Отговори
  • Мнения: 1 465
Питам, защото се оказва, че тук не бият задължително ваксина против туберкулоза. Даже моят син още няма такава. Бие се при влизане на детето в колектив /ясла, училище.../
Е, аз при днешната консултация помолих педиатърката да предвиди такава ваксина преди заминаването ни и даже това ще ни забави пътуването.
Интересува ме има ли някакви задължителни ваксини за бебета при влизане в БГ. Да не вземат да ни върнат поради липса на такава??
Благодаря предварително за отговорите. Flutter

# 1
  • Мнения: 3 367
доколкото знам няма; ако ще ходи на ясла там вероятно имат изисквания,но само за пркекрачване на границата-не

# 2
  • Мнения: 1 194
Два пъти сме влизали с Яна, не са отваряли дума за ваксини. Мисля, че няма такива изисквания. Кога пътувате?

# 3
  • Мнения: 1 465
Благодаря ви Hug
И аз ако знам кога? чакаме прословутия паспорт да стане и дано поне в началото на август тръгнем Praynig

# 4
  • Мнения: 3 880
Не, няма.
Има май препоръчителни, някой от хепатитите беШе, ако не се лъжа, но иначе никой не се интересува какви ваксини има детето ти. Погледни в интернет какви ваксини се препоръчват zа раzличните страни (аz вчера на сайта на някакъв туроператор го видях това с ваксините)

# 5
  • Мнения: 4 629
Няма изисквания за задължителни ваксини при влизане в България. Туберколозната ваксина и тук не я правят

# 6
  • Мнения: 5 183
Ние си бяхме в БГ за 4 месца, когато Томи беше бебе 6,5-10,5 месе4ен. НИКОЙ не ме е питал за ваксини. Ина4е и тук Туберколозна не се прави.

# 7
  • Мнения: 2 195
Няма задължителна.Ние като казахме първия път,че ще си идваме до Б-я ни казах ако искаме да му бием туберколоза,щото в Холандия не слагат.Но мисля , че трябваше да се удари 8 седмици преди да пътуваш...Така че ако искаш - му удари за всеки случай.

# 8
  • Мнения: 3 371
малкият ми син е влизал в Бг едва едномесечен/той е само чужд поданик, няма ЕГН, няма Бг паспорт/. никой не ми е искал нищо.
да не говорим, че в Холандия по религиозни причини може изобщо да не поставиш никаква ваксина и никой няма да ти каже нищо.

# 9
  • Мнения: 447
На нас тук ни сложожиха и БЦЖто(само че на 4месечна възраст), и за Хепатит Б след консулт с някакъв център какво влиза в имунизационния календар на БГ.
Не е ставало на въпрос кога пътуваме, но се оказва че ще са минали точно 2 месеца при предстоящото пътуване.

# 10
  • Мнения: 847
Няма задължителни изисквания от бг страна за ваксини при влизане с бебе на бг територия...
На нас преди заминаването ни сложиха само менингит...а за туберколозата ,аз не бих натоварвала детския организъм с тази ваксина,а и има толкова рискове за лоши последствия...а и нали ве4е във Фр я отри4ат тази ваксина ,но всеки казва разли4но ,та накрая 4овек да се обърка и 4уди какво да прави... newsm78

# 11
  • Мнения: 110
Като става дума за васкини...Момичета-майки в Щатите-бихте ли ми казали дали са задължителни ваксините на децата тук?Имам ли право да отказвам детето ми да бъде ваксинирано...?
Ваксините са страшно нещо,нито едничка не искам на децата ми един ден #Cussing out(да сме живи и здрави)...

Същото ме интересува и за БГ?
Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 098
Мисля,4е не те задължават с нито една ваксина.
До сега сме се прибирали 3 пъти с малката в България и всеки път я водя на разли4ни педиатри там,нося й картона оттук.Вси4ки са на мнение,4е ваксините,които са й поставени са много добри и както трябва.
Единствената ваксина извън календара на Испания,която помолих да й бъде сложена е ТБц(само в паис Баско я правят),поръ4аха я,4аках 1 седмица и я поставиха.
Pollia,направи ми впе4атление една французойка,омъжена за испанец в поликлиниката.Тя съЩо беше при нашата мед.сестра и искаше то4но тази ваксина,та се уговаряха и с нея,кога Ще я доставят.

# 13
  • Мнения: 1 465
Гледам, че сте вдигнали темичката.
Ние в крайна сметка оставаме без тази ваксина и ще пътуваме без нея. Оказа се, че тук в Антиб, само един лекар бил спец в поставянето и, но пък го правел само на 1-во число от месеца. После се оказа, че на нас ни е късно, защото преди да се постави трябвало проба да се направи, дали бебето е било в контакт с болестта, и се изчаквало поне 3 дни... и тя стана една ехеееей. После,  лятото не било хубаво да се поставя тази ваксина, че се поставяла по някакъв нов метод,  можело да се възпали мястото, трябвало да се наблюдава детето, било тежко за него.... абе с една дума отложихме я, пък дано не пипнем болестта Praynig
Паспортът иначе е готов, готин е и много модернистичен. На всяка стр. има картата на различен френски департамент.

Общи условия

Активация на акаунт