кога трябва да.....

  • 1 776
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Кога трябва бебенцата да се слагат да сядат?

# 1
  • Мнения: 4 358
Попитай педиатъра ви, защото за всяко дете е индивидуално.
Има деца, които седят още на 5 месеца, Оги започна да седи на 7 месеца.
В шести месец го слагах седнал за по 5 минути, подпрян с възглавници, но определено не го кефеше. В седми месец спря да се нерви и се научи да седи стабилно.

# 2
  • Мнения: 967
когато стане на 5 мес. можеш да го слагаш подпрян на възглавници, но здраво закрепен, така че да не може да се клати много (щади кръста). На 6 мес. вече може да седи и сам.
Моят мъник от няколко седмици се надига сам, но докторът ми каза, че кръстчето още е слабо и може евентуално само да го държа в скута си полуседнал или в количката  при наклон 30-40градуса.

# 3
  • Мнения: 1 517
навършени 6 месеца
а полуседнало тоест на 45 градуса можеш от 3 месец

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Изобщо не съм подпирала с възглавници, тъй като системите на Павлов за дресиране не ми се нравят. Детето ми само започна да сяда на 7 месеца, без да е било подпирано с възглавници. В скута си съм я държала седнала от 5-6 месец, когато съм почувствала, че не й е дискомфортно.
Започна да седи самостоятелно по същото време, както и подпираните деца (най-много да е било седмица по-късно). Моето мнение е, че без насилване и 'трениране' пак стават нещата, хем когато детето действително е готово, а не когато ние или педиатърът реши, че "е време".

# 5
  • Мнения: 2 258
И аз съм я оставила сама да "реши" кога да сяда:)

# 6
  • Мнения: 2 000
Цитат на: boo
Изобщо не съм подпирала с възглавници, тъй като системите на Павлов за дресиране не ми се нравят. Детето ми само започна да сяда на 7 месеца, без да е било подпирано с възглавници. В скута си съм я държала седнала от 5-6 месец, когато съм почувствала, че не й е дискомфортно.
Започна да седи самостоятелно по същото време, както и подпираните деца (най-много да е било седмица по-късно). Моето мнение е, че без насилване и 'трениране' пак стават нещата, хем когато детето действително е готово, а не когато ние или педиатърът реши, че "е време".


Абсолютно. И аз не съм слагала възглавници, но Митко сам си се научи да сяда към 7-ия месец.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 673
и аз не съм слагала възглавници, макар, че лекарката каза "към 7мия месец). В количката понякога я возех леко повдигната. Мисля, че към 7мия сецес вече седеше, но не съм сигурна, трябва да гледам по снимките Wink

# 8
  • Мнения: 229
Моя от края на 5ти мес. зверски се опитва да сяда. Непрекъснато се напъва да се вдига. Много е смешен Simple Smile . Сега е на 6  1/2 и седи вече, но се кандилка и пада, все още не е стабилен.
Аз знам че от около 6ти мес. вече може да се подпират за да сядат /ако имат желание, разбира се, ако не трябва да се поизчака още малко/.
Поздрави Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 187
След като навърши 6 месеца.

# 10
  • Мнения: 128
naj-rano sled 6estia mesec,a momi4etata moje i po-kusno(dori e zelatelno).

# 11
  • Мнения: 928
Момиченцата е желателно да се слагат след 6 месец,но ако не му е комфортно на детето,недей да го насилваш.

# 12
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili mami. Ot pediatarkata na sina mi Daniil nauchih, che momchencata se slagat da siadat po-kasno ot momichencata., pri navarshen 6 mesec. Otkakto navarshi 5 go slagam v skuta si da sedi dokato mu omrazne, obiknoveno sled 10 - 15 minuti. Ot skoro v kolichkata si sedi varzan, zashtoto se pohlupva po ochi.  Oshte ne e stabilen, zatova se klatushka kato pate. No ne iska da leji i se pane da stava, ta zatova go slagam sednal, mir i spokoistvie da ima. Stuck Out Tongue

# 13
Кажете ми какво да парвя, след като моята щерка е на 3 месеца и като я сложа в количката полуседнала, понеже неиска легнала, тя сама се надига и сяда, но тъй като е още малка и слагам одеалото като подпора, иначе немога да я накарам да стои легнала. Сложа ли я легнала, започва рев ритане врякане олилия до небесата, сложа ли я седнала се укротява че и почва да се  радва и да вика Хааа Хаа Хаа.... иди че го разбери??? Simple Smile))))

# 14
  • Мнения: 181
Цитат на: luda`mlada`mama
Кажете ми какво да парвя, след като моята щерка е на 3 месеца и като я сложа в количката полуседнала, понеже неиска легнала, тя сама се надига и сяда, но тъй като е още малка и слагам одеалото като подпора, иначе немога да я накарам да стои легнала. Сложа ли я легнала, започва рев ритане врякане олилия до небесата, сложа ли я седнала се укротява че и почва да се  радва и да вика Хааа Хаа Хаа.... иди че го разбери??? Simple Smile))))


I moiat beb4o go pravi sustiat nomer. dere se dokato ne go sloja sednal. i toi e na 3 meseca. opitah se da ne mu obrustam vnimanie kato revne, oba4e zapo4va da se napuva za da se vdigne sam i 4ak povrusta. Ot edna sedmica puk iska da stoi prav  #Onfire !!! Napravo me pobrukva v kusti. Cial den iska da e prav ili sednal, a puk e oste mnogo mnogo maluk i se 4udia ve4e kakvo da pravia...

Общи условия

Активация на акаунт