Klebsiella pneumonae

  • 1 412
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Това е новото двайсе при нас. Понеже детето ми се зачерви между срамните устни пуснахме урина и вагинален секрет. Оказа се че имаме тази бактерия в секрета - умерено количество. Лекарят каза, че това е от вътреболнична инфекция, т.е пипнали сме го от болницата  Close Бактерията е резистентна на много антибиотици, само на бисептол реагира, но при толкова малко дете не може да се дава. Сега ще пускаме секрет отново и ще заложат повече и по-нови антибиотици. Някой имал ли е подобен проблем с тази бактерия Sad Трудно се лекувала...и изобщо антибиотик на толкова малко дете, направо да откачиш!

# 1
  • Мнения: 2 732
С каква стойност са бактериите ?

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Сиске, за Суметролим нещо не казаха ли? Той е Бисептол в пречистен вид. А че Мони е малка за АБ, малка е, но ако няма друг начин... Хубаво е, че ще повторите секрета, дано се окаже грешка. Не съм я чувала тази бактерия, нашата беше друга, ама ще потърся къде бутнах бележките и ще ти кажа. Не сме я лекували.

# 3
  • Мнения: 968
Димана да утре ще говорим с педито по въпроса, но е добре да изчакаме повторните резултати. Хем и да видим дали количеството е голямо или може и да не се лекува.
исава 7 ми те тук не ги определят като стойност ами - умерено или масово като количество.

# 4
  • Мнения: 2 732
Димана да утре ще говорим с педито по въпроса, но е добре да изчакаме повторните резултати. Хем и да видим дали количеството е голямо или може и да не се лекува.
исава 7 ми те тук не ги определят като стойност ами - умерено или масово като количество.
Питам защото, ако са по-малко от 10^ 5 не се пие антибиотик- питай лекаря не може да няма стойност  newsm78

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Ако са по- малко като стойност просто не излизат на разпечатката  Peace

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ние пиехме зинат.И да, вътрешноболнична инфекция е за съжаление.Ще се оправите, ние го пиха когато бяхме на 2 месеца:-(

# 7
  • Мнения: 968
Ние пиехме зинат.И да, вътрешноболнична инфекция е за съжаление.Ще се оправите, ние го пиха когато бяхме на 2 месеца:-(
Къде ви беше открита бактерията и за колко дневен курс с антибиотика се оправихте?
Нашата бактерия е резистентна към Зинат  Close И май към почти всичко  Close

# 8
  • Мнения: 730
Бактериалните инфекции са доста упорити.Не се притеснявай,виж втория резултат и щом се налага АБ-си го пийте.Без него не виждам как ще се оправи.А че ще се намери подходящ такъв-няма съмнение.Има вече добри широкоспектърни антибиотици.Бързо оздравяване!!!

Общи условия

Активация на акаунт