С какво къпете новородените?

  • 2 707
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Днес една продавачка ми заяви, че шампоан нямало сега да ми трябва, защото се ползвал след 6 месец (този на Чико за коса и тяло)?  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 492
Течен гел за тяло  Peace

Благодаря за добавянето  Grinning

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 01:39 от Никол

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
3-та опция Simple Smile!

# 3
  • Мнения: 481
Днес една продавачка ми заяви, че шампоан нямало сега да ми трябва, защото се ползвал след 6 месец (този на Чико за коса и тяло)?  newsm78

Тая продавачка нещо се е сбъркала.... А да не ти предложи сапун да си къпеш бебето?

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Къпех го със сапунче на Себа Мед и шампоана на Клоран. Но ние сме с много мъничко коса и сега даже като го къпя ми отива една милимундичка от шампоана.

# 5
  • София
  • Мнения: 551
Сапун и шампоан на Клоран.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 923
В самото начало я къпех с шампоана-пяна на Мустела против образуването на корички и сапунче за тялото.Сега сме с точно такъв шампоан за коса и тяло на Чико и е много хубав  Peace

# 7
  • Мнения: 1 440
Цитат
Тая продавачка нещо се е сбъркала.... А да не ти предложи сапун да си къпеш бебето?

Да, точно така каза - само сапун!  ooooh!

# 8
  • Мнения: 481
Абе някои хора са направо за ....  #2gunfire
Аз себе си не къпя със сапун, а какво остава за бебе.  Най-добрият вариант е шампоан за коса и тяло или гел за тяло. Тези продукти не изсушават кожата, както прави това сапуна.

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Аз къпех малката Ади със сапунче Chicco. Много съм доволна от него, и Клоран съм ползвала.

И гледах да не я насапунисвам всеки ден да не й пресуша кожичката - то няма бебчето от какво да се цапа!

Да е жив и здрав бебчо и да радва мама!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Шампоан за коса и тяло-Бюбхен

# 11
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Е, Веси, има и сапунчета, които също не изсушават така кожата.

Шампоан по-нататък започнах да ползвам, но той като се разпени - не можеш да го отмиеш! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 481
Mileto, в предния си постинг, ти сама си го казала че не си слагала всеки път сапун, за да не се пресуши кожата.....
А между другото няма сапун, който да не се прави със силно алкални елементи (както "содата каустик" - за домашния сапун). Те могат да бъдат в различни варианти, но винаги алкалния елемент действа изсушаващо за кожата. При някои марки се опитват да замаскират вредното им действие като правят окончателния продукт с неутрално рН, но пак не съм много сигурна че и това помага.....
Нека да не спорим. Всеки сам си преценя как да гледа детето/децата си.  Hug

# 13
  • Мнения: 3 423
Моят отговор не е сред предложените в анкетата.
Бебето го къпя в корито с вода,
като прибавям няколко капки зехтин и
малко мляко. Това е по съвет на акушерката,
която ме придружава след раждането, и на педиатъра.
Козметиката сме я оставили за след време.
Моля да ме извинят производителите и рекламните асове.

# 14
  • Мнения: 1 353
Шампоан за коса и тяло-Бюбхен
и аз с това я къпя още от раждането и до сега и за напред смятам с това да продължа Peace Grinning smile3521

Общи условия

Активация на акаунт