Помощ!Как да отуча бебето си от биберона-залъгалка?

  • 8 160
  • 22
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте майчета, Heart Eyes
Сина ми другата седмица става на 1 годинка и аз искам вече да си заспива сам - без помощта на биберона-залъгалка.Акознаете някой трик - моля ви споделете го с мен! Искам съвет,помощ от Вас!
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 790
И защо бързаш толкова? За да започне да си смуче пръста или да се травмира? Според мен всяко дете само се отучва и няма смисъл от насилствени методи. Но това е мое мнение. В сайта БГ мама има  статия как се отучва детето от биберона - прочети я.
БТВ, Виктория е на 1 год и 7 месеца почти и още е с биберон. Не смятам да й го взимам, докато не се откаже сама.

# 2
  • Мнения: 1 089
Според мен всяко дете се отказва само от биберона, когато е готово. Виктория беше на около 1 г и 6м, когато заспа без биберон и така и не го потърси вече. Детето само ще ти подскаже кога е готово, не го насилвай Wink Успех

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
E, щом е само за заспиване за къде си се разбързала толкова. И моята дъщеря другата седмица става на годинка, а още си заспива с бибата и въобще не се притеснявам за това. Случвало ми се е, а и на последък доста често да заспи без нея, значи скоро момента на отказване наближава. Ако насила тръгнеш да отказваш детето, може само неприятности и изнервяне да си навлечеш. Както си решиш обаче, аз те съветвам да не бързаш.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз така,мила,като теб от бързане да го отуча от биберон и сега-палец!Къде е казано,че като става на година и край с бибата!Малко по малко ще отвикне!

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Махнах биберона от раз на 1,3-1,4 г.След два дни я беше забравила.Дори и през тези 2 дни не е страдала кой знае колко за нея Peace.И не я замести с пръстче,всъщност с нищо не я замести Wink.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние сме все още с биба и нямам никакво намерение да я махам още.За всичко си има време.Детето се измъчва ужасно от кътници,ако му махна и бибата съвсем ще се тормози горкото.
Но ако искаш на всяка цена да я махаш,мисля,че изведнъж е най-добре.Ще я търси няколко дена и ще я забрави.Моята приятелка така отказа нейния момък на една годинка  Peace                       

# 7
  • Мнения: 1 237
Махнах я ,когато малката беше на 1г.6-7м.Искаше я когато заспива,но много се будеше през нощта и все трябваше да й я давам,което беше много изморително.Затова отрязах върха и така по малко през няколко дни,докато стана съвсем малка.Даже мислех,че няма да стана,но една вечер не я потърси повече.След това пита за нея 2-3 дни,но не я дадох и я забрави.
Сега  спи много по-спокойно,за мен беше по-доброто решение да я махна аз,а не да чакам тя да се откаже сама.Зависи от детето.Каквото и да решиш -успех и търпение!

# 8
  • Мнения: 4 392
Ние още сме с биберон-залъгалка.Започнах да го крия през деня и да го давам само преди заспиване,но когато сме на разходка и започне да и липсва нещо Laughing,си пъха ръката в устата,което хич пък не е за предпочитане. Twisted Evil Така,че и аз май ще оставя нещата на самотек.

Махнах я ,когато малката беше на 1г.6-7м.Искаше я когато заспива,но много се будеше през нощта и все трябваше да й я давам,което беше много изморително.Затова отрязах върха и така по малко през няколко дни,докато стана съвсем малка.Даже мислех,че няма да стана,но една вечер не я потърси повече.След това пита за нея 2-3 дни,но не я дадох и я забрави.
Сега  спи много по-спокойно,за мен беше по-доброто решение да я махна аз,а не да чакам тя да се откаже сама.Зависи от детето.Каквото и да решиш -успех и търпение!

Това е идея! Joy

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 01:32 от Amarena

# 9
  • Мнения: 46 508
Каква е причината да бързаш толкова  newsm78

Дъщеря ми спря да я ползва преди 3 седмици, на 1 г. и 10 месеца, просто, защото я забравихме при едно пътуване, нямах намерения да правя опити по не до 2 г., но така стана и тя не я потърси повече, стана спонтанно и лесно.

Детето ти е много малко, не го мъчи  Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
На Дияна насилствено и махнахме бибероната залъгалка на 2г. Само заспиваше с биберон. Не мисля, че децата се травмират при махане на биберона.

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 914
На голямата ми дъщеря го махнахме на 2г. и 3 мес.
Малката още го търси понякога, в яслата ходи без биберон,
въобще не съм се притеснила.
Скоро една братовчедка на мъжа ми ще имат бебе и от сега е решено,
че биберона ще се дава на бебето, така че чакаме да се роди  Grinning.

# 12
  • на Север
  • Мнения: 503
Ако все пак си решила да опиташ, тук във форум бях чела за един начин:
Отрязваш едното крайче на биберона, след няколко дни още малко, след още няколко пак и така докато свърши. Естествено има вариант и още на първото срязване вече да не го иска. Друг начин е да купиш биберон с разлина форма от вашата и по-малкия размер и може да не го хареса ваобще и да го хвърли сам

# 13
  • София
  • Мнения: 39 758
Това с рязането може и да помогне, но "другата форма" не толкова. Дияна имаше няколко вида биберони, различни.
Сега е на 5, но като изрови биберон залъгалка от кашона с играчки го лапа и тича по апартамента Simple Smile

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че трябва да правим разлика между това да се ползва залъгалката само за заспиване и това да е постоянно в устата на детето. Аз за първия вариант съм против да се бърза, защото зависимостта не е толкова голяма и не пречи чак толкова. Пък и до колкото разбрах и при авторката на темата е така. Друг е въпросът, когато си е постоянно в устата, тогава задължително трябва да се мисли за отказване, че колкото по-голямо става детето, толкова е по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт