Със сигурност ще ми е трудно, но..............

  • 1 228
  • 13
  •   1
Отговори
Знам, че ще ми е трудно, но трябва да го направя. Затова ми моля за съвет. С колко пари на месец се справяте???
Ако се махна от съпруга си трябва да изляза да живея под наем. Нямам при кой да отида или да разчитам финансово. Т. Е апартамент под наем /обзаведен/ защото си нямам нищо и разходите за мен и детето /то е на 7г/ . Едно е да си правя накакви сметки друго е като се сблъскаш с действителността........ Моля споделете, разчитам на помаща ви... Само това ме спира да го напусна – причината / психически тормоз/ Ще съм ви много благодарна.!!!

# 1
  • Мнения: 2 327
Поне пиши в кой град си, защото много зависи...
В София е едно, в по малките градчета съвсем друго...

# 2
да София, съжалявам че не уточних

# 3
  • Мнения: X
800 лева за мен, дете и жилището без никакви екстри - дрехи или заведения.

# 4
И никой ли не ти помага? Знам че обзаведен апартамент е поне 400 лв. Но с това което казваш ми даваш сила да продължа напред! Трябва да се справя. Заради детето ако щеш. Моят живот каквото било , било......

# 5
  • Мнения: X
Ама какви са тези глупости-с твоят живот било каквото било #Crazy?
Няма такова нещо!Нали за това се развеждаш?За да си оправиш живота!
Я се стегни и продължавай напред.Когато се затвори една врата , се отварят нови.Когато губиш нещо не знаеш какво печелиш.
Може това да ти е шанса ,за по-добър живот.
Пожелавам ти само хубави неща от тук нататък.  bouquet

# 6
  • Мнения: X
Маце, тая втората врата кой я знае и нея кога ще се отвори и дали и тя няма да е за лошо... а..?  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Сядаш и пишеш на един лист:

1. Наем на апартамент /гарсониерите са по около 100 Евро/
2. Консумативи за апартамент - ток, вода, парно, кабелна тв, телефон, мобилен....
3. Разходи за детето - храна, дрехи, училище...
4. Разходи за теб.
5.....

Слагаш чертата и ако това, което изкарваш е повече или равно на разходите - супер.

Естествено те съветвам и да се разведеш, за да вземеш вещи, детето да получава издръжка и т.н.


П.С. casiopea, мила, стига с това черногледство... Ще изгрее слънце и на твоята улица и тогава ще те питам   bouquet


# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси какви са тези 800лв????
Знам хора дето изкарват с далеч по-малко и то с повече от едно дете...

Иса е права - сядаш и пишеш - наем, ток, вода... и друго което можеш да си позволиш
Да знам, че е трудно - аз самата сега и да искам не мога да си ида - бременна и с едно дете и с 160лв майчинство - изключено е
Но мисля, че до 500лв - при квартира с нисък наем - може да се справите. А и може и в една стая - аз при нашите да не се ширех в апартамента?!? Ми бяхме с детето в една стая...
Не е лукс, но пък ако това е начин да съхраниш себе си и да спасиш детето най-малкото от лош пример!
Успех!

# 9
Благодаря на всички за съветите!!! Много сте мили и много ми помагате!
Знам, че това със списъка на разходите е така.
Но все пак като гледам апартаментите под наем 1 обзаведен - гарсониера  /пак казвам че нямам нищо/ е около 200 Евро. Едно а да напишеш друго е като започнат да изникват разходите. Затова ви витам с колко пари реално се справяте. Просто ме е страх ще наема апартамент , ще се махна, а после ако немога да се справя финансово неискам да се връщам отново. А за развод изобщо неискам да мисля. Искам да забравя за този човек, дори неискам нищо от него. Стига ми това дето ме тъпка цели 8 години. Само малко спокойствие..... искам , за мен и за детето....
На всички желая успешна и весела седмица!!!!

# 10
  • Мнения: X
апартамент 240
сметки лято/зима 100/200 лв. (е нета го включвам щот без него жив зян)
аз всв пак ям + цигари: 200
детето 200
ни повече ни по-малко ако плащаш жилище. много зависи от цената на наема, но за 200 Евро те съветвам направо да си го купиш на изплащане... 200 евро ма месец е цифра пара - търси друг вариант - има! но ако си сама стискай зъби... Понякога като ме хванат лудите съжалявам, че не съм такъв човек да избера лесния вариант и да се върна при родителите си.

# 11
  • Мнения: 2 327
Наема е един от най сериозните разходи. За съжаление вече гарсониери за 100 евро няма, ако има са голяма рядкост и в ужасен вид, ще трябва ремонт да правиш. Най евтиния вариант е да си с хазаи - има си недостатъци, но пък ще плащаш малко. Другото което е че сметките за консумативи ще са ти по ниски, защото разликата между един и двама човека в една къща не е съществена, а с хазаи ще ги делиш. Повтарям, че вариантът не е кой знае колко добър, но ако много те притесняват разходите...
За разходите за храна и транспорт - сама ще прецениш. Все пак сега предполагам ти водиш домакинството, можеш да си направиш сметката.
А то като се стигне до там - вярвай ми ще намериш начин и с по малко средства да се справяш.

# 12
  • Мнения: 1 425
Няколко малки съвета от мен.
За разходите не мога да кажа, тъй като не съм с дете,  но за квартирата мога да дам няколко идейки.  Grinning
Според мен ако искаш по-малко разходи по-квартирата - най-добре си потърси съквартирантка. Аз си имах 2 съквартирантки, сега е само 1 (едната замина да учи в Унгария), но и с двете се разбираме (горе-долу) добре. А едната я намерихме по обява в Позвънете и се оказа много свястно момиче. С другата се познавах от преди.
Според мен е по-добър вариант отколкото с хазяи.
Още повече, че двустайните са само малко по-скъпи от гарсониерите под наем. Е съжителството с друг човек си има свойте неостатъци винаги, ама ако трябва да се намалят разходите - това е един от вариантите. Според мен в момента в София има доста млади хора които живеят самостоятелно на квартира, така че ще има кандидатки. С детето ще е малко по-сложно, ама пак има шанс.
За търсенето на квартира - препоръчвам да казваш на всеки (ВСЕКИ) познат и приятел, че търсиш квартира. Ако искаш да пазиш в тайна, че ще се изнасяш (засега) може да казваш, че търсиш за много добра приятелка или нещо подобно, а ако си решила вече твърдо - може и директно. Моите наблюдения са че от приятели могат да се намерят доста добри оферти за наемане.
Успех и късмет!  Peace

# 13
  • Мнения: 1 023
плюс графа извънредни - я кран4е, я тръба, я нещо друго.

милк - тая графа й вклю4ва само ел уреди - там не пипа, щото ток си т'ва не е шега работа

Общи условия

Активация на акаунт