Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

София

Мами ще захранвам с каша, но до момента ядем пюре на обяд по 1 бурканче. Кое хранене е най-добре да заместя и трябва ли да спра пюрете когато захранвам с каша? Ядем повечето дни по 4 пъти на ден като 2 е пюре, а след обяд давам по някога малко плодове пюре.
Цитирай

София

Давай кашата за следобедна закуска, пюрето го остави на обяд Very Happy
Цитирай

Давай кашата за следобедна закуска, пюрето го остави на обяд Very Happy

Точно така, не е нужно да спираш пюрето за сметка на въвеждането на кашата.
Но тя се въвежда по същият начин - бавничко, лъжичка по лъжичка, за няколко дена.
Аз съм фен на безглутеновите безмлечни каши от ориз, елда, ориз+царевица на Хип, Селиа и Блевит.
На 9 месеца още ядем от тях, т.к. не съм въвела глутен.
Цитирай

на върха

Въвеждаш пюрета за следобедна закуска, междувременно продължаваш да си даваш зеоленчуковото на обяд.
Цитирай

На погрешната планета

Пюрето на обяд,кашата-след обед.През останалото време мляко Peace.
Цитирай

Белгия/София

Въвеждаш пюрета за следобедна закуска, междувременно продължаваш да си даваш зеоленчуковото на обяд.

Peace
Цитирай

Ямбол

дам,и ние се хранима така-първо пюре,после каша Wink
Цитирай

London, Sofia

Пюрето - за обяд, кашата - следобедна закуска Peace
Цитирай

Пловдив

:: :: baby ::::Аз давам зеленчуково на обед а каша след обет  между тях сокче
Цитирай

München, DE

с каша съм заместила предпоследното хранене, а пюрето си е за обед   Peace
Цитирай

Добрич

с каша съм заместила предпоследното хранене, а пюрето си е за обед   Peace

И аз така!  Peace
Цитирай

Кашата я давам за следобедна закуска( а сега понякога и за сутрешна),обедното хранене е пюре.
Цитирай
На 2 месеца сме и след 2седмици,тоест на 2 месеца и половина мисля да дам плодово пюре по препоръка на педиатъра.От какво е наи-добре и на коя марка?Може ли от няколко плодове или не?Предварително благодаря.

« Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 15:08 от Vivi »
Цитирай

Ямбол

Павлета,здравей.Твоята педиатърка ти е казала да започнеш с пюренцата ли?Не искам да се меся в избора ти,но на повечето пише че са за деца над 3 месеца(даже не съм срещала за по-малки бебоци).Иначе ако твърдо си решила да захраниш-може би ябълка и морков и поотделно...най-добре се понасят от стомахчето на бебенцето(поне на моето)...Аз започнах със сокче,много й хареса,но не й понесе коремчето,защото много повръщаше...а и получи ужасни колики...та затова изчаках още месец и на 3 месеца и нещо започнах с плодовите пюренца...а пък за марка-давала съм само на Ганчев и домашноправени...за други не мога да кажа,от тези на Ганчев съм доволна...успех със захранването  Peace
Цитирай
Педиатърката ми препоръча да давам плодово пюре като десерт,след млякото.Ако го понася да увеличавам лъжица по лъжица.Правилно ли е и как кой месец трябва да заместя едно цяло хранене с плодово пюре или то се дава между сутрешното и обедното ядене?
« Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 00:16 от Vivi »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора