киста на гърдата?

  • 79 721
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 465
Аз бях на 28 години, когато си направих първата мамография. След нея веднага ми направиха ехография - лекарят така на място преценил, явно е видял нещо подозрително. После се чудеха дали е фиброаденом или кисти и накрая решиха че са кисти. В Париж смятаха, че е фиброаденом, а след това като се преместихме тук, на контролния преглед решиха че са кисти. Запазила съм си час за следващата седмица, дано няма нещо обезпокоително.
Мамографията е прегледа, при който ти притискат гърдата между две плоскости за да и направят снимка, ехографията е по-точна, а и по-приятна от гледна точка на това, че не притискат нищо.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
4 пъти съм оперирана - 2 пъти рязане едната гърда и 2 пъти - другата.
Все фиброаденоми. - разни видове, листовидни, нам кви, нам що.
4 операции в Онкологията само от хирург мамолог
Сега ме чака 5 операция, която трябваше отдавна да съм направила
Мнооооого отдавна. Пусто нехранимайство.
за голям бой съм, за много голям бой.
Първата операция - бях на 16г, никога не са ми правили мамография, рано ми е за подобно "удоволствие".
Ама сега 5 път, гадно е като знаеш какво, касапница си е, няма какво да се лъжем, скалпел играе в крайна сметка. После гадно - превръзки всеки ден, конци, махане, то боли особено махането на конците, опъва те, ами операция си е.
и само се молиш после хистологията да е ОК.

# 17
  • Мнения: 191
Консултирай се с мамолог,отиди на ехограф и ако няма нищо за в момента прави два профилактични прегледа в годината.Не се отчайвай  никакъв случай!!!!!!!! smile3503

# 18
  • Мнения: 2 657
Мен ме оперираха февруари месец-фиброаденом,Моето се появи преди 3 години,като тогава беше малко топ4енце с големината на грахово зърно.След като забременях тотално изклю4их за него,а след като родих хептем Rolling EyesСлед като мъжа ми претърпя операция,аз се присетих за моето топ4енце,което ве4е беше нарастнало с големината на орех-4см.Та така минах на мамограф и после под ножа WinkОперираха ме с пълна упойка и след няколко 4аса си бях в къщи.
В момента пак имам подобно нещо и утре ще ходя да си запазя направление.и ако има нещо лягам веднага Wink

Лио,а ти душа се вземи в ръце,па ако искаш аз ще те успокоявам на ли4ни Winkтака ти ме успокуяваше Hug

# 19
  • Мнения: 619
здравейте,мами!тъкмо щях да пускам същата тема в кърмаческия,но реших да погледна тук.моята киста е 3,5 на 4,5 см-ходя на хирург и ми прави пункция(вече 2 пъти).питах винаги ли ще е така с пункциите,а док каза,че ще ме наблюдава и ако все така продължава да се пълни към 3-тия месец на детето да спирам да кърмя за да ме реже.забелязвам,че след като изпразни бучката,не стига че се пълни пак до 4 часа по-късно,ами и става по-голяма.пия антибиотик ама май полза няма...може ли да се прави операция на кърмачка?не искам да спирам да кърмя в 3-тия месец...ако някой може да даде съвет,моля да пише на лични,аз и тук ще поглеждам де...ама ми е голям тормоз-не стига ,че кърмя от една гърда ,а и да спирам въобще...

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Лио,а ти душа се вземи в ръце,па ако искаш аз ще те успокоявам на ли4ни Winkтака ти ме успокуяваше Hug

съвсем малко офф,
аз съм безгранично нахайна към себе си, и изцяло стриктна към детето.
Ще е наесен мойта работа, цели 9 месеца отлагане тази година.
Вкъщи ще ме изгонят вече с моето нехайство. #Cussing out

# 21
  • Мнения: 2 657
аз съм безгранично нахайна към себе си, и изцяло стриктна към детето.

Това си ми го писала ве4е Twisted Evilвреме е да се вземеш в ръце Hug

аз днес бях при педито и искаше да ми даде веднага направлението,ама аз го отложих за другата седмица Winkта ще пиша след като го взема Laughing

Лио и друго да те питам,теб защо не са те пращали на мамограф newsm78
Интересно мен как ме пратиха направо на мамограф newsm78Та по тоя повод се 4удя,дали сега пак там ще ходя Rolling Eyes

# 22
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
... ехографията е по-точна, а и по-приятна от гледна точка на това, че не притискат нищо.
Ехографията не е по-точна. Двете изследвания са много различни и се допълват. За млади хора се предпочита ехо, не е хубаво да се прави мамо под 40-50 години. Но ако има съмнения ще направят и мамография.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Лио и друго да те питам,теб защо не са те пращали на мамограф newsm78
Интересно мен как ме пратиха направо на мамограф newsm78Та по тоя повод се 4удя,дали сега пак там ще ходя Rolling Eyes

