Помощ!Как да отуча бебето си от биберона-залъгалка?

  • 8 157
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 505
Това с рязането може и да помогне, но "другата форма" не толкова ...

При нас помогна другата форма, по-твърда и по-малка беше  Laughing

# 16
  • Мнения: 8 917
И защо бързаш толкова? За да започне да си смуче пръста или да се травмира? Според мен всяко дете само се отучва и няма смисъл от насилствени методи. Но това е мое мнение. В сайта БГ мама има  статия как се отучва детето от биберона - прочети я.
БТВ, Виктория е на 1 год и 7 месеца почти и още е с биберон. Не смятам да й го взимам, докато не се откаже сама.
Peace
Гери започна сама да не си го иска Mr. Green

# 17
  • Мнения: 135
Не си сама  Hug И ние сме на година и почти два месеца,но заспиваме с нея.Просто е пристрастена,дам ли я,ляга и заспива.А сега и ние сме на тема кътници,така че .. нямам избор.Хубавото,че през деня е прибрана,а и тя не я търси.Незнам как ще се откажем от нея,но надявам се .. ще ни дойде времето.Пробвах да я надупча с игла,не стана номера...

# 18
  • Мнения: 139
   ние сме на 1,6г. ползваме я само за заспиване!Растат зъби и не ме притеснява че я използва.Една позната си заведе детето на кукери и там хвърли бибата.Детето от страх от кукерите вече не попита за нея!

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Моята ще стане скоро на 14 месеца, но си заспива с биберона. Понякога ако го мерне някъде, го налапва и така играе. Не бързам за никъде. Когато й дойде времето. аз и за гърнето така мисля, ама да видим де ще му излезе края Mr. Green

# 20
  • Мнения: 355
Имам 2 дъщери - близначки. Едната един ден просто категорично отказа биберона, беше сигурно на 6-7 мес. не я насилвах, макар, че започна да си смуче пръста докато спи и аз се притеснявах. Но беше за малко и отмина.
Другата обаче си заспиваше с бибата. Едната вечер просто не й я дадох. Очаквах голям протест, но...нищо подобно. Заспа си както всяка вечер. Бях доста учудена, честно казано.
Аз съм била с биберон доста време. Майка не могла да ме отучи, един ден дошла леля ми, казала ми, че Меца е взела бибата и вече я няма и толкова.

# 21
  • Мнения: 1 108
Благодаря ви момичета за интересните трикове.Един от тях проработи  Wink
Вече 8 дена сме без биба.
Направих номера с нарязания биберон на кръст.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Браво на вас! Е, значи малко ви е трябвало.

Общи условия

Активация на акаунт