Мога ли да прехвърля майчинството на майка ми?

  • 462
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
От 3.7 се връщам на работа. Питането ми е мога ли да прехвърля майчинството на майка ми, цялата сума ли би получавала щом аз работя, има ли полза? Въобще не съм запозната. Ако може някой да ми помогне Praynig
Благодаря Hug

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Можеш да си прехвърлиш майчинството - майка ти ще получава твоята сума.
Само от твоята работа трябва да ти попълнят една декларация, която ще е необходима на майка ти, за да я представи.

В този случай майка ти ще получава само обезщетението за отглеждане на дете.

# 2
  • Мнения: 919
Mileto благодаря за бързия отговор     bouquet
Пропуснах да напиша, че тя е пенсионер. А щом се получава само обезщетението за отглеждане на дете, би означавало да не си получава пенсията. А тя е по-голяма сума. Значи се обезмисля Thinking

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Ами да, в случая няма смисъл, щом е пенсионер и без това си е в къщи, по - добре да си взима пенсията, а ти да получаваш 50% за работещи майки до навършване на 2 годинки - сега е 80 лв.

Успех и да растете здрави и щастливи!
 Hug

# 4
  • Мнения: 8 917
Mileto благодаря за бързия отговор     bouquet
Пропуснах да напиша, че тя е пенсионер. А щом се получава само обезщетението за отглеждане на дете, би означавало да не си получава пенсията. А тя е по-голяма сума. Значи се обезмисля Thinking
Варианта е да почне работа при ваши познати на хартийка - трудов договор - безсрочен, и така да го прехвърлиш. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 359
Mileto благодаря за бързия отговор     bouquet
Пропуснах да напиша, че тя е пенсионер. А щом се получава само обезщетението за отглеждане на дете, би означавало да не си получава пенсията. А тя е по-голяма сума. Значи се обезмисля Thinking
Варианта е да почне работа при ваши познати на хартийка - трудов договор - безсрочен, и така да го прехвърлиш. Peace

 Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Да но ако не е пенсионерка

Общи условия

Активация на акаунт