Ситни пъпчици по челото и бузките?

  • 4 180
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте! Детенцето ми е на един месец и от няколко дни има едни ситни пъпчици по челото и бузките (имат и връхчета). Дали са от топлината или е нещо сериозно и трябва да се обаждам на лекар?

# 1
  • Мнения: 2 292
имаше една майка във ноемврийската тема , беше описала подобни пъпчици и каза , че се установила алергия към белтъците в млякото ... може да е някакъв дерматит, реакция към мляко, перилни препарати или към нещата с които го миеш. може да е и от жегата.
поговори с лекар според мен  Wink и дано нищо няма минат бързо бързо

# 2
  • Мнения: 2 381
Аз бих я завела при педиатъра.Дано не е нещо сериозно  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 165
и ние сме така-в сряда ще ходя при нашето педи и ще кажа какво ми е казал.а миналия път като го попитах педито ми зададе въпроса да не би да къпем бебка с прекалено гореща вода и оттам си направих извода,че тези пъпчици са май от жегата...май доста я обличам, но знам ли...

# 4
  • Мнения: 3 334
Консултирай се с лекар.Може и да е алергия,а може и да е от слънцето и жегите!

# 5
  • Мнения: 128
Не мисля, че е алргия към млякото - при нея стават петна, а не ситни пъпчици.И не са само по бузките и челото, а и по телцето.В страницата на клиниката по детска гастроентерология има снимка на бебе с АКБМ - погледни ги.
И моето бебе често има такива пъпчици - от горещините е, а понякога са контактни.Опитай да ги намажеш с цинков крем - ако минат за ден, няма нищо обезспокоително.

# 6
  • Мнения: 4 915
Според мен е т.нар. бебешко акне - ситни пъпчици с бели връхчета само по лицето. Получава се от хормоните, които ти си му предала по време на бременност. За около 10-20 дни ще се изчисти. Не е нужно да мажеш с нищо.

При алергия пъпките не са толкова по лицето, колкото по корема, сгъвките на ръцете и краката, по гърба.

При претопляне пъпчиците обикновено нямат връхчета и са по тялото - там, където бебето се е потило или му е било топло заради дрехите.

За твое успокоение питай и педиатъра.
На около месец почти всички бебета получават бебешко акне. Ще изчезне до 40-тия ден.

П.П. А ето и снимки на малки бебета с акне, можеш да сравниш обривчето: baby acne
Бих пуснала и снимки на щерката, но са ми у дома, а в момента съм на работа.
 

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 12:41 от Free Soul

# 7
  • Мнения: 8 917
Консултирай се с лекар.Може и да е алергия,а може и да е от слънцето и жегите!
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 804
Може да е от жегата,а може и бебешко акне да е.Нашия син на тази възраст имаше точно такива каквито ти описваш.Но най-добре е да се консултираш с лекар.Той ще ти каже със сигурност от какво са   bouquet.

# 9
  • Мнения: 4 392
При тези жеги-нищо чудно. Симона миналата година по това време беше почти на месец и също имаше такива пъпчици.Педиатърът каза тогава ,че е от претопляне.

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Акне са според мен. И ние имахме подобни, както ги описваш. Мажех с Мустела за суха и атопична кожа

# 11
  • Мнения: 4 621
Консултирай се с лекар.Може и да е алергия,а може и да е от слънцето и жегите!
Peace

# 12
  • Мнения: 941
и при нас когато беше на месец се получи такъв обрив и се окаца стафилококи, често сращано явление, по добре я покажи на педито и то да реши

# 13
  • Враца
  • Мнения: 109
.
На около месец почти всички бебета получават бебешко акне. Ще изчезне до 40-тия ден.
И ние сме имали този проблем.Нарича се още себороичен дерматит.На нас дерматолог ни предписа лечение и мина за 2 дни.

# 14
  • Мнения: 1 403
 Според мен е от жегата и на нас ни излизат такива

Общи условия

Активация на акаунт