наложи ли се да ви преливат кръв след секцио?

  • 6 179
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Здравейте, мами!  Heart Eyes
Аз съм бъдеща такава, ако дай Боже всичко е наред!  Praynig Но понеже се налага секцио при мен, исках да ви питам някои неща. Едно от тях е това за преливането на кръв. Моя близка преди месец роди по този начин и загуби доста кръв (имаше усложнения на самата операция), та се наложи да й преливат. Тъй като и моя д-р каза, че е кървава операция, а и в "Такъв е животът" бяха обявили секциото като една от най-такивата искам да питам как беше при вас. И въобще - често ли се случва? Не че това ще ми гарантира по някакъв начин как ще развият при мен нещата или има кой знае какво значение, но все пак ми се иска да знам.
Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 434
Не. Не са ми преливали кръв и на нито една от жените, с които родих не се наложи Peace
Много леко мина, въпреки, че бях с усложнения.

Лека бременност и раждане   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 116
Ние бяхме 7 секцио една след друга.
Нямаше случай на преливане на кръв  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 6 148
Не. Не съм имала усложнения.  Не съм гледала как са ме оперирали и колко кръв съм изгубила, но мисля, че не е била много и не са ми преливали.
Освен това преди самата операция ми вляха поне 4 литра физиологичен разтвор, така че каквото и количество да съм изгубила не е било чиста кръв.
Освен на мен и на другите жени родили в същия ден със секцио не се е налагало преливане на кръв.

Не се притеснявай предварително с такива мисли.

Леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 917
Нито на мен, нито на някое от момичетата, които бяха секцио Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 5 718
Благодаря ви, момичета!   bouquet Heart Eyes

# 6
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
НЕ! С мен също имаше други родилки със секцио и на тях не се е налагало. При мен и двете раждания са секцио.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 127
и 2-та пъти родих със секцио. не са ми преливали кръв.

# 8
  • Мнения: 5 370
Благодаря ви, момичета!   bouquet Heart Eyes
Бъди споко и не вливай си в сърце отрова предварително.
Ако е извършено професионално-секциото не е чак толкова страшна работа.
Единственто, което ми е вливано, бяха антибиотици-причина-дълго време с изтекли води-понеже не успях да родя и след система-та ме резнаха, за което бях изключително благодарна!!!!!  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 107
Около 2 литра ми преляха. Половината беше плазма.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 09:53 от ронилдиня

# 10
  • Мнения: 292
Не, не ми се е налагало и двата пъти ... Не мисли за такива неща, настрой се позитивно и не се тормози излишно ...

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 446
И на мен не са ми преливали кръв.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 785
И на мен не са ми кръвопреливали, но ме предупредиха, че може да се наложи заради нисък хемоглубин.

# 13
  • Мнения: 3 089
Не. Не са ми преливали кръв и на нито една от жените, с които родих не се наложи Peace
и аз така

# 14
  • Мнения: 959
При първото секцио преди доста години-да,при второто-не.

Общи условия

Активация на акаунт