Д-р Томова

  • 4 617
  • 46
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
На много места прочетох за Д-р Томова и искам да попитам къде и как мога да иа намеря?Исками се да се прегледам на 3D и доколкото разбирам цените при нея са поносими, а и тя е добър специалист!Някой може ли да ми помогне!!!
P.S.какво е мнението ви за 3Д?

# 1
  • Мнения: 158
Доц. Томова е добър специалист, тук съм чувала само хубави отзиви за нея, а и мен е преглеждала. Моят съвет обаче е да не ходиш в кабинета и който се намира в института по педиатрия. Там апаратурата е стара и когато бях на преглед жената доста се поизмъчи с нея и май не беше особено акуратна. Има частен кабинет с много добър ехограф и ако някоя от мамите може да даде повече инфо по въпроса и аз ще съм много благодарна.
Успех!

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 190
Аз съм говорила лично с нея на този GSM, тя сама ще ви насочи към частния си кабинет и ще ви запише час. Поне така беше при мен. Но 50 лв., които ми поиска ми се видяха много и не отидох. Сега съжалявам - разбрах че си заслужава цената.

доц. Томова, педиатър, пренатална диагностика
Институт по педиатрия
частен център "Красимира", ул. "Балша",
тел. 9520324 GSM 0887606830

# 4
  • Мнения: 1 101
Имам час при нея за 6-ти декември. Вече преглежда в МЦ"София" на бул. "цар Борис ІІІ" №54. Прегледа ми се видя доста скъп- 50лв Rolling Eyes Обади и се на GSM-а, който са ти дали и се разберете.

# 5
  • Мнения: 948
Чувала съм само хубави отзиви за нея.
Аз също ще я посетя в близките дни, но ме интересуваше, знае ли някой, дали прави запис на бебето, както прави Мазнейкова?

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Обади се на GSM-а, който са ти дали и тя ще ти каже къде и кога може да те приеме. Не се притеснявай да й звъниш-тя е много мила жена.

# 7
  • Мнения: 3 146
В института по педиатрия прегледът е 15 лв.мен вика 2 пъти, защото единият път бебесата на беше в подходяща поза.не смятам, че в института тя претупва прегледите.Добрият специалист и на скапан апарат ще види каквото го интересува.

# 8
  • Мнения: 126
Аз ходих в МЦ на Цар Борис 3 - ами да, внимателна е доц. Томова, но как няма да е като за 10 мин. взема 50 лева! Според мен прегледа е много скъп, а не дава кой знае каква по-различна информация от стандартния преглед на който ходя аз.
Снимки не ми направи...

# 9
  • Мнения: 554
Аз ходих в Св.Лазар при нея.Прегледа беше страхотен,трая около 40-50мин. и ми направи запис на видео касета!
Тогава позна и пола на бебо,а бях само в 18 седмица!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Цените да не би да са паднали. Аз преди околко 2 седмици питах и ми каза, че прегледа е 80 лв. Аз поради тази причина отидох в друга клиника при друг специалист. Прегледа с такъв ехограф е страхотен. Вижда се дори в коя посока тече кръвта на бебето. Всеки главен кръвоносен съд и всеки орган. Много е вълнуващо. Аз ходих при д-р Спасов в мед. център "Фемина". Там прегледа струваше 50 лв. На мен ми се стори доста по-приемлива цената отколкото при д-р Томова.

# 11
  • Мнения: 158
Цитат на: mama kenga
В института по педиатрия прегледът е 15 лв.мен вика 2 пъти, защото единият път бебесата на беше в подходяща поза.не смятам, че в института тя претупва прегледите.Добрият специалист и на скапан апарат ще види каквото го интересува.

Имам доста основателна причина да смятам че не е била акуратна, не го казвам случайно. И на добрият специалист на лош апарат ЯВНО понякога му се случва да пропуска малформации....В случая предпочитам да отдам грешката на апарата, отколкото на специалиста. Някак си ми е по-лесно...Освен това прегледът струваше 20 лв по данни към април тази година.

# 12
  • Мнения: 703
Тия хора полудяха ли?80 лв. за 10 мин. преглед? Imp
И предполагам на става с направление по здр.каса Confused:

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: mona
Тия хора полудяха ли?80 лв. за 10 мин. преглед? Imp
И предполагам на става с направление по здр.каса Confused:

Прегледа при мен продължи 1 час и 20 мин. Преглеждат се всички важни органи и кръвоносни съдове! Мисля, че прегледа си заслужава. Ако можете отделете тази сума ще останете изненадани!

