Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,
след 3 поредни аборта назначиха няколко изследвания и на фактор V Leiden излезна "Хетерозиготен носител на R506Q" - повишено кръвосъсирване и повишен риск от тромбози. От лабораторията в Майчин дом ме посъветваха да отида при доктор Димитрова, която била светило по въпроса. Уговорих час в часния и кабинет и чаках 1 месец за да може да ме приеме. По време на консултацията (която беше не повече от 2 мин.) нейното държане беше отвратително и не ни даде никаква информация какво трябва да направим от тук нататък (... не ми се влиза в детайли че пак се нервирам). Във форума прочетох, че се прилага лечение с Хепарин, но все пак някой трябва да ми го назначи и да ми каже дали не трябва да правя някакви допълнителни изследвания.
Лекаря който ще ни води бременстта е д-р Шуманов от Окръжна болница. Сега се чудя дали направо да отидем при него или да отидем при някой специалист в областта.
Бихте ли ме посаветвали за някой специалист при който мога да отида и мислите ли че е необходимо да отида на специалист или и в Окръжна болница би трябва да знаят какво лечение да ми назначат.

Предварително благодаря !
Цитирай
Аз съм също Хетерозиготен носител на R506Q. На мен също ми препоръчаха от екипа на Кременски др. Димитрова и тя също така се държа незаитересовано.
Какво да ти кажа, специалист специално в тази област няма. По скоро ти трябва специалист по стерилитет, който има опит в този вид проблеми. Аз се консултирах с др. Катя Тодорова, ендокринолог от МД.
Тя препоръчва хепарин и аспирин, но трябва лекуващият лекар да се съгласи, защото той ще наблюдава бремеността ти.
Прочети темата за имунологични и генетични проблеми, потърси из форумите и в www.zachatie.org - има доста информация.

Успех!
Цитирай
Мерси много за информацията.
Можеш ли да ми кажеш някакъв телефон на др. Катя Тодорова или трябва да се ходи на място да се запише час?
Цитирай

Не мисля, че Шуманов може да ти помогне в този случай. Обърни се към клиника по стерилитет. Обикновен гинеколог не може да ти помогне.
Цитирай
Д-р. Катя Тодорова
02/8517222
0888 408 2034
Майчин дом, етаж 5,  стая 520
или
в кабинентът на др. Д. Гунев, бул."П. Славейков" 18, блок 2(вход откъм вътрешния двор)

Успех и пиши как е минала консултацията и какво те е посъветвала лекарката!   bouquet
Цитирай
Мерси Elvi !

След консултацията ще пиша какво са ме посъветвали
Цитирай
малко update по темата.

След като посетих още един доктор който не знаеше какво точно трябва да се прави отидох при шефа на лабораторията по генетични изследвания в МД - доц. Кременски. Човека беше МНОГО компетентен и МНОГО свестен. Обясни ми че ако само единия ген е променен, няма бучки по краката и абортите са в ранен стадии (до 12 седмица) вероятността да са пречинени от проблема със съсирването е много малка (да не кажем че въобще няма такава). Освен това каза че според всички световни изследвания по въпроса никой не е сигурен че е удачно лечение с аспирин и когато абортите протичат с обилно кървене аспирина колкото е полезен толкова може и да е вреден. Накрая ми каза че лекарката която през последните 5 години е тествала всякакви варианти на лечение и може да каже какви са и наблюденият и дали има ефект е Карагьозова (10ет. МД). Държеше и той да слезне с нас и да се осведоми какво е нейното мнение, но тя е в отпуска до 24-ти.
След 24-ти ще ви пиша пак.
Цитирай

гр. София

здравейте! Аз вчера  пуснах  изследване за Фактор V и  сега търпеливо чакам резултата. Аз също  имам два  аборта до 10г.с. като първият е  в следствие на кухо  яйце,  а вторият дължащ се на неразвиващ се плод. Всички ми казват , че няма нищо което да ме притеснява, притесненията  идвали след трети  неуспешен  опит  Laughing  #2gunfire. Да се смея ли ,  да плча ли. Д-р Кременски ми предложи да отида на консултация в неговия кабинет.Вторият  аборт ми го прави  Д-р Николова  от Тина Киркова, препоръчаха ми  я като добър  и внимателен специалист по стерилитет,  пък ще видя какво ще  излезе. Освен Фактор V ми казаха да си  изследвам Антифосфолипидни тела. Един познат  гинеколог ми препоръча да пия профилактично  фолиева киселина  и я пия от  един месец, но други доктори  казват че  е все тая дали ще  я  пия  ли не. Разни хора, разни  идеали. Пишете  и вие какви  изследвания правите. УСПЕХ
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.