Как сте с костите след раждането?

  • 4 199
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Откакто родих, все ми пукат костите и не само, ами взеха и да ме наболяват вече. Дали е от тежестта? Започнах да пия пак Матерна, уж за подсилване на организма. Още си ме болят кръста и гърба, въпреки че минаха 7 месеца от раждането. Когато седя по-продължително и не мога да скоча от раз да тръгна. Куцук-куцук и тогава тръгвам нормално. Има ли някой друг такива проблеми и какви мерки взимате?
Вече започвам да се отчайвам, че ме хваща ревматизъм.

# 1
  • Мнения: 928
Ами то и мен ме болят кръста и гърба,ама така ще е...Годинките си казват думата,а и задълженията в къщи не намаляват...Повечко движение и здравословна храна.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 550
А мен ме болят колената - чудно защо ? Само с 1 кг. съм отгоре от тези преди да забременея ( те моите кг. по принцип са си множко Embarassed , но преди не съм имала този проблем).
С всяко ставане ме болят- не много, ама е гадничко   Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ню, и мен ме боляха бая време. Даже в друг пост писах - тазът си го усещах като две отделни парчета до към 40-ия ден супер неприятно на моменти... Но минава - сега нищо не ме боли повече от нормалното.
Пий си МАтерната (аз съм фен на бирената мая), и да няма полза, вреда тоже няма.

# 4
  • Мнения: 2 000
Цитат на: new*
Откакто родих, все ми пукат костите и не само, ами взеха и да ме наболяват вече. Дали е от тежестта? Започнах да пия пак Матерна, уж за подсилване на организма. Още си ме болят кръста и гърба, въпреки че минаха 7 месеца от раждането. Когато седя по-продължително и не мога да скоча от раз да тръгна. Куцук-куцук и тогава тръгвам нормално. Има ли някой друг такива проблеми и какви мерки взимате?
Вече започвам да се отчайвам, че ме хваща ревматизъм.


А кърмиш ли още? Защото и аз имам подобни болки и моят доктор се изказа, че е защото кърмя.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Тц, кърменето няма общо. И аз кърмя.
Но по принцип за кърмачките е добра идея да взимат нещичко (витамин, бирена мая с витамини) за подсилване на организма.

# 6
  • Мнения: 5 228
Не знам за костите, но аз имам страшни проблеми с кръста - разместени стави, възпален нерв, едвам ходя.

# 7
  • Мнения: X
Ами още чувствам, че са ми разхлабени ставните връзки, а и глезените ми много лесно се натоварват Confused

# 8
  • Мнения: 455
Stuck Out Tongue Na mene sled rajdaneto mi otkriha razrejdane na kostnoto veshtestvo. I mi izpisaha injekcii Miacalcik. A inache lichnata lekarka profilaktichno mi beshe preporachala da pia Calcium + vitamin D za da ne me boliat kostite.

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 995
Здравей  new*!
Вчера в предаване то на Гала "На кафе" се говореше за токива нещица. Една диетоложка и една лекарка и бяха на гости и казаха, че се наблюдавала тенденция след раждане да се развива остеопороза защото ббето си вземало своето от майката още през бременноста и по време на кърменето. Препоръчаха да се яде тахан /студено пресован/ Да ти кажа и с топло пресован става знам го защото моята майка е с доказана остеопороза и имаше ефект като яде такъв тахън.
Поздрави на теб и малката Герганка!

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Тези лекари са за пребиване. Даже тук българските лекари знаят, че кърменето забавя и намаля вероятността от осеопороза (както и рак на яйчниците, матката и гърдата) в по-късна възраст. Що за глупости са говорили, не ми го побира акъла!
Да, бебето набавя за сметка на майката, но това е в случаи на сериозно недохранване. Всяка майка с нормална диета (даже не особено здравословна) прави нормална кърма и за нея остават достатъчно хранителни вещества.
За тахана не знаех, може би наистина има ефект при остеопороза. Но кърменето не допринася за нея, а напротив.

# 11
  • София
  • Мнения: 717
При мен болежките бяха доста сериозни, до момонета, в който спрях да кърмя. До такава степен ме болеше всичко, че спях с ръцете нагоре. Организмът ми се беше изчерпал тотално от всякакви резерви, въпреки, че хапвах доста плодове и зеленчуци. Щом спрях с кърменето, започнах да пия Центрум и сега съм добре.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
мдааа, проблеми с колената, кисти в тазобедрените стави имам, снимки в Горна Баня -ортопедията, преглед в Ортомед - Горна баня, сега съм на Flexodon A, ще го пия 1 год с почивки, мисля физиотерапия в Павел Баня да правя пролетта.
Докторът като видя снимките ми и ми каза, че съм изкарала някакво заболявяне на коленете през пубертета.
Особено лявото коляно ми е много, много зле.
След като родих и кръста ме боли повече от преди....изобщо ставни, костни болежки колкото щеш.

# 13
  • Мнения: 2 258
При мен от време на време кръстът и гърбът се обаждат,но като цяло се чувствам добре:)

# 14
  • Мнения: 106
Болките при мен бяха същите - колене и кръст. След спиране на кърменето смея да твърдя, че поотшумяха.
Сега се обажда от време на време кръста, но се надявам да е от вдигането на жива тежест (бебо).
Чувала съм, че сусамът е богат на калций, както и бадемите. Аз лично за по-лесно пих Матерна.

Общи условия

Активация на акаунт