# 14
  • Мнения: 948
Цитат на: Диди
Цитат на: mona
Тия хора полудяха ли?80 лв. за 10 мин. преглед? Imp
И предполагам на става с направление по здр.каса Confused:

Прегледа при мен продължи 1 час и 20 мин. Преглеждат се всички важни органи и кръвоносни съдове! Мисля, че прегледа си заслужава. Ако можете отделете тази сума ще останете изненадани!


Къде това?

# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
В медицински център "Фемина". Намира се на ул."Дунав" 47. Улицата е успоредна на "Раковска" и бул."Васил Левски". По-близо е до бул."Сливница" (като тръгнете по улицата  в посока от "Сливница" към паметника "Левски"). Телефоните на центъра са 983 30 20; 983 57 97. А телефона на доктора който ме преглежда е 0888499193 д-р Спасов. Най-добре директно при него да си запишете час. Иначе можете да се обадите в центъра и да попитате кои други д-ри извършват прегледи.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 239
Аз днес си записах час за доц.Томова - в Св.Лазар!80 лв - доста са, но мисля, че е по-добре да ги дам сега и до края на бременността да съм спокойна, а не да се чудя дали всичко е ОК.Не ми се ще за 80 лв да съжалявам после цял живот Rolling Eyes Стискайте палци всичко да е наред Laughing

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 694
Томова си струва всяка стотинка която и платиш, защото наистина много внимателно оглежда всички органи. Сега незнам къде преглежда аз ходих в Красимира срещу 40 лв, но бях спокойна до края на бременността че всичко е наред с бебо. Така че си струва а и можеш да и се довериш напълно според мен е супер специалист.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
I az hodih v MC "Krasimira" v na4. na september i pregledyt struva6e 40 lv. A doc.Tomova ni preglejda pove4e ot 40 min.
Byahme sys syprugyt mi.
Dovolni sme.Mnogo gotina lekarka - vnimatelna i obyasnitelna. Kaza100 % pola na Beb4o - mom4ence, ama ste razberem sled 2 meseca dali e poznala  Confused

# 19
  • Мнения: 920
За една и съща Томова ли говорите всички, защото ту е в център "Св Лазар", ту на друго място, а и разликата в цената е двойна.

Laty разкажи после как е минал прегледа (можеш и на лично да ми пуснеш) - иначе стискам палци.

А по принцип кога е хубаво да се отиде на такъв обстоен преглед? около 18-20 седмица?

# 20
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: Tia
За една и съща Томова ли говорите всички, защото ту е в център "Св Лазар", ту на друго място, а и разликата в цената е двойна.


Eдна и съща е. Няма собствен частен кабинет и преглежда на няколко места. Цената на прегледа се определя в голяма степен и от здравното заведение, в което прави прегледите.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз само да кажа нещо за което се сетих едва сега  baduu
Гледах д-р Томова по едно здравно предаване по канал 1. Не се сещам как се казваше, но цялото протече в държавната клиника и д-р Томова повтаряше как майките които раждат увредени деца (не дай си Боже) не "искали" да ходят и да си правят това изследване с ехограф. Аз като и се обаждах тя ми каза, че ехографа в държавното заведение не е на ниво и че няма смисъл да ме гледа. Общо взето доста си противоречеше. Ако имате средства е добре да отидете да се видите с бебето, н ов противен случай настоявайте за държавната клиника. Не мисля, че ще може да ви откаже!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 239
Tia,obe6tavam da razkaja za izsledvaneto!!!!
Az se zapisah za doc.Tomova v "Sv.Lazar", za6toto razbrah 4e tam ehografa e nai-dobar.Re6ih 4e e po-dobre da dam 80 lv, no da ima rezultat, otkolko0to 50 lv i da ne se vidi ni6to.Za men tezi pari sa6to sa dosta, no.....

