КЪРМЕНЕТО Е НАЙ НАЙ ДОБРОТО - ВРЕМЕ ЗА ХВАЛБИ И МОТИВАЦИЯ

  • 2 450
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
[ newsm44 smile3501И така мили момичета!Здравейте отново!Аз съм едно от щастливите мамчета-кърмя своето слънце!Реших да пусна тази тема,да се похвалим колко сме в момента кърмещите мамита! smile3521 newsm51Аз съм безкрайно горда,че сме на кърма и искам да кажа на всички сладурани,които се чудят дали да кърмят или  имат някакви проблеми  - не се отказвайте момичета и аз преминах през трудни,даже много трудни мигове-не ми стигаше кърмата,имах рани, имах запушване - какво ли не ,но благодарение на нашите прекрасни форуми се преборих и сега вече когато бебо е по голям, а и преди ,тези мигове - кърменето - са най нежните и съкровенни.НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ!НИКОГА НЕ СТЕ САМИ!
Е МОМИЧЕТА КОЛКО СМЕ - ДА СЕ ПРЕБРОИМ И ДА СЕ ПОХВАЛИМ,А!
 newsm62 newsm44 smile3525 smile3501 coolcool
hin4e


# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Ще ме 'свиняваш, но има тема 'Кои са кърмещите майки' - представи се там Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Вайййй! 4 месеца терзания с кърменето и следване на съветите от форума, а не забелязала, къде се хвалим! Ааа, малко четеш, малко - беж на поправителен!

Гледам - Бу извадила вече пръчката!

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Оставете момичето да се нарадва де Sunglasses
Оназ тема е за представяне, пък тука нека да са хвалбите  Peace

# 4
  • Мнения: 3 926
Хайде нека е за хвалби Hug Аз скоро ще се похваля с една кърмаческа годинка, ама има време Grinning Вече съм много авторитетна в квартала Wink Като кажа на някоя бременелка - Вече почти година кърмя и срещам ей такива Shocked погледи Laughing

# 5
  • Мнения: 559
И аз да се похваля, още се кърмим и то доста сериозно 7-8 пъти на ден. Тези зъбки ни разказаха играта #CrazyМисля да  кърмя докато беба се отбие сама, но ще видим какво ще стане Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 2 683
Отминахме и ние с Дивайла една година.
Засега само браво чувам, ще видим кога ще почнат първите коментари за отбивациус.

Много ми е хубаво, че суче - последната и мода е да си лежи с коремче върху мен и да си суче, като се опитва да си вдигне максимално високо дупето и да си разпери краката и ръцете в страни.
Само дето с вечерното уж приспивателно сукане до никъде не сме - заспива към полунощ, всеки опит да си посуче с приспиване все едно и зарежда батериите, скача и копа още час.

# 7
  • Мнения: 3 760
Браво майче!  Hug
Да се похваля и аз - само на кърма сме (ако не броим 2-3 лъжички картоф преди няколко дни  Wink).
За броя на кърменията не мога да дам точно инфо че никнат зъбки...С всеки изминал ден кърменето ми доставя по- голямо удоволствие... А преди няколко месеца ви се чудех на изказванията  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 5 255
......Като кажа на някоя бременелка - Вече почти година кърмя и срещам ей такива Shocked погледи Laughing

А аз к`во да кажа - реакции всякакви - от newsm09 до  smile3501.
Айде поФалих се  Mr. Green.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Оставете момичето да се нарадва де Sunglasses
Оназ тема е за представяне, пък тука нека да са хвалбите  Peace

Значи аз тук въобще да не стъпвам!  Crossing Arms

И между другото, тази тема си е съвсем като онази, само дето не си пишете изрично имената и имената на бебетата!

Съдейки по заглавието, трябва да пишете нещо от рода на "вече 11 месеца кърмя, бебето не е боледувало, имаше 1 настинка, но я прекара с лека хрема" и тем подобни.

Да се похваля и аз - само на кърма сме (ако не броим 2-3 лъжички картоф преди няколко дни  Wink).
Лошо, Мъни, значи изключителното ви кърмене е било до онзи ден  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 447
С риск да наруша атмосферата на всеобщ патос и възторг, струва ми се, че не правите добра услуга на кърменето по този начин. По-скоро тъжно е, че кърменето се представя не като естественото продължение на бременността и раждането, а като някакво невероятно постижение, изискващо огромни усилия, труд и саможертви. Аз кърмя детето си, защото е нормално и естествено и не виждам защо трябва да се гордея, да се хваля и да се превъзнасям.

# 11
  • Мнения: 3 161
Браво, че сте се справили с началните проблеми. Но наистина, има и по-добри начини да мотивираме майките за кърменето. Разледай темите назад и ще видиш. Аз кърмя от две години и 8 месеца, но това е просто факт, а не повод да се хваля.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Дона и Емем, що не се върнете n на брой месеци назад и си припомните чувствата си по отношение на кърменето тогава. Кърменето в Бг за съжаление още не е норма, нито пък средата е особено friendly, така че е абсолютно нормално след и 4 м. кърмене в БГ да си щастлива и горда от факта.

# 13
  • Мнения: 1 586
А бе, хора, какво става тука?!
Просто не мога да повярвам, че баш кърмачките се отнасят така към една толкова хубава тема. Точно този форум е най-подходящото място за такива теми. Кой друг ще се зарадва на едно 4-месечно изключително кърмене, ако не други минали през същите проблеми и победи?

Дими, поздравления!
Можеш да се гордееш с факта, че детето ти се храни и расте само от гърдите ти!
Аз се радвам заедно с теб! Simple Smile
Продължавайте в същия дух!

# 14
  • Мнения: 3 447
Дона и Емем, що не се върнете n на брой месеци назад и си припомните чувствата си по отношение на кърменето тогава. Кърменето в Бг за съжаление още не е норма, нито пък средата е особено friendly, така че е абсолютно нормално след и 4 м. кърмене в БГ да си щастлива и горда от факта.

Чувствата ми към кърменето не са се променили и грам. Когато погледна сучещото си дете, изпитвам все същата разтапяща ме нежност - защото това е чувството, което изпитвам.
Да, кърменето не е норма, но би трябвало да бъде, и смятам, че донякъде това е наша задача - да направим кърменето популярно, а не елитарно. Да покажем, че то е лесно, приятно и естествено, а не е изнурителен труд. Че не е нужно да си изчел тонове литература, за да се научиш да кърмиш, стига да умееш да се вслушваш в бебето си. Че когато имаш вяра в себе си и инстинктите си, нещата ще се получат, защото да кърмим ни е заложено по природа.
Извинявайте, но по тази логика жените, които са родили естествено, също трябва да си пуснат тема с хвалби и гордост, нали?

Общи условия

Активация на акаунт