не знам мила. и дума не ми е казал хирургът за мамограф.
Само ехограф съм правила, и последно януари пак само ехограф. и преди също.
взе ми тогава и материал от самото образувание за изследване, пак е фиброаденом, но не могат да бъдат 100% сигурни докато не го извадят. Но в тия жеги, и после с превръзки - не мерси, вече съм го играла това лятно време да ме оперирарт, ами не искам сега.
Ужасна ми е мисълта, че за 5 път ще ме режат, просто ужасна мисъл, не толкова самата операция, колкото самата мисъл за послед. Ако ми беше за първи път, да не знам какво е, нямам проблем, ама сега като знам за какво става дума, не че е нещо супер страшно - ама послед превръзки, пазене, дърпане отврътре, конци, монци, знаеш как е.
Та за мамограф не знам защо? newsm78

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
... ехографията е по-точна, а и по-приятна от гледна точка на това, че не притискат нищо.
Ехографията не е по-точна. Двете изследвания са много различни и се допълват. За млади хора се предпочита ехо, не е хубаво да се прави мамо под 40-50 години. Но ако има съмнения ще направят и мамография.

 Rolling Eyesможе би затова не са ме пращали на мамо Rolling Eyes, а само ехо, аз съм на 29г в момента, а когато както казах за пръв път ми рязаха бях на 16, тогава за мамо пък изобщо не съм и знаела. само ехо.

# 25
  • Мнения: 2 657
Лио,пак да питам-при теб появява ли се пак на същото място/горе долу де/ newsm78Защото моето топ4енце,сегашното-е пак на същата гърда и горе долу пак на същото място Tired

Абе да ви кажа не е толкоз страшно,ама незнам,аз бях с пълна упойка Winkна мен не са ми взимали проба,а и не мисля и сега да дам да ми взимат PeaceМен не ме е боляло много,да не кажа хи4-сега от време на време ме поболва.Вярно,4е е гадно всеки ден на превръзки,а после и конци.


п.п.Аз бях тогава на 22години и ме пратиха направо на мамограф Rolling Eyes

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Йоанче, ами не е на същото място, то нали на двете гърди имам по 2 операции, но не е на същото място.
Сега ще ти кажа явно защо го преживявам така нещата,
нито веднъж  не са ми го правили с пълна упойка и затова имам живи спомени от всичко.
А и последният път беше на 2 гърди едновременно, първо от едната страна, после от другата, и това за мен вече върхът просто.
Навремето на последната операция/ии, не са ми правили изобщо пълни излседвания, сега обаче нещата са се затегнали и ще ми искат пълни изследвания, и постъпване в болница за всеки случай, да се презастраховат, а едно време всичко  беше амбулаторно, то и сега ако всичко е ОК, ставаш и си заминаваш, обаче лекарят ми каза сега, че е добре да бъдат подготвени за "голяма операция" което мен ме хвърли в оркестъра просто
а аз си се моооотам още, имам чувството че сега ако му се появя, (трябваше да приключа още януари месеца) ще ме убие просто. #2gunfire
единственото положително е, че за 5-6 год нямам други нови, защото преди бях като 'географска карта' просто на лекарски онкологичен жаргон Laughing както ми се изразяваше д-р Гергов, който ми прави ехографиите. Преди ми прави ехография и накрая ми казваше, - Хайде взимай си географската карта- Laughing майтапчия човек Laughing а аз полудявах тогава просто

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
за ехо или мамограф - или ехографа е бил далече, или е било лесно мамография, или нещо друго, но мамография се прави само при нужда, след ехо и под 35 най-малко се избягва.
Но станалото - станало. сега са модерни и по-безвредни.

# 28
  • Мнения: 483
Както са ти казали лекарите, наблюдавай я и не се тревожи.
Аз също имам и то 2, едната е по-голяма, но и на мен ми казаха да не се безпокоя. Има жени, на които структурата на гърдите е такава по зърнеста и те май-са по-склонни да правят кисти. Наистина не се безпокой. Успех  bouquet

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Както са ти казали лекарите, наблюдавай я и не се тревожи.
Аз също имам и то 2, едната е по-голяма, но и на мен ми казаха да не се безпокоя. Има жени, на които структурата на гърдите е такава по зърнеста и те май-са по-склонни да правят кисти. Наистина не се безпокой. Успех  bouquet

а лошото е при мен, че хем е ОК тая гадост, не е нещо страшно, хем още януари ми казаха, че трябва да я махам скороспешно

Общи условия

Активация на акаунт