втора бременност,след скорошно раждане

  • 4 656
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 49
здравейте мами,

в4ера разбрах, че сън бременна отново и сън безкрайно щастлива.утре съм на лекар, но не издържах да не ви попитам...
има ли някоя сред вас,която да е имала бременност след скорошно раждане. аз родих преди 4 месеца и се чувствам прекрасно.лекарят ми беше казал, че е хубаво да се изчака година,но...
как се чувствахте?пазили ли сте се повече.бебенцето ми постоянно иска на ръце и все се дундуркаме?моля ви споделете ми впечатления?а да добавя:другата седмица ни чака преместване+ремонт,дори не съм започнала още да събирам багаж.
бл;агодаря ви.

# 1
  • Мнения: 4 806
ЧЕСТИТО!
Не съм имала толкова скорошна бременност след раждането. А защо докторът е казал да мине поне година? Естествено раждане ли си имала?
Дано ти е спокойно бебенцето, че като ти натежи второто, точно тогава ще има голямо гонене - нали му е време да ходи Simple Smile Това, че сега ти виси на ръцете, съвсем не означава, че и тогава пак ще е така.

# 2
  • Мнения: 239
ако си физически здрава не се притеснявай . newsm10 ще се справиш  smile3521 успех и нека господ и всчки които те обичат да ти помагат  newsm20

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При мен разликата беше доста по-голяма 1година и 8 месеца , но ако раждането ти е било нормално не би трябвало да имаш проблеми. Успех и лека бременност.  Laughing

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
И аз не съм имала втора бременност след скорощно раждане - пиша само да те укоража. Мисля, че по-голям интервал се препоръчва, за да не се изтощава женският организъм - една бременност си е доста голямо напрежение. Наистина трябва да помислиш за някой, който ще ти помага, особено в по-късните месеци.
Пожелавам ти много щастие!!!  Hug

# 5
  • Мнения: 967
Честито!   bouquet
Ако пресмятам правилно би трябвало да родиш след около 8 месеца, т.е. през последните месеци на бременността детенцето ти ще малко преди годинката. Не искам да те плаша, но още от сега помисли кой ще може да ти помага, защото сама няма да се справиш. Обикновено около годинката е дота труден период, когато бебето вече иска да се движи много и да изследва света, а още не може да ходи или вече е проходило, но не е много уверено и пада много, ако някой нее около него. Децата в тази възраст още не разбират и се опитват да се катерят по шкафове, дивани и т.н. и да скачат от там - абе с която и майка да говориш ще ти каже, че това е етапа на постоянно тичане след детето, дето вечер направо не се чувстваш краката и ръцете от умора. Детенцето все още не се движи самостоятелно уверено и се налага често да го носиш на ръце (а вече е 9-15кг, зависи от детето). Казвам всичко това, не за да се притесниш, а напротив, да обмислиш положението и да намериш решение от рано, а не като дойде момента да си сама и да изнемогваш с големия корем да се налага постоянно да носиш на ръце повеч от 10кг и да не си чувстваш кръста от постоянното водене за ръка на малко човече. Когато си в нормална форма просто се изморяваш, но ако си в напреднала бременност мисля, че ще изложиш организма си и новото бебе на страхотно натоварване и голям риск. НАМЕРИ НЯКОЙ ДАТИ ПОМАГА !!!

# 6
  • Мнения: 4 621
Честито  Grinning
Не съм имала втора бременност след раждането, но мисля, че щом се чувстваш добре и си здрава, ще се справиш Laughing Дано има на кого да разчиташ, защото ще имаш нужда от помощ когато бебето се роди. Както е написала Nellie около годинка наистина е много труден период и детето изисква постоянни грижи, а  ти точно тогава ще си с новородено бебче.
Имаш време да обмислите варианти кой и с какво може да ти помага, а останалото ще си дойде на мястото Grinning Grinning Grinning
Лека бременност ти желая Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 8 917
здравейте мами,

