Нормa за хемоглобин при деца?

  • 20 740
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Някой знае ли откъде мога да видя норма за хемоглобин на 2г. дете? 110 g/l дали е много малко? Ще говоря и с лекарката, разбира се, но искам да потърся инфо предварително...

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 14:03 от malina_m

# 1
# 2
  • Мнения: 58
Това е така, но за деца е нормално 110 g/l

# 3
  • Мнения: 48
И аз я гледах тая таблица, но мисля че стойностите се отнасят за големи хора.

Погледни това:  http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html
 малко по надолу има стойности за деца в различните месеци и години.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря! Явно сме около долната граница... ще видим какво ще каже GP-то.

# 5
  • Мнения: 1 802
Нормалната стойност за малките деца е 110-130, а за децата в пубертета -130-145

# 6
  • Мнения: 46 438
От Какво показват изследванията на кръв и урина

  Хемоглобин (Hb). Обозначен е най-отгоре на стандартната бланка. Нормалната стойност за малките деца е 110-130, а за децата в пубертета -130-145 дЛ. Хемоглобинът е основна съставка на червените кръвни телца - еритроцитите. Тяхната най-важна задача е да пренасят газовете при дишането - кислород и въглероден двуокис. Това се извършва с помощта на хемоглобина, който съдържа желязо. При намалени стойности на хемоглобина, а това означава и на желязото, различните органи не получават достатъчно количество кислород и те страдат. Това състояние се нарича анемия, причинена от ниските стойности на желязото. Често се получава при кърмачетата към петия месец. Тогава резервите, натрупани в детето от майчиния организъм по време на бременността, са изчерпани, а детето не-винаги правилно се захранва с храни, съдържащи желязо. Затова децата задължително се изследват на 6-месечна възраст. В кръвната картина ще срещнете и съкращенията МСН (норма 27-33) - средно съдържание на хемоглобин в един еритроцит, MCV (норма 78-88) - среден обем на еритроцита, както и МСНС - средна концентрация на хемоглобин във всички еритроцити. Тези показатели са много важни за изясняване на естеството на анемията.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Никол

  ... При намалени стойности на хемоглобина, а това означава и на желязото, различните органи не получават достатъчно количество кислород и те страдат.


При мене например Hg беше 118, а желязото в норма (14, май, но не помня размерността), казаха ми, "карай, добре си"  newsm78

# 8
  • Мнения: 46 438
Цитат на: Никол

  ... При намалени стойности на хемоглобина, а това означава и на желязото, различните органи не получават достатъчно количество кислород и те страдат.


При мене например Hg беше 118, а желязото в норма (14, май, но не помня размерността), казаха ми, "карай, добре си"  newsm78

Като бременна ли или не?
При бременни границата е като при децата = 110.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Никол

  ... При намалени стойности на хемоглобина, а това означава и на желязото, различните органи не получават достатъчно количество кислород и те страдат.


При мене например Hg беше 118, а желязото в норма (14, май, но не помня размерността), казаха ми, "карай, добре си"  newsm78

Като бременна ли или не?
При бременни границата е като при децата = 110.

При небременна

# 10
  • Мнения: 1 428
110 е долната граница за бебета и малки деца.

# 11
neznam az imam momi4ence i e na malko powe4e ot 6 meseca hemoglobina i e 107 dali e nisko 110 za mom4eta li e tqhniq nali e po wisok znaete li ne6to

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
neznam az imam momi4ence i e na malko powe4e ot 6 meseca hemoglobina i e 107 dali e nisko 110 za mom4eta li e tqhniq nali e po wisok znaete li ne6to

За 6-месечно бебе хемоглобин 107 е ОК, в последствие с въвеждане на по-разнообразни желязо-съдържащи храни се повишава. При моето дете на тази възраст също беше толкоз някъде, според GP-то беше добре, проследиха го след 1-2 месеца, за да видят как се движи.

Общи условия

Активация на акаунт