# 23
  • София
  • Мнения: 11 692
Laty

Ти кога си на преглед?Очаквам да разказваш след това или да пратиш ЛС.На мен мипредстои другата или по–другата седмица да ми взимат кръв за БХС евентуално.Моята гинеколожка ми каза че това изследване не е задължително,а аз много се притеснявам и не знам какво да правя,макар това да ми е втора бременност,но първия път никой не говореше за такива прегледи или изследвания.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 239
Az sam na pregled s 3D na 7.12, a v4era mi vzeha krav za BHS.Verno e 4e predi ne e imalo takiva izsledvania i pak sa se rajdali zdravi bebeta, no 6tom sega ve4e ima vazmojnost da razberem vsi4ko o6te dokato bebeto e v nas, za6to da ne go napravim Shocked Verno e 4e za tova davame cialo sastoianie, no mislia 4e si zaslujava!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз ходих при доц. Томова в мед. център "Красимира". Прегледа струваше 40 лв. Малко множко, но иначе останах страшно доволна - обърна ми много внимание, най-подробно огледа всички органи на бебето и това, което ще запомня за цял живот - ТЯ първа ми каза пола на бебето. Бях сташно щастлива, дори се разплаках, защото ми каза че вижда тестеси #Milti

# 26
Здравейте и от нас .Добре ,че засягате тази тема .Д-р Кълвачева е на  мнение че задължително неините пациентки,които са с близнаци  трябва да минат на такъв преглед и казва ,че е много добра затова е добре да отидем а  Grinning  Grinning

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 239
OOOOOOOOOO Rumi, mi pri teb mai e pove4e ot zadaljitelno da vidi6 kak si sajitelstvat drebosacite Laughing  Laughing

# 28
Цитат на: Laty
OOOOOOOOOO Rumi, mi pri teb mai e pove4e ot zadaljitelno da vidi6 kak si sajitelstvat drebosacite Laughing  Laughing


Да така е и го чакам с нетърпение този момент  Simple Smile  Simple Smile да ги видя отново и двете малки плодчета  Grinning  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 11 692
А колко време предварително трябва да се запишеш при Томова в МЦ Красимира?Има ли някой представа дали се чака дълго време?

# 30
  • Мнения: 1 101
На мен ми даде час десетина дни по- рано. Но не за МЦ"Красимира", а МЦ"София". Не знам продължава да преглежда в "Красимира" Rolling Eyes
Laty, доколкото знам и ехографа и в останалите кабинети, където преглежда е доста добър. А и вярвам, че тя е специалист и едва ли ще преглежда на " лоши" ехографи. Но определено е по- добре да си те погледне на 3D ехограф. Аз съм на 6 декември, ако искаш ще ти разкажа как е минало Wink  Wink Успех!И дано ни каже мнооого само хубави новини...

# 31
  • София
  • Мнения: 11 692
Ами значи ще чакаме да разказваш как е минало,дано всичко да е наред.
Освен това имам следните въпроси:
Изседването на кръв за БХС задължително ли трябва да предхожда прегледа при д–р Томова?
Някой има ли отзиви за д–р Мазнейкова,чувала съм че и тя е доста добра в ултразвуковата диагностика?

# 32
  • Мнения: 1 101
Аз си мисля, че изследването на кръв за БХС няма нищо общо с прегледа при Томова Rolling Eyes  Rolling Eyes Доколкото знам, преди БХС ти правят ехографски преглед, но него може да го направиш и директно в МД (ако там ще правиш БХС) Аз лично се отказах от БХС и прегледа при Томова е по- скоро нещо като заместител, разбира се, не толкова точен.
А Мазнейкова също може да ти направи подробен ехографски преглед, но ми се струва, че лошите мнения за нея са повече от добрите. Всеки решава за себе си.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 239
BHS izsledvaneto niama ni6to ob6to s 3D izsledvaneto.I dvete sa po jelanie i sa absolutno nezavisimi edno ot drugo!
Silve,az ne sam hi4 kompetentna i viarvam na tova, koeto sam 4ula ili pro4ela, no az se obadih na Tomova v4era i parvo si zapisah 4as za sriada za MC "Sofia".Tomova mi kaza taka:
"Za Sv.Lazar ili za "Sofia"?V "Sv. Lazar" ehografa  e mnogo dobar, no v "Sofia" e po-evtino".
Az:"Ami po-dobre za Sofia"
Sled kato zatvorih telefona pomislih i re6ih, 4e ne si zaslujava da dam 50 lv i da riskuvam da gi hvarlia na viatara.Govorih s maja mi i re6ihme da otidem v "sv.Lazar".Togava i se obadih pak i si promenih 4asa za vtornik v 14:30h.
Ne znam dali sbarkah,tova sa mnogo pari, no sled kato tia sama mi postavi taka vaprosa........
Silve, 6te 4akam da mi razkaje6 za pregleda!!!A na tebe i na vsi4ki drugi mai4eta uspeh i samo priatni emocii!!!

