как сваляте високата температура

  • 2 282
  • 18
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
моля ви за бързи отговори мамчета.кики вчера за първи път ми се разболя сериозно и вдигна температура.сега сме на антибиотици и пие парацетамол.но тази нощ вдигна почти 39градуса.мокрих я с кърпи но чак след час започна да й спада малко температурата.сутринта пак се събуди с горещо чело.обадих се на лекаря но той каза да си продължавам лекарствата.сега пак гори. #Crazyмоля ви помогнете Praynig

# 1
  • софия
  • Мнения: 495
Защо не пробваш с чорапи с оцет?Бабина рецепта е ,но според мен върши чудеса

# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
От какво е болна? Защо са й изписали АБ? Нурофен е по-силно лекарство от панадола, но се консултирай с лекаря. На своя глава не давай нищо, бебето е малко.
Виж тук за температурата.

# 3
  • Мнения: 922
Мокрите кърпи са нож с две остриета - може да доведат до пневмония, затова се използват само при т-ра над 40гр.
Давай панадол или нурофен (за деца). Добър вариант ако детето повръща са и свещичките Ефералган за деца. Но те също се използват при т-ра над 39,5 (или ако повръща, както писах)
За кърпите с оцет - не слагай на главата - в никакъв случай.
Друг ефикасен метод е да намажеш стъпалата с мед (може и захаросан) и да обуеш чорапки. Сваля много бързо т-рата.
УСпех и бързо оздравяване

# 4
  • Мнения: 1 117
ако температурата е до 38,5 - чорапки с оцет и оцетена кърпичка на пъпчето , над 38,5 давам и парацетамол сироп

# 5
  • Мнения: 426
Ами това което го знам са ти го написали,но ще следя темата.Дъщеря ми също сутринта ми вдигна висока температура. Нашата лекарка ми препоръча при много висока температура 3-4капки течен аналгин.Не знам за вас вие сте малки питаи лекаря си.
Да оздравявате.Въпреки че има температура не я затваряи в къщи. С дъщеря ми в 5 сутринта бяхме на терасата и после заспа.

# 6
Ако пиете антибиотик от вчера и до утре сутринта не сте по-добре е най-добре да идете на лекар. А за температурата-кажи колко кг е бебчето, защото има една стандартна схема за редуване на Парацетамол и Ибупрофен, но за да я напиша ми трябва теглото на бебето. Иначе идеята за мокрите кърпи вече е отречена, защото предизвиква съдов спазъм. най-добре направи във ваничката температура около 34-35 градуса и прави бани през час.

# 7
  • Мнения: 2 700
Като лекаства аз лично съм ползувала редуващи се Калпол и детски амидофен. В много тежки случаи и течен аналгин.
Иначе, първо я разсъблечи. При болест инстинктивно решаваме да навличаме децата, за да не се простудят още повече. Веднъж се върнах в къщи и дъщеря ми ходеше чисто гола по нареждане на джипито ни.
При висока температура можеш и да я изкъпеш. Нормалната температура на водата, с която се къпем е по-ниска от температурата при болест и действува ободрително и свалящо температурата.
Виждам, че детенцето е малко, но аз лично до 39 градуса въобще не давам нищо.
Леко оздравяване!

# 8
  • Мнения: 14 133
До 38.5 давам Панадол- сироп, над 38.5, свещички Ефералган. Не се шашкай. Ще падне температурата. Давй лекарствата , назначени по схема и всичко ще е наред. Не винаги температурата пада от раз, колкото и да не се иска на нас, мамите.

# 9
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
благодаря ви много за бързите отговори.мариянка, кики в момента тежи 8100.трябвали да се консултирам с лекар за редуването на двете лекарства?shtereva и аз се чудя от сутринта дали да я изведа навън и как да я облеча.времето вън е доста топло и се страхувам да не я прегрея

# 10
  • Мнения: 4 915
Давам парацетамол само над 39 градуса температура.
Държа детето много леко облечено - в тези жеги у дома би било само по памперс, на хладно. Не бих го извела в горещите часове.

Можеш да я изкъпеш с приятно хладка вода.

# 11
  • Мнения: 35 891
панадол, нурофен, кърпи с оцет

защо бързате с АБ?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Започвам с леко по хладен душ, после го обличам леко и му давам противотемпературно - Панадол или Нурофен. Май това е newsm78

# 13
  • Мнения: 619
ами аз много немога да помогна,че не сме боледували,ама когато  вдигнах 39,5 и после 40 Т,док каза да не се обличам много,а да стоя почти гола;би трябвало този съвет да важи за всякакви възрасти...

# 14
  • Мнения: 46 436
Редувам Нурофен с Панадол 24 часа. Интервал м/у тях 2.5 ч.

Общи условия

Активация на акаунт