в4ера разбрах, че сън бременна отново и сън безкрайно щастлива.утре съм на лекар, но не издържах да не ви попитам...
има ли някоя сред вас,която да е имала бременност след скорошно раждане. аз родих преди 4 месеца и се чувствам прекрасно.лекарят ми беше казал, че е хубаво да се изчака година,но...
как се чувствахте?пазили ли сте се повече.бебенцето ми постоянно иска на ръце и все се дундуркаме?моля ви споделете ми впечатления?а да добавя:другата седмица ни чака преместване+ремонт,дори не съм започнала още да събирам багаж.
бл;агодаря ви.
Първо - честито  bouquet Леко бременеене и след 9 месеца да се появи едно малко сладко и здраво бебче! Не съм в твоето положение и не съм била, но мога да ти кажа - предполагам, ще ти е трудно с две малки дечица, но ще се справиш! Има хиляди такива случаи - и ти ще успееш! Hug Важното е да се чувстваш добре и да си здравичка!  bouquet

# 8
  • Мнения: 14 133
Честито!!!     bouquetНяма да е лошо да има кой да ти помага!!!Ще се справиш, сигурна съм!!!

# 9
  • Мнения: 13 667
здравей newli
прекрасна новина, има обаче едно НО в ситуацията което зависи само от това дали 100% кърмиш първото бебче или не. Ако е така и бебето е само на кърма е необходимо веднага да се консултираш с лекар  и педиатър защото кърмата ти в момента е непълноценна и има голям риск от анемия за бебето което кърмиш - свекърва ми е изпаднала в същата ситуация докато е кърмила и ми го е разказвала не веднъж. Затова обезателно се консултирай- а ако се окаже че няма нищо страшно ( и моята свекърва е по- присъчинявала нещата Simple Smile )  тогава всичко е наред.
поздрави и много радост , леко ново бременеене

# 10
  • Мнения: 3 334
Честито и от мен!
Аз също не съм имала втора бременност след раждането,но една съседка /децата са й вече на 15/16 години/ след като роди първото си дете 2 месеца след това забременя отново и децата й даже нямат и 1 година разлика.Бременноста са я констатирали тогава прекалено късно,но тя сега не съжалява,защото много са й помагали нейните родители и свекърва й.Дано да има кой да помага и на теб.
Леко бременеене.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
newli, честито!

Разбира се че болшинството от нас са се пазили  повече, иначе нямаше да питаш, а направо щеше да си влезеш в съответния подфорум.

Много ще ти е трудно - ти дори още не знаеш, какво е да имаш бебе на 8-9-10 и нагоре месеца, когато то преминава през периода на зависимост от теб, не желае да е занимава и миг самичко и ти трябва ад си постоянно ангажирана с него, но и физически - да го носиш, вдигаш, тичаш след него, защото то наистина ще се движи като хала. Да не говорим, че не е изключено бебето да усети, че започваш да се пазиш от него и това още повече да го привърже към теб. Сигурна ли си, че ще можеш да преминеш през това? Който и да се наеме да ти помага, по-голямото ти дете ще иска теб и дори да се "лишиш" от домашните си задължения, на теб отново ще се падне "най-тежката" задача. Постоянно разнасяне на едно същество, което ще става все по-тежко, а коремът ти ще се съревновава с него. Чакат ви и безсънни нощи - никнене на зъбки, реакции от имунизации и тем подобни.

За кърменето и евентуална проблемна бременност, която в твоя случай е по-вероятна, няма да отварям дума. Пак помисли - детето не е само радост, че да си единствено радостна от новата си бременност. Тази бременност няма да е като предишната - нито организмът ти се е възстановил, нито на по-голямото си дете ще можеш да обясниш много неща. Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

# 12
  • Мнения: 2 556
Валентина, къде видя жената да е егоист и да мисли повърхностно  Shocked Тя вече е минала през една бременност и определено знае, че не я чакат само цветя и рози и нови пози. За мен също е супер трудно да гледам породени деца и не бих се навила, но има майки, които се справят перфектно в такава ситуация.

На newli мога само да кажа честито и да й пожелая възможно най-леко гледане на бебчетата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 183
Аз и сестра ми сме родени с разлика година и два месеца. На майка ми определено не й е било много лесно, но пък сме си много близки със сестра ми, най-добри приятелки и имахме прекрасно детство.

# 14
  • Мнения: 1 294
Newli, честито мила  bouquetВъзхищавам ти се за решението, което си взела, да задържиш детенцето, много жени на твое място биха си решили много бързо "проблема" с втора бременност,след скорошно раждане #Cussing out

Валентина, много коварно ми прозвуча написаното от теб.Една от целите на този форум не е ли да си вдъхваме кураж?

# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
.... Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

Е това само не го разбрах...

Newli, честита бременност! Ако има кой да ти помага, няма да усетиш кога ще се роди и второто бебе. Пък и да няма- ще се справиш! Важното е, че искаш това дете!

# 16
  • Мнения: 656
Имам една приятелка на която разликата между двете и деца е 11 месеца. Хич не и е лесно да ги гледа, но се справя чудесно. Успех и леко бременеене.

# 17
  • Мнения: 955
Честито, това е страхотно.
Аз не съм имала ремонти и преместване, но за баткото смея да твърдя, че тогава и сега се грижа абсолютно сама. Нямам никаква помощ от никъде, дори таткото работи по 12 часа и като се върне от работа очите му се затварят за сън. Когато бях 8-9ти месец баткото прохождаше и като че ли навеждането най-много ме изтормози защото имам болежки в кръста, но ако си млада ще го минеш и това препятствие. После да видиш колко е хубаво с две бебета. Радваш им се и не знаеш как господ ти е дал такова щастие, въпреки, че с цената на много усилия.
Ще се справиш!  Hug
На Валентина бих препоръчала да не дава съвети, ако няма опит, а доколкото знам е с едно.
Има майки, за които и едно дете е бреме ... има майки, които имат по 7 и са нормални и то българки, а не циганки. В яслата, където ходи баткото има момиченце, което е 6-то и седмото е на 5 месеца. Първите три деца на майката са голями и са от І-вия й брак. От втория имат едни близначки, които са 6-ти клас, момиче на 2 год. и бебе на 5 месеца. Жената ми сподели, че нямат помощ от родители защото и на двамата родителите са в провинцията. Тя с мъжа й се справят чудесно.
П.С. Забравих да те успокоя, че по отношение на износването нямах абсолютно никакви проблеми нито с първата бременност, тогава бях на 36, нито с втората - 37 годишна.
И двете раждания ми бяха нормални. Втория път имах само 2 вътрешни шева, които направиха без никаква упойка защото нямаше време да се чака въздействието й.
Въобще не се замисляй дори. Това е най-хубавото нещо. Дори, когато ще имате безсънни нощи, дори и тогава ще бъдеш щастлива, бъди сигурна.    bouquet
Желая ти лека бременност.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 14:17 от Чимихумухуму

# 18
  • Мнения: 959
Честито!  bouquet

# 19
  • Мнения: 373
Поздравления и от мен!
Аз също не мога да се похваля с такава малка разлика, нашата е по-голяма, така че също не мога да дам съвет, за съжаление!
Искам само да кажа, че не смятам, че около една годинка е трудна възраст. То всяка възраст може да се каже, че е трудна, зависи от гледна точка на какво! Едно 5-годишно момче може да е голям помощник, но да изисква други, специални занимания (например помощ в писане на домашни или учене на инструмент или каквото и да е, за което бебето да не оставя време и възможност на майката!) Освен това си зависи от детето! Много майки ще кажат, че техните 8-9-10 бебета са били много по-самостоятелни от 4-5-6 месечните, например. Ако сега е все на ръце, най-вероятно (надявам се) на една годинка ще бъде вече доста самостоятелно! Изобщо, не се поддавай ако някой се опита да те наплши с "много ще ти е трудно""! Разбира се, че е би било чудесно някой да ти помага - най-малкото така е и по-весело! Но и мен все ме плашеха колко ще ми е трудно, но смятам, че с колкото по-положителни емоции се подхожда към всичко, толкова по-добре минава всичко!
Не съм чувала и такова нещо като кърмата по време на бременност да е непълноценна, но сигурно в Ла Лече Лигата знаят това по-добре!
Радвам се и желая всичко да е по-леко и гладко, и щастливо!  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 821
За кърменето и евентуална проблемна бременност, която в твоя случай е по-вероятна, няма да отварям дума. Пак помисли - детето не е само радост, че да си единствено радостна от новата си бременност. Тази бременност няма да е като предишната - нито организмът ти се е възстановил, нито на по-голямото си дете ще можеш да обясниш много неща. Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

Валентина,ти добре ли си Shocked....що не й уредиш един аборт, а...егати изказването doh

здравей newli
прекрасна новина, има обаче едно НО в ситуацията което зависи само от това дали 100% кърмиш първото бебче или не. Ако е така и бебето е само на кърма е необходимо веднага да се консултираш с лекар  и педиатър защото кърмата ти в момента е непълноценна и има голям риск от анемия за бебето което кърмиш - свекърва ми е изпаднала в същата ситуация докато е кърмила и ми го е разказвала не веднъж. Затова обезателно се консултирай- а ако се окаже че няма нищо страшно ( и моята свекърва е по- присъчинявала нещата Simple Smile )  тогава всичко е наред.
поздрави и много радост , леко ново бременеене


ето я другата простотия doh

абе момичета що не си гледате собствения живот, вместо да давате УМНИ съвети
Горкото момиче...100 % съжалява, че е пуснала постинг....аз определено съм изумена от подобни реакции Shocked

Newli, честито!!!...пожелавам ти здраве...лека бременност  bouquet

неможах да се сдържа....


# 21
  • Мнения: 2 821
newli, честито!

Разбира се че болшинството от нас са се пазили  повече, иначе нямаше да питаш, а направо щеше да си влезеш в съответния подфорум.

незнаех, че има подфорум втора бременност след скорошно раждане newsm78

# 22
  • Мнения: 5 391
За кърменето и евентуална проблемна бременност, която в твоя случай е по-вероятна, няма да отварям дума. Пак помисли - детето не е само радост, че да си единствено радостна от новата си бременност. Тази бременност няма да е като предишната - нито организмът ти се е възстановил, нито на по-голямото си дете ще можеш да обясниш много неща. Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

Валентина,ти добре ли си Shocked....що не й уредиш един аборт, а...егати изказването doh

здравей newli
прекрасна новина, има обаче едно НО в ситуацията което зависи само от това дали 100% кърмиш първото бебче или не. Ако е така и бебето е само на кърма е необходимо веднага да се консултираш с лекар  и педиатър защото кърмата ти в момента е непълноценна и има голям риск от анемия за бебето което кърмиш - свекърва ми е изпаднала в същата ситуация докато е кърмила и ми го е разказвала не веднъж. Затова обезателно се консултирай- а ако се окаже че няма нищо страшно ( и моята свекърва е по- присъчинявала нещата Simple Smile )  тогава всичко е наред.
поздрави и много радост , леко ново бременеене


ето я другата простотия doh

абе момичета що не си гледате собствения живот, вместо да давате УМНИ съвети
Горкото момиче...100 % съжалява, че е пуснала постинг....аз определено съм изумена от подобни реакции Shocked

Newli, честито!!!...пожелавам ти здраве...лека бременност  bouquet

неможах да се сдържа....



Peace

# 23
  • Мнения: 1 146
Точно седя и мисля за второ бебе и какво ще направя ако се окаже, че съм бременна сега Grinning

Newli, честито Hug На твое място смело бих продължила напред. Прекрасно нещо са децата. Ще се справиш  bouquet

# 24
  • Мнения: 124
Честито!Аз самата съм бременна в 9-10г.седмица и имам син на 1 година.Момичетата са прави,че ще ти е трудно.Синът ми е доста буйно дете и наистина тъябва непрекъснато да тичам след него и да го вдигам.Ще става и по-трудно,това си го знам.Разчитам на помоща на мъжа си след 18 часа вечер и на майка си в почивните дни.Обаче знам,че мога да се справя с предизвикателството,без да вредя на някое от децата.А за помоща-ясли или гледачка не са вариант,който да не обсъдиш.Наистина помисли,но каво да направиш за да помогнеш и на децата и на себе си.Аз си искам и двете  деца и затова ще се справя,и ти нали? baby_neutral

