата е безвредна за него. В началото трябва да даваш на бебето да суче много на често (напр. през 1 час). Бебето е съвсем мъничко и ще суче едва по няколко минутки и после ще се измори и ще заспи, но дори и малкото количество коластра, коео погълне му е достатъчно, а също така като бебето суче кърмата идва по-бързо. Прочети статиите в библиотеката в кърмаческия форум.

# 11
  • Мнения: 4 621
В болницата дават АМ на бебето докато ти дойде коластрата.

# 12
  • Мнения: 967
Относно това, че някои ти казват, че докато потече млякото бебето яде АМ я се замисли, какво са правили бебетата преди да се появи АМ - гладни ли са стояли първите 3 дни Rolling Eyes Не мислищ ли, че природата си знае работата - мислиш ли, че след като е дала на майката мляко да храни децата си, то си казала, ще и дам с какво да ги храни от третияден, а до тогава да се оправя сама - крава ли ще дои, каши ли ще забърква не ме интересува Joy Joy Joy
И последно, че станах многословна: бебето преживява голям стрес при раждането - на бебето му е толкова тежко, колкото и на майката - едно раждане и за майката и за бебето се сравнява с тежка операция, а когато човек трябва да се съзстаноява от нещо толкова тежко започва с леки храни и е голяма глупост да напълниш стомахчето на едно новородено с изкуствно мляко, вместо да го храниш с коластра, това е като на болен човек вмсто пилешка супа да предложиш пържен боб слюти чушки Laughing
Успешно раждане миличка и те съветвам да се постараеш да държиш детето си до колкото може далеч от изкуствените заместители на модерното общество - бебетата се хранят с кърма, а не с АМ.

# 13
  • Мнения: 992
аз родих секцио коластрата ми слезе на втория ден а кърмата на четвъртия или 5-тия

# 14
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз съм от редките случаи в които захранено бебе със АМ премина на кърма. След раждането бебка не можеше да засуче два дни! Може би факта че бях неопитна /но като се замисля и другите майки в стаята ми също бяха с първо дете, а техните си сучеха без проблеми/, или пък факта че беше много малка /2,600 се роди/, обаче направо не ставаше! Тя се късаше от рев, аз ревях със нея, от напрежението сигурно коластрата не текваше - а бе направо омъгьосан кръг! Накрая една сестра / на третия ден/ ми даде едно шишенце с АМ, беба го изпи, наспа се и след това засука все едно не е било...
Не знам дали  мога да ти дам съвет с този объркан пост. Confused
Може би при такива случаи най- важното е спокойствието. Последното го казвам с пълното съзнание че аз съм абсолютния лош пример! Blush
Важното е да си с настройката да кърмиш! Другото ще се подреди от самосебе си.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт