Знаете ли как стоят нещата с трудовите договори по време на бременност?

  • 1 244
  • 15
  •   1
Отговори
 От следващата седмица започвам нова работар но със съпруга ми правим опити за бебе. Трябва ли веднага да уведомявам работодателя, ако забременея?

# 1
  • Мнения: 992
ами моя разбра веднага , но имам позната която е каза като е била в 6-ти месец бременна, но нека и другите мами се включат и кажат

# 2
  • Мнения: 4 406
за съжаление не се сещам къде четох( не във форума) че срока да уведомиш началника е до 4 месец от бременността

# 3
Много благодаря! Притеснявам се да не стане фал с работата, защото първоначално ще имам 3 месеца обучение. Но пък какво по-важно има от едно хубаво, здраво бебе!!!!!!

# 4
  • Мнения: 8 917
Много благодаря! Притеснявам се да не стане фал с работата, защото първоначално ще имам 3 месеца обучение. Но пък какво по-важно има от едно хубаво, здраво бебе!!!!!!
Зависи от работодателите - аз моите ги чаках да се "светнат" и съм благодарна и досега, че продължават да ми влизат в положението. Дано попаднеш на свестни работодатели PeaceА и ти каза кое е най-важното - бебчето Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 23:23 от The Sun

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Няма срок, но тъй като защитата ти се задейства от момента, в който уведомиш работодателя си с документ от доктора /гинеколога/ си, който удостоверява бременността, в твой интерес е да го направиш по-скоро.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 171
Няма срок, но тъй като защитата ти се задейства от момента, в който уведомиш работодателя си с документ от доктора /гинеколога/ си, който удостоверява бременността, в твой интерес е да го направиш по-скоро.

Наистина е така, но ако договора е със срок на изпитване могат просто да не го продължат.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Няма срок, но тъй като защитата ти се задейства от момента, в който уведомиш работодателя си с документ от доктора /гинеколога/ си, който удостоверява бременността, в твой интерес е да го направиш по-скоро.

Наистина е така, но ако договора е със срок на изпитване могат просто да не го продължат.


А той сигурно ще е със срок на изпитване.
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 00:01 от naty_sk

# 8
  • София
  • Мнения: 6 171
А той сигурно ще е със срок на изпитване.
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

При срок на изпитване няма защита, независимо от бременноста. Защитени са само тези бременни, които работят с безсрочен трудов договор.

# 9
  • Мнения: 8 917
А той сигурно ще е със срок на изпитване.
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

При срок на изпитване няма защита, независимо от бременноста. Защитени са само тези бременни, които работят с безсрочен трудов договор.
Така е Peace При срока на изпитване това дали е бременна и е уведомила не играе НИКАКВА роля - говорим по нормативни документи. Затова и пожелах на оммичето да попадне на "хора" Hug

# 10
  • Мнения: 953
А той сигурно ще е със срок на изпитване.
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

При срок на изпитване няма защита, независимо от бременноста. Защитени са само тези бременни, които работят с безсрочен трудов договор.
Peace Peace
Ако е със срок на изпитване можеш да не им кажеш докато не минеш на постоянен договор. Може срока ти на изпитване да бъде до 6 мес от назначаването.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
А той сигурно ще е със срок на изпитване.
Съществува риск обаче, ако не уведоми, че е бременна и се разбере, пак да не го подновят и тогава тя няма защита.

При срок на изпитване няма защита, независимо от бременноста. Защитени са само тези бременни, които работят с безсрочен трудов договор.
Peace Peace
Ако е със срок на изпитване можеш да не им кажеш докато не минеш на постоянен договор. Може срока ти на изпитване да бъде до 6 мес от назначаването.

Да, може да не кажеш или просто да отложиш бебеправенето с някой и друг месец...Това вече момичето си го решава.


# 12
  • Мнения: 958
а имате ли представа ако случая е следния:
работя на постоянен трудов договор
но сега идва нов шеф и задължително правят преструктуриране (голяма организация е) и
всеки път при нова структура ни карат да подписваме времени 6 месечни договори
аз като съм бремена кво да правя ??
нямам избор да не подпиша а като подпиша може да ме махнат

# 13
  • sofia
  • Мнения: 8 936
но сега идва нов шеф и задължително правят преструктуриране (голяма организация е) и
всеки път при нова структура ни карат да подписваме времени 6 месечни договори
Реално работодателя сменя ли се? Примерно друга фирма...само тогава биха могли да направят такова нещо. Ако сменят само управителя или те прехвърлят в друго звено е на практика незаконно.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 171
а имате ли представа ако случая е следния:
работя на постоянен трудов договор
но сега идва нов шеф и задължително правят преструктуриране (голяма организация е) и
всеки път при нова структура ни карат да подписваме времени 6 месечни договори
аз като съм бремена кво да правя ??
нямам избор да не подпиша а като подпиша може да ме махнат

Не би трябвало да те принуждават насила да подписваш нов договор. Но ако нямаш друг избор излез още сега в болнични. Мисля че при това положение не могат да те съкратят докато детето не стане на 2 години. А дотогава нещата може да се променят много.

Общи условия

Активация на акаунт