На ясла на 1 год и 1 месец?????

  • 565
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Преди да ми наскачат твърдите противници на яслите, моля Peace, достатъчно ми е трудно  и без това!

Има няколко въпроса и моля да ми отговрят тези, които имат сходен опит Peace
1. Има ли деца на тази възраст в яслата?
2. Как са протекли нещата  - хранене, пиене на вода  и прочее жизненоважни неща, които дете на тази възраст не умее да прави само?
3. Ще оценя всички съвети и насоки в тази връзка,

благодаря Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
Сигурна съм че ще се включат майки с опит,но искам само да те успокоя че детенце ще е добре,бързо ще свикне/и нас ни убеждаваха на тази възраст да дадем мъника,защото най лесно свиквали/и познавам няколко майки които са дали дечицата си и по-рано
Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Айде сега! Гергана тръгна на 1г. и 2 мес. - жива и здрава е! Знам деца, тръгнали на 10/11 месеца.
По закон деца се приемат на ясла навършили 10 месеца - как е на практика, в различните ясли е различно. Но специално при нас изискването беше, детето да е проходило -  но пак казвам, не навсякъде е така.
Както е видно - няма да е първо твоето дете на тази възраст, така че лелите няма да изпаднат в шах - т.е. те си знаят какво да правят за хранене, ходене на гърне и прочее.  За пиене на вода - на 1 годинка не виждам какъв е проблема.
Не се питеснявай и не изпадай в предварителни паники!  Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моят син тръгна даже по-малък. Беше най-малкото детенце в яслите. Викаха му "бебето", сякаш останалите не са бебета.  Wink В нашата ясла приемаха деца над 8 месеца.

Ами съвсем нормално протекоха нещата. Той можеше да ходи и да дъвче. Това бяха изискванията на нашата ясла - децата да могат да дъвчат нормална храна, непасирана. Даже не искаха и да могат да ходят. Моят син ходеше, де. Мисля, че не пиеше от нормална чаша. Аз занесох чаша там, но видях, че не я ползват, а детето нито веднъж не ми е върнато мокро, омазано или мръсно. Бяхме си с памперси. Научиха го на гърне за отрицателно време. Аз казах кога ще се махне памперса. В началото носех по много памперси - да има. Ако в къщи аз за деня си ползвам 3, в яслите носех по 5-6. Забелязах, че вечер всичките са оползотворени. Това ме озадачи, защото все пак двойна бройка... Айде ден, два, ама ми се стори прекалено. Започнах да го пускам с по 3 памперса и пак всичко си беше наред. Стигнах до извода, че просто снабдявам яслата с екстра памперси. Та всичко при нас си беше наред. Съобразявах се с навиците на детето общо взето, обяснявах им кое и как е свикнал той, от което полза нямаше. Те си имат режим и привикват детето на техния режим, което си е логично. Моят син мина на тяхната вълна без катаклизми, съвсем спокойно и адекватно.

# 4
  • Мнения: 1 006
Момичета, благодаря ви за бързите отговори!!!!
Как само ме свива корема....предполагам знаете, ама.....
Дара, видях, че си в Пловдив, коя е вашата ясла - може и на лични, ако не искаш тук Simple Smile
Калина си ходи съвсем добре, но не може да пие от чаша и не се храни самостоятелно! Иначе яде непасирана храна - даже я предпочита!
С памперси е, аз не можах да я науча  - предполагам, че все някога ще стане!
Благодаря ви пак!
 Има ли нещо, което мога да направя, за да улесня свикването й.....да подсиля имунитета й....

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 914
Ради тръгна на ясла на 18 май 2005г., на 5 май навърши 1 год.
Сега подред на въпросите  Simple Smile
1. Има ли деца на тази възраст в яслата?
При вас може и да има, но моята беше най -малка в яслата/ дори не ходеше сама и стабилно/, всички и обръщаха много внимание, грижеха се за нея, нищо не и се отказваше, децата и отстъпваха за всяка играчка, затова сега се опитва да им се налага и на леличките, ама те сами си признават, че така са я научили.

2. Те ги хранят в яслата, докато се научат сами да се хранят и водата им предлагат, миналото лято в горещините само им казах да и дават по - често водичка.
Ради е повече от 1 година там и вече се храни самичка.

За гърнето - слагат я на него от както е там, понеже и другите деца сядат
/ преди сън, след сън/ и тя си седи с тях, но е все още с памперс и никога не са направили проблем от това, ще си ходи с него докато се научи да си казва осъзнато, в момента я уча у дома  и има известни успехи в тази насока, дано до есента се научи.

Това е, успех и не се притеснявай, детенцето свиква по -бързо от мама  Hug!


Да допълня - за пиенето на вода, носи и шишето.
Радослава, макар че е вече на 2г. и 2м. по навик още си взема шишето когато тръгва на ясла. Нейното е от тези Авентските с твърдия накрайник.

# 6
  • Мнения: 2 438
Дъщеря ми тръгна на 1 година и 2 месеца, беше гледана много добре, даже там се научи да ползва гърнето, сина ми сама го научих, но той тръгна на ясла на две години.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ясли №10. Намират се на ул. Богомил, точно където е затворена улицата към Сточна гара.

Общи условия

Активация на акаунт