Дали се забравя така лесно?

  • 3 343
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 511
Аз го приех като необходимо зло  Confused
Не мисля, че някога ще забравя болките от контракциите, после решението за секцио, как не можаха да ми намерят вена на операционната маса, а коремът ми направо ставаше остър, болките след като излязох от упойка ... но всичко това е само един миг, 24 часа максимум и минава  Simple Smile

Пожелавам ти леко раждане, независимо дали е секцио или нормално  Hug имай предвид, че и секциото не е безболезнено  Tired

# 16
  • Мнения: 145
Незнам как е живото раждане,но аз раждах със секцио.Първите два дни бяха отвратителни следващите три по-малко отвратителни,а на седмия ден ни изписаха и едва ходейки се прибрах в къщи.Майка ми дойде да ми помага точно 40 дни докато ми зарасне раната за което съм и много благодарна.Тя се радваше,че раждам секцио защото макар и бивша сестра от "детско" тя самата смята секциото за много щадящо и по-хуманно към жената.Раждала ме е
цяла вечер, а със сестра ми е било ад 19часа.Аз бях огромна ,плода едър и имах отоци изобщо ужас,задъхвах се дори когато говоря и майка сподели, че само като ме гледа получава сърцебиене и и се повдига!Сега година и месец след събитието се радвам,че раждах секцио.
Желая ти късмет и независимо от избора ти е много важно да се владееш като психика и да се нахъсваш!Без мисли на ужас и страх!Бъди смела и бог ще е с теб!

# 17
Майка ми ми казва абсолютно същото - че болката се забравя в момента в който гушнеш бебенцето... но всъщност винаги е различно. Мене ме е раждала с секцио и е имало доста усложнения, за разлика от първия път, така че..... не знам, единственото което мога да ти кажа, е че се надявам всичко да мине добре и не забравяй, че най-важното е да мислиш оптимистично! Леко раждане! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 556
Буболина, на твое място бих взела пари назаем, ако ги нямам в момента и бих родила с уговорка при лекар, който да ми гарантира добро обезболяване. Евентуално направо бих се разбрала за секцио. Не бих се подложила на нещо, което ми причинява подобен ужас.

Навремето и ние с мъжа ми нямахме 2000 лева накуп, но взехме назаем и аз родих в частна клиника - така исках и се радвам безкрайно, че го направих. Втория път раждах с уговорка с лекар. Това са за мен най-добре похарчените пари. Да отидеш да раждаш по каналния ред при твоите предишни преживявания си е направо безумие. Аз поне така мисля. Желая ти късмет и дано всичко бъде наред, какъвто и вариант да избереш   bouquet

# 19
Буболина, а ти къде си решила да раждаш?

# 20
  • Мнения: 730
Буболина,при мен беше същата история.Не лесно-никога нямя да забравя.Такива мъки-направо ми настръхват косите като се сетя.И съм си решила,че при второ раждане-този кошмар няма да го позволя.100% ще е секцио.Колкото и да боли след него,такива мъки няма,няма травма за майката и насаден страх.Нямам представа защо не ми сложиха упойка,но повече няма да раждам по този начин.Майката си е майка,както и да е родила,щом можеш да си спестиш мъките,защо трябва да ги преживяваш.Аз лично не бих.Ти си прецени.

# 21
  • Мнения: 1 938
Буболина, моето първо раждане беше такова, каквото го описваш ти. Второто обаче протече много по-бързо, а и аз бях "подготвена" за болките, които ме очакват. Родих за 3 часа и болките бяха поносими.
Желая ти леко и безпроблемно раждане! Hug

# 22
  • Мнения: 288
Желая ти безпроблемно раждане, независимо от начина който ще избереш!  Hug

# 23
  • Мнения: 1 489
Наистина се забравя.два-три месеца след като родих бях готова за второ,но мъжът ми се дърпаше.Нямах леко раждане,но като видях малкото човече и всички болки се обезмислиха.Раждах почти 12 часа,а сега вече съм бременна с второ и ме е страх по-малко.Казват,че второто било по-лесно.Не знам така ли е.Желая ти леко и безпроблемно раждане.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви много,  bouquet опитвам се да мисля позитивно, но това май е по - силно от мен, психиката е страшно нещо.... Sad
Не съм се ориентирала, но освен в Св. София и Шейново на другите места, които обиколих в последните дни не ми хареса, аз много се впечатлявам от обстановка, пространство и т. н.
Много ми се иска да е малко по - безболезнено, но такъв страх ме гони, че направо потрепервам...
Как може да съм такава страхливка.... Cry

# 25
  • Мнения: 733
Аз също казвам, че всичко се забравя като видиш бебчо, но не съм изпитала такива болки като теб явно. Все пак си мисля, че до някъде и психическата наглса играе важна роля  newsm78. Както са ти казали други мами 1 с 1 еднакво раждане няма. Щом неможеш секцио стискам палци да не разбереш кога си родила  Praynig и смело напред. Щом си решила да имаш второ дете явно си силна жена след този ужас който все още изпитваш. Смело мамче, всичко ще е наред   bouquet

# 26
  • Мнения: 6 618
Буболина мога само да ти пожелая най-лекото и безболезнено раждане  Peace

# 27
  • Мнения: 4 668
Според мен не се забравя ... Rolling Eyes Аз също имах моменти в които съм губела съзнание и честно казано си мислех , че няма да издържа . Не съм лигла и много търпя , ама това си беше нечовешко . Поне се отървах без шевове - луд късмет просто .
Мисля , че при твоето състояние не трябва да раждаш без упойка , нямат право да ти откажат , но мисля , че трябва да намериш вариант за секцио . 
Желая ти леко раждане и по - малко тревоги !   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 555
Забравя се и още как ! Аз родих със спешно секцио и само аз си знам как почти едно денонощия преди да ме срежат ме мъчиха за нормално раждане, но не ми пукаше, болката притъпи съзнанието ми, мислех само за бебето, само за него и нищо не ме интересуваше! Каквото и раждане да е пак си боли, няма какво да се лъжем !
Вярвам че си силна жена !!!
Желая ти най-безболезненото, ама най ... раждане на света и едно прекрасно здраво бебче !

# 29
  • Мнения: 3 034
Това дали се забравя или - не зависи от силата на преживяването и от това, до колко то е положително или отрицателно. Така че според мен няма еднозначе отговор - някои забравят болката за 20 мин., други я помнят 20 год.....Единственото, което мога да ти кажа е : кураж, при всички случаи ще мине, може би до голяма степен зависи и от теб самата как. Аз лично ти пожелавам бързо и безпроблемно раждане, без повече психически травми... Hug
В Окръжна ходи ли ? Какво не ти хареса там, ако си ходила?

Общи условия

Активация на акаунт