Вероятно не съм права,но.....

  • 3 779
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
В началото на юли моят мъж иска да отидем на гости у техните за 10дни,но на мен хич не ми се ходи.Първо майка му още по телефона като говорим само ме пита отслабна ли та отслабна ли,трябва да отслабнеш по-скоро-демек иначе.....,второ другата снаха не ме пита ваобще за малкия ни син,а аз си троша устата да я питам за нейната щерка,нищо не е дала на детето,аз винаги за рожденни дни за празници и без повод винаги.Никога не отивам с празни ръце.И естествено вечния моабет:нямам пари.Аз искам да си почина 10 дни,а не да слушам и за техните проблеми,с които вечно занимават мен.Аз да не съм по-добре ама никой не ме пита.Та сигурно не съм права вие какво мислите.

# 1
  • Мнения: 1 629
Предложи на мъжът си да отидете при тях за 2 дни, а останалите 8 - на почивка Peace

# 2
  • Мнения: 8 917
Предложи на мъжът си да отидете при тях за 2 дни, а останалите 8 - на почивка Peace
Peace
Права си, разбира се. Колкото до свекървата - ами намекне й, ако не стане - направо й каже, че така се харесваш и нямаш намерение да отслабваш - може пък да спре да те занимава веднъж завинаги Mr. Green А за другата снаха - ами действай на принципа "каквото повикало-това се обадило" и не се натоварвай с нея Peace

# 3
Иди с празни ръце и с натъпкани уши (тапите на MP3-plyer:) и се обръщай 10 дни от бедър на бедър. Ако те насилват да слушаш за проблеми, от време на време разсеянo вметвай: "Извинявай, нещо се разсеях, за какво говореше?"

# 4
  • Мнения: 8 917
Иди с празни ръце и с натъпкани уши (тапите на MP3-plyer:) и се обръщай 10 дни от бедър на бедър. Ако те насилват да слушаш за проблеми, от време на време разсеянo вметвай: "Извинявай, нещо се разсеях, за какво говореше?"
smile3521 newsm10 smile3501 Това е решението!

# 5
  • Мнения: 396
Иди с празни ръце и с натъпкани уши (тапите на MP3-plyer:) и се обръщай 10 дни от бедър на бедър. Ако те насилват да слушаш за проблеми, от време на време разсеянo вметвай: "Извинявай, нещо се разсеях, за какво говореше?"
Ей това е страхотна идея!!!  bouquet  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 8 280
...Първо майка му още по телефона като говорим само ме пита отслабна ли та отслабна ли,трябва да отслабнеш по-скоро-демек иначе.....
Кажи, че си отслабнала. Още от вратата "е какти се струва промяната, отслбнала съм нали Simple Smile"

....второ другата снаха не ме пита ваобще за малкия ни син,а аз си троша устата да я питам за нейната щерка,нищо не е дала на детето,аз винаги за рожденни дни за празници и без повод винаги.Никога не отивам с празни ръце.И естествено вечния моабет:нямам пари....
Ами щом не питат и ти не питаш, отиди с празни ръце и като се почне за парите, кажи "даа лошо и на нас не ни стигат, но сега няма да мисля за това, във ваканция и искам да забравя за грижите"
Всъщност аз също понякога се увличам в прекалено скъпи подаръци и се ядосвах преди докато не осъзная, че не винаги човек може да отвърне на твоите очаквания. Същевременно никой не ми е длъжен, така че занижих очакванията към околните относно детето ми, а каквото му трябва ще получи от мен Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 914
Защо не го пратиш него, че и с детето колкото дена издържи при майка му.. пък ти ще си починеш вкъщи? newsm78 Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 172
Еххх, това с отслабването - голяма грижа им е, ще знаеш Simple Smile Просто като знаят, че ти е болна тема, се възползват и те дразнят. И моята свекърва е такава - тя си върнала фигурата за 1 месец след ражданията. Е да, ама не - когато ми го каза директно, й заявих че според снимките, които съм виждала, този неин "един месец" продължава вече над 20 години и няма изгледи скоро да приключи. Това сложи край на тези дискусии и сравнения. Не им обръщай внимание или я сложи на място!  10те дни докато сте им на гости изкарай на диета. Използвай, че свекървата ще готви на мъжа и децата. Така няма да ти мрънка за килограмите, а ще се ядосва, че си й на гости пък не ядеш (много често това го приемат тежко). Другата снаха я остави, защо да й се нервиш. Насила хубост не става - ако ще да се интересува от детето ти. Като започнат обясненията за финансови проблеми, им кажи, че и вашето положение не е розово (или че и вие си имате достатъчно много грижи), но не ги товарите с това; че се виждате и чувате достатъчно рядко, за да прекарвате това време в оплакване.
Удари го на почивка и релакс, остави ги да се радват на децата и се възползвай от свободното си време.

# 9
  • Мнения: 3 376
Ами обясни на мъжа ти,че не искаш да си прекараш цялата ваканция там,кажи му,че имаш нужда от почивка и че за детето е хубаво да отидете на море например!Или преди да заминете внезапно се "разболей" Wink Както беше казала една форумка да отиде сам,та да види какво е тогава Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Изобщо не се занимавай, гледай да излизате повече с мъжа ти, използвай, че има кой да гледа детето и си направи и ти почивката.

# 11
  • Мнения: 5 622
В началото на юли моят мъж иска да отидем на гости у техните за 10дни,но на мен хич не ми се ходи.Първо майка му още по телефона като говорим само ме пита отслабна ли та отслабна ли,трябва да отслабнеш по-скоро-демек иначе.....,второ другата снаха не ме пита ваобще за малкия ни син,а аз си троша устата да я питам за нейната щерка,нищо не е дала на детето,аз винаги за рожденни дни за празници и без повод винаги.Никога не отивам с празни ръце.И естествено вечния моабет:нямам пари.Аз искам да си почина 10 дни,а не да слушам и за техните проблеми,с които вечно занимават мен.Аз да не съм по-добре ама никой не ме пита.Та сигурно не съм права вие какво мислите.

Aбсолютно права си  Peace


Предложи на мъжът си да отидете при тях за 2 дни, а останалите 8 - на почивка Peace

Подкрепям напълно!

# 12
  • Мнения: 7 186
Предложи на мъжът си да отидете при тях за 2 дни, а останалите 8 - на почивка Peace

И аз така мисля. Peace Два дена са достатъчни да се видите, останалите дни може да им оставите детето и да забегнете някъде с мъжа ти. Wink
А нея какво я бърка дали си отслабнала, не разбрах? Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 438
Иди с празни ръце и с натъпкани уши (тапите на MP3-plyer:) и се обръщай 10 дни от бедър на бедър. Ако те насилват да слушаш за проблеми, от време на време разсеянo вметвай: "Извинявай, нещо се разсеях, за какво говореше?"

Аз практикувам носене на ДВД и 20 филма плюс лаптопа плюс книги. Не виждам, не чувам, не се интересувам от чуждите проблеми.

# 14
  • Мнения: 5 475
Предложи на мъжът си да отидете при тях за 2 дни, а останалите 8 - на почивка Peace

И аз така мисля. Peace Два дена са достатъчни да се видите, останалите дни може да им оставите детето и да забегнете някъде с мъжа ти. Wink
А нея какво я бърка дали си отслабнала, не разбрах? Rolling Eyes
Peace Така де...какво толкова има да се гледате!   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт