Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
 От следващата седмица започвам нова работар но със съпруга ми правим опити за бебе. Трябва ли веднага да уведомявам работодателя, ако забременея?

# 1
  • München, DE
ами моя разбра веднага , но имам позната която е каза като е била в 6-ти месец бременна, но нека и другите мами се включат и кажат

# 2
  • Русе
за съжаление не се сещам къде четох( не във форума) че срока да уведомиш началника е до 4 месец от бременността

# 3
Много благодаря! Притеснявам се да не стане фал с работата, защото първоначално ще имам 3 месеца обучение. Но пък какво по-важно има от едно хубаво, здраво бебе!!!!!!

# 4
  • London, Sofia
Много благодаря! Притеснявам се да не стане фал с работата, защото първоначално ще имам 3 месеца обучение. Но пък какво по-важно има от едно хубаво, здраво бебе!!!!!!
Зависи от работодателите - аз моите ги чаках да се "светнат" и съм благодарна и досега, че продължават да ми влизат в положението. Дано попаднеш на свестни работодатели PeaceА и ти каза кое е най-важното - бебчето Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 23:23 от The Sun

# 5
  • София
Няма срок, но тъй като защитата ти се задейства от момента, в който уведомиш работодателя си с документ от доктора /гинеколога/ си, който удостоверява бременността, в твой интерес е да го направиш по-скоро.

# 6
  • София
Няма срок, но тъй като защитата ти се задейства от момента, в който уведомиш работодателя си с документ от доктора /гинеколога/ си, който удостоверява бременността, в твой интерес е да го направиш по-скоро.

Наистина е така, но ако договора е със срок на изпитване могат просто да не го продължат.

# 7
  • София

Наистина е така, но ако договора е със срок на изпитване могат просто да не го продължат.

А той сигурно ще е със срок на изпитване.
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 00:01 от naty_sk

# 8
  • София
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

При срок на изпитване няма защита, независимо от бременноста. Защитени са само тези бременни, които работят с безсрочен трудов договор.

# 9
  • London, Sofia

При срок на изпитване няма защита, независимо от бременноста. Защитени са само тези бременни, които работят с безсрочен трудов договор.
Така е Peace При срока на изпитване това дали е бременна и е уведомила не играе НИКАКВА роля - говорим по нормативни документи. Затова и пожелах на оммичето да попадне на "хора" Hug

# 10

Peace Peace
Ако е със срок на изпитване можеш да не им кажеш докато не минеш на постоянен договор. Може срока ти на изпитване да бъде до 6 мес от назначаването.

# 11
  • София

Peace Peace
Ако е със срок на изпитване можеш да не им кажеш докато не минеш на постоянен договор. Може срока ти на изпитване да бъде до 6 мес от назначаването.

Да, може да не кажеш или просто да отложиш бебеправенето с някой и друг месец...Това вече момичето си го решава.

# 12
а имате ли представа ако случая е следния:
работя на постоянен трудов договор
но сега идва нов шеф и задължително правят преструктуриране (голяма организация е) и
всеки път при нова структура ни карат да подписваме времени 6 месечни договори
аз като съм бремена кво да правя ??
нямам избор да не подпиша а като подпиша може да ме махнат

# 13
  • sofia
но сега идва нов шеф и задължително правят преструктуриране (голяма организация е) и
Реално работодателя сменя ли се? Примерно друга фирма...само тогава биха могли да направят такова нещо. Ако сменят само управителя или те прехвърлят в друго звено е на практика незаконно.

# 14
  • София
а имате ли представа ако случая е следния:
работя на постоянен трудов договор
аз като съм бремена кво да правя ??
нямам избор да не подпиша а като подпиша може да ме махнат

Не би трябвало да те принуждават насила да подписваш нов договор. Но ако нямаш друг избор излез още сега в болнични. Мисля че при това положение не могат да те съкратят докато детето не стане на 2 години. А дотогава нещата може да се променят много.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт