МНЕНИЯ ВСЯКАКВИ- ЕХ ТОВА КЪРМЕНЕ...

  • 1 214
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Е, да си призная честно целта на пуснатата от мен по горе тема "КЪРМЕНЕТО Е НАЙ НАЙ ДОБРОТО - ВРЕМЕ ЗА ХВАЛБИ И МОТИВАЦИЯ"бе не да води след себе си съркастични включвания от сорта
  БУ
Цитат
Ще ме 'свиняваш, но има тема 'Кои са кърмещите майки' - представи се там

emem
Цитат
Браво, че сте се справили с началните проблеми. Но наистина, има и по-добри начини да мотивираме майките за кърменето. Разледай темите назад и ще видиш. Аз кърмя от две години и 8 месеца, но това е просто факт, а не повод да се хваля
т.н. - без никой да се засяга,но не бива това да е тона с който си общуваме.
Мили момичета, пуснах тази тема ,защото се чувствам горда и безкрайно щастлива и исках да го споделя с вас.Получих много голяма подкрепа от тези форуми когато имах проблеми и сега просто исках да се отблагодаря и да вдъхна увереност на майчетата ,които тръгват по този път.
А по въпроса дали съм прегледала форумите - да почти всичко и съм запозната и с другите теми и с  КЪРМЕЩИТЕ МАЙКИ,но просто имах друго впревид.Ако съм обидила някой - едно голямо ИЗВИНЕТЕ.
МОЕТО ПОСЛАНИЕ БЕ - БЪДЕТЕ ГОРДИ МИЛИ МАЙЧИЦИ,ЗАЩОТО НЯМА НИЩО ПО ХУБАВО ОТ ТОВА ДА ПРЕГЪРНЕШ МАЛКОТО СИ АНГЕЛЧЕ И ДА МУ ПОМАГАШ ДА РАСТЕ.ЧЕ Е НАЙ ЕСТЕСТВЕНОТО НЕЩО - ДА СЪГЛАСНА СЪМ И ИМЕННО ЗАТОВА НЕКА СЕ ГОРДЕЕМ.НЕКА СИ ПОМАГАМЕ,ПОДКРЕПЯМЕ И ОБИЧАМЕ.
 Hug Heart Eyes Laughing

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Мила Дими, привет!  Hug
Аз бях кърмачка... 4 месеца... като последният от тях дохранвах с АМ... уви!  Sad Исках да кърмя ПОНЕ 6 месеца, винаги съм си мечтала бебето да суче от мен... и т.н.
Но понеже възникнаха проблеми с кърменето, когато Алекс навърши 3 месеца, а за съжаление тогава не бях открила още сайта бг-мама и особено кърмаческия форум, се почувствах доста зле от последвалото смесено хранене и накрая отбиване...  Cry Както и да е. Това беше отдавна, Алекс вече е на година и 10 месеца. Расте здрав и щастлив, слава Богу!   bouquet
Направих много грешки по отношение на неговото хранене, захранване, кърмене...  Embarassed Само поради неинформираност!  Naughty Неведнъж съм била бясна след това...  #Cussing out
Така че моето лично мнение е, че всички кърмещи майки трябва да се чувстват горди и щастливи от факта, че дават на бебето / детето си най-доброто, от себе си!  Hug
Прочетох твоята тема за кърменето - време за хвалби и мотивация - и я намерих много полезна и ВДЪХНОВЯВАЩА!!!   bouquet И наистина бях много учудена да видя подобни коментари...  newsm78 Много неприятно изненадана...  Shocked
Нали тук жените сме за това - да си помагаме и подкрепяме, но и да се радваме и вдъхновяваме тук, заедно?!?
Извинете, ако съм ви непозната. Не съм писала досега тук. Но просто почувствах желание да подкрепя Дими Хинкова и да й кажа, че се радвам, че не се е отказала да влиза тук... /аз съм доста чувствителна и понякога обидчива натура, така че не съм сигурна дали ако бях получила същите отговори, щях да пожелая да остана тук.../  Embarassed
Нека бъдем добри и толерантни към различията си!!!  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Извинявайте, че пак се включвам, но ни мога да се въздържа:

Дими, никого не си обидила! Спокойно! "Подразнила си" е по-вероятното - поне мен ме подразни, защото темата ти е напълно излишна. А е излишна точно защото в този подфорум е пълно с хвалби и гордост по отношение на кърменето. Дори и неказано конкретно, то струи от всякакви теми - от онези, в които майки упрекват други, че хранят бебетата си с кисело мляко, от теми, в който се оплакват, че педиатърките им не ги разбират, от теми, в които се търси под вола теле във всяка реклама където бебето държи биберон, а не е засмукало цицата на майка си!

И пускането на отделна тема (тази) по същия въпрос (онзи) е отново повод за порицание - поне от моя страна - можеше да си изкажеш мнението в същата тема, нали там на теб говорят! А не да търсиш съмишленици и подкрепа в друга тема със същия характер. Не ти прави чест. И всякакви подобни теми въобще не са от толкова голяма полза за пропагандирането на кърменето, колкото си мислих, повярвай ми - влез в съседния форум и виж, как ни описват там - фанатизирани, сектантки, кърмачици и тем подобни! Благодарение на изказвания от твоя род!

Не ми се сърди. Тук сме за да си помагаме и подкрепяме - да, но и да се сваляме на земята, когато се поизпуснем леко! Спокойно можеш да вдъхновиш някое объркано или отчаяно мамче в тема, в която то задава въпрос или има проблем, там ще бъдеш по-полезна!

# 3
  • Мнения: 8 917

МОЕТО ПОСЛАНИЕ БЕ - БЪДЕТЕ ГОРДИ МИЛИ МАЙЧИЦИ,ЗАЩОТО НЯМА НИЩО ПО ХУБАВО ОТ ТОВА ДА ПРЕГЪРНЕШ МАЛКОТО СИ АНГЕЛЧЕ И ДА МУ ПОМАГАШ ДА РАСТЕ.ЧЕ Е НАЙ ЕСТЕСТВЕНОТО НЕЩО - ДА СЪГЛАСНА СЪМ И ИМЕННО ЗАТОВА НЕКА СЕ ГОРДЕЕМ.НЕКА СИ ПОМАГАМЕ,ПОДКРЕПЯМЕ И ОБИЧАМЕ.
 Hug Heart Eyes Laughing
newsm10

# 4
  • Мнения: 1 735
Валентина ,никак не съм съгласна с теб!
Само се замисли ,какво пишеш: "излишна тема" ...  Thinking
Щом човек е получил вдъхновение и желание да направи нещо ,не можеш да наречеш това нещо излишно! НЕ бива ,не е човешко. Naughty

Аз също останах много учудена от "подразнените". newsm78
Това че ни наричат еди си как си в съседния форум,не означава ,че трябва да сведем главици послушно и да се държим "прилично". Това как ни наричат си е техен проблем ,не наш.
Аз не ходя у комшиите да им казвам как да живеят!  Naughty

Дими ,радвам се че си сред нас! Бъди все така горда с това което правиш. За някои то може да е нищо работа или "нещо нормално" ,но щом на теб ти дарява щастие ,значи е повече от товаHug   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 760
Аз съм "ЗА" това да се подкрепяме и гордеем с кърмаческите си успехи.
Но не разбирам какво саркастично има в горните изказвания  newsm78
Бу е модератор на този форум. Спокойно можеше да изтрие онази тема, но не би го направила (, защото разбира нуждата да се похвалим с постиженията си).
Факт е, че подобно биене в гърдите може да уплаши/наостри някои нови мамчета.... И те да не влязат повече тук... А това би било печално.
Темата "КЪРМЕНЕТО Е НАЙ НАЙ ДОБРОТО - ВРЕМЕ ЗА ХВАЛБИ И МОТИВАЦИЯ" продължава да трупа хвалебствени мнения, така че не разбирам защо е нужно да се пуска тази тема  Thinking Не ме разбирай погрешно! Wink Но това е кърмачески форум - тук се обсъждат проблемите при кърменето и т.н. А не кой какво е разбрал и дали се е обидил... Сигурна съм, че нито Бу, нито емем са искали да те засегнат. Едната те запознава с правилата на форума, а другата гледа по-философски на нещата  Laughing
Надявам се да не се засегнеш от постинга ми!!!!  Crazy Още повече, че аз съм от фукащите се  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 3 161
Цитат
Е, да си призная честно целта на пуснатата от мен по горе тема "КЪРМЕНЕТО Е НАЙ НАЙ ДОБРОТО - ВРЕМЕ ЗА ХВАЛБИ И МОТИВАЦИЯ"бе не да води след себе си съркастични включвания от сорта...

А би ли обяснила каква е целта на тази тема тогава?  newsm78

Аз вече съм се изказала, така че няма да се повтарям; само ще цитирам част от постинга на Валентина, който много добре според мен изразява защо за някои подобни теми са дразнещи, и ще фокусирам на позитивната част:

Цитат
Тук сме за да си помагаме и подкрепяме - да, но и да се сваляме на земята, когато се поизпуснем леко! Спокойно можеш да вдъхновиш някое объркано или отчаяно мамче в тема, в която то задава въпрос или има проблем, там ще бъдеш по-полезна!

# 7
  • Мнения: 1 586
Дими, да не би да не знаеш как се отговаря по дадена тема? Вместо да пускаш нова тема, просто натисни бутона "Отговори" над или под темата и от там си пусни отговора Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 3 550
Не съм чела другата тема, но нека да сме по-търпеливи, а? Момичето е оскоро тук, има само 5 мнения. Мир!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Не съм чела другата тема, но нека да сме по-търпеливи, а? Момичето е оскоро тук, има само 5 мнения. Мир!

Може да има и едно мнение, но сама знаеш, че обикновено първо доста се прочита, а много по-късно се пише и пита. Пише, че е получила голяма подкрепа, доколкото си спомням и в Библиотеката беше влизала, значи знае доста неща - броят на мненията не е категоричен индикатор за това дали познаваме или искаме да се съобразяваме с правилата на форума.

Обяснила съм защо смятам определени теми за "излишни" - е, още не съм тръгнала да пиша мнението си за всяка втора тема седмично касаеща "Да изцеждам ли гърдите след кърмене", "да давам ли и двете гърди на 1 кърмене", "рано ли е да захраня" и тем подобни, но пак повтарям - подфорумът е предназначен предимно за съвети и помощ. Да, имаме си и по-социални теми за запознанства, за "бисери" и т.н., но не може "отчети" и хвалби на всяко тримесечие да се издават - бюлетин на 6месечие, бюлетин на годинка, а после какво - на всеки месец ли, че е все по-необичайно да се кърми все по-голямо дете!

Когато има проблем и мога да помогна, пиша - може да нямам 2-3 годишен опит, но мисля, че съм полезна. Правете го и вие, ако мислете, че можете да сте полезни с нещо! Но морални награди по колко трябва да ви се раздават!

# 10
  • Мнения: 1 735
Не съм чела другата тема, но нека да сме по-търпеливи, а? Момичето е оскоро тук, има само 5 мнения. Мир!

Може да има и едно мнение, но сама знаеш, че обикновено първо доста се прочита, а много по-късно се пише и пита. Пише, че е получила голяма подкрепа, доколкото си спомням и в Библиотеката беше влизала, значи знае доста неща - броят на мненията не е категоричен индикатор за това дали познаваме или искаме да се съобразяваме с правилата на форума.

Обяснила съм защо смятам определени теми за "излишни" - е, още не съм тръгнала да пиша мнението си за всяка втора тема седмично касаеща "Да изцеждам ли гърдите след кърмене", "да давам ли и двете гърди на 1 кърмене", "рано ли е да захраня" и тем подобни, но пак повтарям - подфорумът е предназначен предимно за съвети и помощ. Да, имаме си и по-социални теми за запознанства, за "бисери" и т.н., но не може "отчети" и хвалби на всяко тримесечие да се издават - бюлетин на 6месечие, бюлетин на годинка, а после какво - на всеки месец ли, че е все по-необичайно да се кърми все по-голямо дете!

А защо не?  Wink Ако ще достави радост на някого ,нека!  Peace

Когато има проблем и мога да помогна, пиша - може да нямам 2-3 годишен опит, но мисля, че съм полезна. Правете го и вие, ако мислете, че можете да сте полезни с нещо! Но морални награди по колко трябва да ви се раздават!
По колкото може повече.  Grinning  Положителността е хубаво нещо ,нека присъства навсякъде. Винаги има хора ,които могат да се подразнят ,особено ако четат едно и също постоянно. За този ,който пише то е за първи път.А всеки първи път е изпълнен с толкова много трепет ,ентусиазъм и очакване на подкрепа...
Хора ,моля ви ,нека не разваляме тези моменти за новите членове на форума!!!   bouquet

# 11
  • Мнения: 5 255
Не мислите ли че има модератори - ако преценят ще слеят темите/в краен случай ще заключат или изтрият/ - много подскачате - еле пък ти Валентина - забелязах го и в друга тема.
Ей затова вече не влизам тук, въпреки че съм кърмачка.
Мислех да се поФаля /не че сега не го правя Mr. Green/в края на седмицата за 2 годищния ми успех, ама няма да го направя  Rolling Eyes, за да не Ви издразня ooooh!
Със здраве   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 161
Не мислите ли че има модератори - ако преценят ще слеят темите/в краен случай ще заключат или изтрият/ - много подскачате - еле пък ти Валентина - забелязах го и в друга тема.
Ей затова вече не влизам тук, въпреки че съм кърмачка.
Мислех да се поФаля /не че сега не го правя Mr. Green/в края на седмицата за 2 годищния ми успех, ама няма да го направя  Rolling Eyes, за да не Ви издразня ooooh!
Със здраве   bouquet

Ами в другата тема модераторката веднага е реагирала и е казала, че има тема за представяне, ама момичето се е обидило и ей на - нова тема пуска, за да се оплаче от сарказма и да ни поучи с какъв тон трябва да общуваме тук. Иначе нека се радва, нека се хвали - както казах и по-рано, ако само това беше целта - щеше да получи потупване по рамото като всички останали.

А на теб браво за двугодишния стаж. Само че това "аз за това не влизам тук" не ми стои много убедително - свободно пространство е, нали не очакваш да пишем само неща, които теб не те дразнят, за да влизаш?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Аха, на форумът ще му идва скоро Laughing

# 14
  • Мнения: 2 614
Аха, на форумът ще му идва скоро Laughing
Party Party Party
мдааам, така изглежда!

Общи условия

Активация на акаунт