# 25
  • София
  • Мнения: 2 708
Честито !!!

Аз съм в подобно на твоето положение, забременях когато дъщеря ми беше на около 8 месеца (сега е на 1.2 г, бременна съм почти в 7-и месец, справям се доста добре и все още има такова желание за второто дете, както и в началото въпреки трудностите), абсолютно планирано (дори се надявах че ще стане по - рано но уви), кърмих до 3 месец на бременноста ми, но спрях основно защото тя сама се отказа. Нито ми е била непълноценна кърата, нито нещо друго. Единственото е че след 20 г.с има възможност за контракции заради окситоцина, но това е друга тема. Факт е че не е лесно, но никой и не очаква друго. Няма по - хубаво нещо от две близки на възраст, интереси и най - вече отношение братя и сестри (това си е мое мнение). Бих те посъветвала ако наистина си взела решение да не слушаш много приказките на околните, ще чуеш доста противоречиви и неприятни неща, които не са в твой интерес. Лека и безпроблемна бременност ти желая   bouquet

# 26
  • Мнения: 268
Аз и сестра ми сме родени с разлика година и два месеца. На майка ми определено не й е било много лесно, но пък сме си много близки със сестра ми, най-добри приятелки и имахме прекрасно детство.

 Здравей,
 Честито  bouquet
 Искам да ти пожелая лека бременност и едно здраво и послушно детенце
 Както при Maika и нашата разлика със сестра ми е малка, на мама не и е било лесно с две малки деца. Но с татко са успели да ни отгледат без да ни лишават от нищо.
 Сестра ми винаги ми е била най-добрата приятелка, на която мога да разчитам за всичко
 Живот и здраве, ако и аз забременея с второ сега, бих си го задържала, въпреки, че Кико е на гидинка и три месеца.
 Късмет, сигурна съм, че ще се справиш:)

# 27
  • Мнения: 49
zdraveite momicheta,


blagodaria vi za okurajitelnite otgovori.da dobavia-rodih normalno,imah malko shevove i sled 2 dena biah na kraka.s muja mi sami si gledame detenceto,vsichkite ni rodnini sa dalech.toi raboti prez povecheto vreme-vse pak niakoi triabva,za da jiveem Simple Smile,az sam sama s bebenceto ni.tia e izcialo na izkustveno hranene,-specialno za maikite karmachki,za da ne me napadnat:
imah goliamo jelanie da karmia i mnogo se podgotviah, no ne stana.po vreme na rajdaneto se naloji da me slojat na antibiotik,zashtoto vodite mi iztekoha i bebeto beshe vatre "na suho" poveche ot 27 chasa.zatova i kurma pochti niamah v nachaloto i vapreki usilenite mi opiti ne se poluchi.hodih i na lekar i toi mi kaza,che izobshto se uchudva kak imam dori i malko i da ne davam na bebka-ne e hubavo za neia,zashtoto organizmut mi e natupkan s antibiotik.nadiavam se da sam dala normalno za vazpriemane obiasnenie.ne che sam dlajna,no ot uvajenie kam izbora na vseki.
mili mami,znam,che shte mi e trudno , rojdenia den na dushteria mi e na 9 fevruari, a terminat mi na 22-ri,tai che shte e zor goliam,no mislim s muja mi,che shte se spravim.v kraina smetka shte naemem pomosht,vapreki che az ne sum privurjenik drug da mi gleda deteto,ako ne se nalaga, dori i babite.shte mi e trudno s dve malki dechica,no predpochitam i malkoto vreme,koeto imam da go otdeliam na tiah,otkolkoto da gledam tv naprimer .puk i te shte porastnat,nali :)a maikite s bliznacheta kak se spraviat?da ne govorim za triznacheta.
e tova e ot men i vi blagodaria za okurajenieto.

p.s. izviniavam se za latinicata,no ne mi zarejda kredor-a ot vchera vecherta.

# 28
  • Мнения: 1 073
Честито! newsm51
И при нашите деца разликата е малка - 1г.5м. и не мога да кажа, че ни е било леко. Но когато човек е здрав и има желание, любов и разбирателство нещата се нареждат. Пожелавам ти щастие, много любов и не се предавай! Ще се справиш. Hug

# 29
  • Мнения: 600
аз не мога да посъветвам нищо от опит, но държа да кажа, че много ти се възхищавам - на теб и всички като теб. желая ти лека бременност и всички близки да помагат при нужда.

# 30
  • Мнения: 1 938
Честито!  bouquet Желая ти лека бременност! Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Честито и от мен!  bouquet И аз ти се радвам и възхищавам и съм сигурна, че ако изпадна в твоето положение ще си задържа и ИСКАМ детенцето!!!
Лека бременност и щастливо майчинство ти желая! Hug

# 32
  • Мнения: 1 305
ЧЕСТИТО!      bouquet   bouquet   bouquet  HugЖелая ти късмет и здраве  и скоро още едно здраво бебче.

# 33
  • Мнения: 373
Аз се сетих още нещо (т.е. бяха две неща, но едното беше свързано с кърменето, но ако ти не кърмиш, не е актуално) - та второто нещо - през първите, проблематичните месеци на бременността ми беше много лошо и трудно да сменям наакани памперси. Просто си повръщах от тях. В това отношение ми помагаше мъжът ми. Но ако ти нямаш този проблем, чудесно! Иначе за другото - може би не е нужно да наемаш някого да ти гледа детето, колкото по-скоро да ти помага с домашната работа! Но най-важното е хората да се чувстват комфортно емоционално! Ако например ти цъфне някоя жена, дето не можете да се разбирате, цялата радост вкъщи може да се убие! Аз имах такъв опит с една бебе-гледачка за сина ми. А радостта и разбирателството вкъщи са по-важни от чистата къща, така че именно това ви желая! Радост! В "Причти Соломонови" пише, че децата са "наследието Божие", "Дар Божи", така че многото деца са като пълна с ябълки градина (е, разбира се, трябва да си гледаш градината, но радостта и любовта нали идват с грижите ни! Simple Smile )
А за кърмата - една моя щура приятлека смята, че има начин човек, който не кърми, да започне да кърми отново! Ако искаш, мога да я попитам как прави тази магия, тя твърди, че нейна приятелка се е чудела после как да си намали кърмата! ... Но при твоята бременност може би си имаш достатъчно други неща и грижи!... Всичко хубаво отново!

# 34
  • Мнения: 3 478
И аз да изкажа възмущението си от постинга на Валентина, от къде тази злоба бе, мамче!

А на теб Нюли, честито! И не се притеснявай, всичко ще бъде ок., кръстницата ми е забременяла само 3 месеца след първото раждане, а много близка приятелка само месец след второто и раждане. Сега номер 2 и 3 са и с 10 месеца разлика, оцъклила се е като е разбрала, ама са си ги изгледали заедно и не съжаляват.
И аз като Нуни ( че сме от един форум Wink) си мечтая "тайно" да забременея скоро, въпреки че нашия тати не е още готов, но ще изчакаме до догодина ако успеем.
Лека бременност ти желая и много радост с дечицата, ще се справиш!

# 35
  • Мнения: 373
(Аз реших да не изказвам мнението си по постинга на Валентина, просто...)
Аз се сетих още нещо! (Аз едно по едно.) За това, че казват, че ще ти е трудно, като се роди бебето и прочие. Живот и здраве, ако си здрава и всичко е наред, нали знаеш древния метод, който и днес използват боливийските жени? Дето му викат слинг! Аз съм привърженик на идеята. Ако си вържеш бебето, ще имаш две свободни ръце! Може много да помага! Аз смятам да пробвам, макар че дъщеря ми ще е почти на две годинки.
Иначе и ние сме сами с мъжа ми, не ни помага никой, но не се оплаквам. Ще видим, като се роди третото детенце, но да е живо и здраво!

Общи условия

Активация на акаунт