Свекърва ми дели децата как да постъпя?

  • 6 255
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Много съм ядосана момичета #Cussing outСвекърва ми се държи с моите деца много гадно StopЩе обясня-Големият ми син е на 9г а малкия на 1г. Племенника е на 6г.От племенника непрекъснато пита-интересува се а с моите деца кво става -ХИЧ НЕ И ПУКА.Малкото беше с 39градусова температура-въобще не се обади да попита как е-добре ли е или се влошава-НЯМАМ ДУМИ а за детето на дъщеря си за най-малката глупост -все звъни да го чува по телефона-взима го -води го на разходка -купува му разни неща и още какво ли не    А МИ МОИТЕ ДЕЦА? не са ли и внуци? #2gunfireС нищо не съм я обидила или нагрубила-чудя се защо постъпва така?Голямото вече се усеща и се дразни.За едно ме е яд-ще се намразят децата SadКак да постъпя мили мами -дайте ми съвет PraynigБлагодаря ви предварително smile3525

# 1
  • Мнения: 5 790
Ми защо й обръщаш внимание? Голяма работа, че не се интересува от твоите деца. Прави се, че ти е все тая, пък и те децата няма да се интересуват от нея. И при нас е подобна ситуацията - свекърва ми и свекър ми предпочитат детето на дъщеря си, но аз се радвам от таз работа - въобще не ми се пречкат в къщата, а къде по-хубаво от това?

# 2
  • Мнения: 1 866
Много тъпо наистина. Не разбирам такова поведение. Бих говорила с мъжа ми и той да й намекне нещо - нали му е майка? Аз по принцип никога не говоря за неприятните неща направо със свекърва ми, защото излизам виновната.

Не знам обаче дали въобще ще постигнеш нещо. Тя щом така си е решила да действа, не вярвам да се промени. Просто за съжаление децата ти никога няма да я обичат толкова и това е. Насила хубост не става, както се казва.

# 3
  • Мнения: 7 474
Щом тя не проявява интерес не виждам как ще я накараш да се заинтересува. newsm78 Дори и да се направи на заинтересувана ще е насила и изкуствено Thinking От лични наблюдения ми се струва,че обикновено (не винаги) майките са по-близки с децата на дъщерите си  Tired Опитай да говориш с нея ти или мъжа ти, по-добре той ooooh! Но имай предвид,че прекаленото внимание също не е работа Naughty

# 4
  • Мнения: 4 451
Здравей, миличка!
Зная, че не звучи успокоително, ако кажа, че този поблем е  често срещан. И интересното е, че обикновено децата на дъщерите са любимите. А тези на синовете ,т.е НА СНАХАТА са мили, ама не чак толкова Sick Какво да ти кажа... Дори и да поговориш със свекърва си, едва ли ще има резултат. Най-много да каже, че ревнуваш и си въобразяваш или нещо от сорта. Не се притеснявай, децата едва ли ще се намразят. По-скоро ще намразят баба си.
Моя приятелка има същия проблем и до ден днешен не е намерила разрешение. При нея лошото е, че тя живее заедно със свекърва си и зълва си и всеки ден е принудена да гледа това разделение. Последния път ми разказа как на зълва и детето се спънало и без малко да падне върху нейната (на приятелката ми) 3-годишна дъщеричка. Свекърва и се случила в стаята и казала "Мими, внимавай, ще паднеш върху ъ-ъ-ъ как беше". Представяш ли си, в този момент дори не е успяла да се сети за името на внучето си, а то е дете на сина и все пак! #2gunfire

# 5
  • Мнения: 299
Този проблем съществува в много семейства. Нищо не може да направиш, колкото и да ти се иска. По-добре остави нещата така, защото няма да ги промениш.
И моята баба ни делеше и дори и сега продължава да ни дели. Не ми се влиза в подробности, какво, защо и как, но ми беше много болно и още ми е, но нищо не мога да направя. Само дето майка ми много страдаше от това. Опитай се да не обръщаш внимание и да сведеш контактите до минимум. Някои хора не могат да се променят.
Успех.

# 6
  • Мнения: 22 521
На моя приятелка свекървата дели внуците.Много тъпо,според мен.Зарежи я ,да си гледа работата.Децата ти като спрът да я търсят някой ден,ще плаче,ама след дъжд качулка.

# 7
  • Мнения: 2 804
Този проблем съществува в много семейства. Нищо не може да направиш, колкото и да ти се иска. По-добре остави нещата така, защото няма да ги промениш.
И моята баба ни делеше и дори и сега продължава да ни дели. Не ми се влиза в подробности, какво, защо и как, но ми беше много болно и още ми е, но нищо не мога да направя. Само дето майка ми много страдаше от това. Опитай се да не обръщаш внимание и да сведеш контактите до минимум. Някои хора не могат да се променят.
Успех.
Tired И при нас беше така само дето мама вече неможе да се ядосва , защото си отиде от този труден за нас живите свят.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 814
Остави я, не и обръщай внимание и не се ядосвай.
Насила неможе да я накараш да ги обича.
 

# 9
  • Мнения: 1 761
Не и обръщай внимание.Насила хубост не става.
По-важно е децата да усещат твоята любов и заинтересованост,не на свекърва ти.Тя няма да се промени на тази възраст.Просто колкото сте по-далече от нея, толкова по-спокоен ще ви е семейния живот.Гледай от хубавата страна на проблема.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 223
Тъжно е наистина, но тя губи. Опитай се да погледнеш от положителната страна - няма да ти се бърка във възпитанието и грижите (Някои мами биха ти завидяли дори)  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 621
Тя губи. Направи си съответните изводи и не си хаби нервите като и обръщаш внимание.

# 12
  • София
  • Мнения: 750
И интересното е, че обикновено децата на дъщерите са любимите. А тези на синовете ,т.е НА СНАХАТА са мили, ама не чак толкова
И аз стигнах до този извод, много ме е яд ама...........за това преустанових всякакви контакти..... smile3506

# 13
  • Мнения: 2 431
Майката на мъжа ми имаше неблагоразумието да проявява различно отношение към децата ми. В момента е готова на всичко, за да контактува с тях.

# 14
  • Мнения: 4 665
Много съм ядосана момичета #Cussing outСвекърва ми се държи с моите деца много гадно StopЩе обясня-Големият ми син е на 9г а малкия на 1г. Племенника е на 6г.От племенника непрекъснато пита-интересува се а с моите деца кво става -ХИЧ НЕ И ПУКА.Малкото беше с 39градусова температура-въобще не се обади да попита как е-добре ли е или се влошава-НЯМАМ ДУМИ а за детето на дъщеря си за най-малката глупост -все звъни да го чува по телефона-взима го -води го на разходка -купува му разни неща и още какво ли не    А МИ МОИТЕ ДЕЦА? не са ли и внуци? #2gunfireС нищо не съм я обидила или нагрубила-чудя се защо постъпва така?Голямото вече се усеща и се дразни.За едно ме е яд-ще се намразят децата SadКак да постъпя мили мами -дайте ми съвет PraynigБлагодаря ви предварително smile3525
Все едно аз съм го писала...Мога само да ти кажа да се откажеш от идея , че можеш да промениш нещо! При мен това положение е вече от осем години, първите две се мъчих всячески да и налея мозък в главата на моята свекърва...по деликатен начин естествено, но тя се оказа хронично прост човек и спрях да драпам, защото най-малкото ми е обидно да си лансирам един вид детето...видите ли все едно ежедневно и напомнях, че и моето дете и е внуче. Това за разходките и за подаръците...преживяла съм го и още го преживявам... Обаче детенцето през това време порастна и започна да разбира и вече осъзна, че не е обичана и изобщо отказва да ходи при тях или ако изяви желание е един път на 2 месеца, а живеем почти блок до блок... Гледай си детенцето и не си хаби нервите излишно,неможем да променим хората...някои си остават с минимално интелектуално ниво до дълбока старост.

Общи условия

Активация на акаунт