моля за съвет-незнам как да постъпя

  • 2 813
  • 59
  •   1
Отговори
Днес се наложи майка ми да прибере сина ми от градина и го заварила дежурен и много разстроен.Разбрало се че сина ми се спречкал с друго дете и бабата на другото се намесила и зашлевила сина ми.Случката се разиграла малко преди майка ми да отиде,естествено госпожата все още не била "разбрала" за инцидента,оправданието и било че не може да остави другите деца,но това е друга тема. Дълбоко съм възмутена , не мога да си представя как може да посягат на чуждо дете и вече въпроса какво е направил сина ми на другото дете се обезмисля. Мисля в понеделник сутринта да отида при директорката и да поискам среща с родителите на другото дете , което е от друга група и не ги познавам , но дори не се сещам какво друго да ги попитам , освен как биха се почуствали на мое място!Моля ви кажете ми вие как бихте постъпили!
И извинете ако мисълта ми не тече последователно и , но съм много разстроена

# 1
  • Мнения: 955
Боли, когато чужди хора възпитават нашите деца. Представям си какво ти е ... Аз бия сина си, но ако друг го удари може би щях да съм повече от бясна.
Тази среща едва ли ще ти донесе нещо. Предполагам, че бабата най-малкото ще отрече да го е удряла.
Не се разстройвай излишно.
От друга страна лелките наистина не могат да огреят навсякъде.
Аз не съм от най-претенциозните майки и когато си взема детето надраскано или със синина въобще не си правя труда да ги питам как се е случило. Сина ми не е от най-послушните, а пък и за толкова пари не мисля, че имам право на претенции. Ако плащах на частна ясла ... виж тогава -  може би!

# 2
  • Мнения: 2 353
  Егати нахалната бабичка! Правилно си решила да поискаш среща. А тази госпожа може да не види всичко. В крайна сметка за какво е там?!

# 3
  • Мнения: 8 769
Ако си сигурна, че бабата на другото дете наистина е плеснала шамар на твоето-да, задължително трябва да се разиска проблема. Не намирам за нормално някой друг да бие детето ми. Да направи забележка в случай, когато то е виновно -да, но бой-НЕ!

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако си сигурна, че бабата на другото дете наистина е плеснала шамар на твоето-да, задължително трябва да се разиска проблема. Не намирам за нормално някой друг да бие детето ми. Да направи забележка в случай, когато то е виновно -да, но бой-НЕ!
И аз мисля така.

# 5
  • Мнения: 2 332
Ако си сигурна, че бабата на другото дете наистина е плеснала шамар на твоето-да, задължително трябва да се разиска проблема. Не намирам за нормално някой друг да бие детето ми. Да направи забележка в случай, когато то е виновно -да, но бой-НЕ!
Абсолютно! Така един дядка се опитваше "да възпитава" Йоана дърпайки ухото и... Ненормална история, тези хора понякога се държат абсолютно неадекватно...
Успех със срещата - и кажи как е протекла, моля те!   bouquet

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 14:04 от Роси74

# 6
  • Мнения: 2 910
Много грозна постъпка от страна на бабата. Правилно си решила да поискаш среща и да искаш обяснение за поведението й. От къде на къде тази баба ще посяга на чуждо дете ooooh!

# 7
  • Мнения: 4 406
задължително го овикай това бабе, да не сме в комунизма да си позволява тъпотии????
дори и да е било виновно твоето дете, тя няма право да го удря!!!

# 8
  • Мнения: 11
Днес се наложи майка ми да прибере сина ми от градина и го заварила дежурен и много разстроен.Разбрало се че сина ми се спречкал с друго дете и бабата на другото се намесила и зашлевила сина ми.Случката се разиграла малко преди майка ми да отиде,естествено госпожата все още не била "разбрала" за инцидента,оправданието и било че не може да остави другите деца,но това е друга тема. Дълбоко съм възмутена , не мога да си представя как може да посягат на чуждо дете и вече въпроса какво е направил сина ми на другото дете се обезмисля. Мисля в понеделник сутринта да отида при директорката и да поискам среща с родителите на другото дете , което е от друга група и не ги познавам , но дори не се сещам какво друго да ги попитам , освен как биха се почуствали на мое място!Моля ви кажете ми вие как бихте постъпили!
И извинете ако мисълта ми не тече последователно и , но съм много разстроена
Благодаря ви за подкрепата!Олеква когато споделиш и получиш разбиране.В понеделник ще ви разкажа какво се е случило.

# 9
  • Мнения: 76
Поискай среща с родителите на детето, никой няма право да посяга на детето ти. Дори по новия закон за защита на детето има някаква точка, че ако родител посегне на детето си могат да му отнемат родителските права, пък да не говорим, когато чужд човек го прави.  Thinking В крайна сметка, нито го е родила, нито го е гледала и хранила, какви претенции има, това все пак са деца. За забележка съм съгласна но за бой  Naughty  Децата  на тази възраст са много малки за да осъзнаят че грешат а камо ли да  отговарят за грешките си. Ние сме хората, които с възпитанието което им даваме постепенно се учат на това.  Учителките и лелите може да не могат да огреят навсякъде, но пък ние им поверяваме най-скъпото си, нека малко поне бъдат отговорни и да не позволяват саморазправа на други родители с нашите деца, все пак това им е работата и ако немогат да се справят с нея да не се хващат #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Мнения: 495
много добре си го решила да се срещнете и да им потърсиш сметка Naughty
и аз така бих постъпила #2gunfire
това е отговорното решение в случая Simple Smile
освен това, много е важно твоето дете да знае, че вземаш неговата страна и изказваш неодобрението си от "възпитателните мерки" на чужди хора спрямо него Naughty
за детето е важно да чувства, че има твоята подкрепа и че го обичаш такова, каквото е Heart Eyes
успех, стискам палци, натрий им носа  bouquet

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
С две ръце подкрепям намесата ти.Иначе твоето дете ще се почувства
много зле.Децата ни трябва да виждат,чуват,чувстват,че сме до тях във всяка ситуация,особено на тази възраст.
И аз съм детски учител.След такъв инцидент не бих чакала инициатива от майката на унизеното дете-аз сама щях да изясня случая.Не понасям родител да удря собственото си дете пред други хора,а чужд да "възпитава" Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 4 146
Тази учителка дори и да не е забелязала шамара, би трябвало да се поинтересува какво е станало. Със сигурност синът ти е бил с зачервена буза. За мен това е и незаинтересованост от страна на жената, на която й е поверено детето.
Едва ли ще промениш бабата, но според мен трябва да реагираш. Все пак вие и учителката сте отговорни за това дете. Не бабата.

# 13
  • Мнения: 4 392
Никой няма право да бие детето ми!
разбирам да се сбият две деца в детската градина,но някаква бабка да му посяга-няма да и се размине така лесно!


Боли, когато чужди хора възпитават нашите деца. Представям си какво ти е ... Аз бия сина си, но ако друг го удари може би щях да съм повече от бясна.
Тази среща едва ли ще ти донесе нещо. Предполагам, че бабата най-малкото ще отрече да го е удряла.
Не се разстройвай излишно.
От друга страна лелките наистина не могат да огреят навсякъде.
Аз не съм от най-претенциозните майки и когато си взема детето надраскано или със синина въобще не си правя труда да ги питам как се е случило. Сина ми не е от най-послушните, а пък и за толкова пари не мисля, че имам право на претенции. Ако плащах на частна ясла ... виж тогава -  може би!



Не съм съгласна! Целият живот ли трябва да стане частен,та да си потърсим правата!

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 13:08 от Amarena

# 14
  • Мнения: 3 405
Щях да се разправям до дупка. Това е посегателство срещу личността и дори мисля, че го има в закона за закрила на детето.
Говори с директорката и с родителите. Това е недопустимо поведение на възрастен. Аз смятам, че и на собственото си дете нямам право да посягам, за чуждите да не говорим.

Ето цитат от закона:
" Закрила срещу насилие
Чл. 11. (1) Всяко дете има право на закрила срещу въвличане в дейности, неблагоприятни за неговото физическо, психическо, нравствено и образователно развитие.

(2) Всяко дете има право на закрила срещу нарушаващите неговото достойнство методи на възпитание, физическо, психическо или друго насилие и форми на въздействие, противоречащи на неговите интереси."

Етo и линк ЗАКОН ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Общи условия

Активация на акаунт