# 34
  • Мнения: 1 101
Laty, мога да те уверя, че в "София" ехографа също е много добър. Но пък мисля, че е страхотно и много вълнуващо  да те гледа на 3D- то. Аз откога си мечтая..... Мисля, че не си сгрешила и няма да съжаляваш Wink Стискаме палци!!!
P.S. И мен ме предупреди ,че в "Св. Лазар" е по- скъпо и ме остави сама да си реша Stuck Out Tongue

# 35
  • София
  • Мнения: 11 692
А в св.София ехографа не е ли 3Д?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: Ali97
А колко време предварително трябва да се запишеш при Томова в МЦ Красимира?Има ли някой представа дали се чака дълго време?


Не повече от седмица.

# 37
Цитат на: Ali97
А в св.София ехографа не е ли 3Д?


3D е. Виж http://www.ivf.bg/?p=105

# 38
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: Ali97
Някой има ли отзиви за д–р Мазнейкова,чувала съм че и тя е доста добра в ултразвуковата диагностика?


Пусни търсачка с името на Мазнейкова, и ще ти се изправи косата от разкази и случки с нея.
Доц. Томова е по-добрият избор.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 100
В коя седмица е добре да се отиде на такъв ехограв?
Рано ли ми е още?

# 40
  • София
  • Мнения: 11 692
Мисля че от 15г.с. нататък,но все пак не съм лекар.По–добре се допитай до лекар.

# 41
  • Мнения: 1 101
Ybag, най- добре е да отидеш при нея към 17г.с. Аз и се обадих първия път в 12 г.с. и тя ми каза да звънна в 17 г.с. А втория път като и се обадих пак ме попита в коя седмица съм- сега съм вече в 17г.с. и тя ми записа час. Така че, изчакай още малко Wink
Ali97, струва ми се, че бъркаш АГ "Св. София"(бившата "Тина Киркова") с този Медицински център "София", където преглежда доц. Томова и за който говорим ние. Може да съм в грешка...Не знам... А моята инфо е ,че в МЦ"София" Томова не преглежда на 3D.Ако ти държиш да е 3D, ще ти даде час за "Св. Лазар"

# 42
  • Мнения: 920
Добре де (аз пак неразбрала) значи звъня на мобилния и докторката ми предлага къде да отида и вече от там аз си избирам според цената и ехографа така ли?

# 43
  • Мнения: 1 101
thumbsup Точно така,Tia! Обади и се и ще се разберете- ако тя не те попита къде точно искаш да те прегледа, ти  и кажи ако държиш на 3D-то в "Св. Лазар". Успех!
И честито Wink !!!Много лека и спокойна бременност ти желая!

# 44
  • Мнения: 229
ЗДравей. Аз ходих при д-р Дяволов от МД и той ми проследи бременноста. Взимаше ми по 20 лв. за преглед с ехограф - не работи със Здравната каса.
 В началото на 4я мес. /13-14 седмица/ ми каза да отида за да ме види на 3Д ехографа, горе май на 12 ет в МД, каза ми и пола на бебо и позна .   Пак ми взе 20лв. Така че 50 ми се виждат много.
Успех

# 45
  • Мнения: 830
Мен пък от Плодив ме пращаха и с двете бременности при Томова ( тук няма специалист с такава компетентност )  , още едни скоби (( имах проблемна бременност преди )) .
Та , много съм доволна , имам снимка от апарата в държавната болница ( и двата пъти там ме гледа ) , всичко си видя там , тя ма мен ми каза " Понеже сме почти колеги , елате по-добре в Държавната  че е по-евтино , няма смисъл да плащате по-скъпо " . Но , може нещо да се е променило - например апарата да се е скапал или нещо такова от тогава ?

# 46
  • Мнения: 2 242
Е, мина и моят прегледа при доц.Томова - останах МНОГО доволна! Обадих й се на мобилния и си записах час в клиника Красимира – прегледа е 40лв. Определено си върнах вярата в лекарската професия – първо: доцентката е много внимателна и мила жена (от всички лекари до момента с нея единствено се почувствах комфортно), второ: отговори ми подробно на всички въпроси и трето: разказа ми толкова колкото общо взето успяха да ми кажат други лекари за 4 посещения. А да: видяхме пола (вече мечтая в розово!!), слушахме сърдечният ритъм и разгледахме органите (сърце,мозък,дробчета и т.н.) и провери за признаците на хромозомните болести. Горещо ви препоръчвам преглед при доц.Томова.

Общи условия

Активация на акаунт