12-15-годишни майки по SAT 1

  • 3 404
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Ако знаете немски и имате SAT1, довечера от 23.45 българско време ще има предаване за младите майки (12-15-gosishni). Казва се FOKUS TV.

# 1
# 2
  • Мнения: 46 510

Нищо! Който иска да го гледа.

Аз за съжаление нито хващам програмата, нито знам немски, иначе би ми било интересно ...

# 3
  • Мнения: 1 860
 Тук гледах за едно момиче което е на 13 и отчаяно иска дете. Избягва от къщи и започва да проституира с надеждата да забременее. Е, гати случаите. Жалко че няма как да го гледам, иначе щеше да ми е интересно.

# 4
  • Мнения: 6 901
Ако не забравя може да го погледна.

# 5
  • Мнения: 3 394
като ги гледам тук как се мъкнат на групички, пушат и се кикокат глупаво, а някоя от тях бута бебешка количка, а то милото се дере като за световно....абе страшно гъзарско, няма що!

# 6
  • Мнения: 3 423

Ами, нищо, Зайче, ама някои от нас може ей-така,
докато си губят времето по форумите, да станат... баби.
Иначе нищо.

# 7
  • Мнения: 992
ще го гледам да ги видим тия млади майки  Peace
въпреки че като бях в германия имаше пак некво подобно предаване и ми беше интересно

# 8
  • Мнения: 1 881
Тук гледах за едно момиче което е на 13 и отчаяно иска дете. Избягва от къщи и започва да проституира с надеждата да забременее. Е, гати случаите. Жалко че няма как да го гледам, иначе щеше да ми е интересно.

Леле, как така на 13 иска дете Shocked

...дали това просто не е оправдание за проституцията newsm78

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 23:38 от Небесна

# 9
  • Мнения: 1 860
 Не, не беше оправдание за проституцията. Тя е започнала отчаяно (наблягам на думата, защото точно и само нея използваха) да иска дете на 12.  doh Майка й се беше поболяла жената и не можеше да излезе на глава с нея. Избягала е от къщи точно за да проституира, мисля дори че не винаги и за пари, и с ясна цел да забременее. И това дете постоянно повтаряше: "Искам нещо да ми принадлежи."  ooooh!
 Много кофти предаване беше. На мен ми идваше да скоча в телевизора от изумление на това което говореше и логиката която следваше.

# 10
  • Мнения: 1 959
А тук на скоро гледах предаване за най-младите родители,значи девойката е на 12,а гордия баща на скромните 13 год.и как бяха горди и двамата сякаш нобелова награда са спечлили.Това,че пушеха като кумини няма да го споленавам. Mr. Green

# 11

Ами, нищо, Зайче, ама някои от нас може ей-така,
докато си губят времето по форумите, да станат... баби.
Иначе нищо.


е да но тези неща не са от в4ера какво толкова им се 4удите.Напоследък забелязвам 4е има бум на теми които се знаят,но не се приказват,табутата на обществото.Някой пуска мухата и стават 10 страници разсъждения.Кавото и да изпишеме,каквото и да кажеме тук никой не може да  съди тези моми4ета или пък да подкрепя.това са те,това сме ние,ти аз и всеки друг сам си носи кръста .вклю4ително  и за това кога ще ражда.било то на 12, 22 32 или 42 години.Не им знаеме живота нито неволите 4е да ги обсъждаме.
затова написах по -горе само едно "и кво"- то е достатъ4но красноре4иво.

Стъпвайте на земята от време на време,това 4е вие "не бихте" не зна4и 4е няма такива неща в живота.Много се шокирате някак си ами да раждат се бебета от 12 годишни деца, друсат се 12 годишни деца, крадат се малки деца,изнасят се  продават се има каква ли не мръсотия в живота.тя се знае. просто не се обсъжда.приемете я

# 12
  • Мнения: 7 091
Стъпвайте на земята от време на време,това 4е вие "не бихте" не зна4и 4е няма такива неща в живота.Много се шокирате някак си ами да раждат се бебета от 12 годишни деца, друсат се 12 годишни деца, крадат се малки деца,изнасят се  продават се има каква ли не мръсотия в живота.тя се знае. просто не се обсъжда.приемете я

Както се забелязва това да не се обсъждат подобни теми не помага особено да изчезнат гореспоменатите явления. Дали ако си на мястото на майките на тези деца би искала да "откриеш топлата вода", когато вече е късно? Именно защото не се говори за тези неща е добре да се дава гласност, да се обсъжда с децата( децата много се впечатляват от конкретни примери), ако трябва даже с тях да се гледат тези предавания.
Не мисля, че целта е да гледаме тези деца като маймунки на каишка, или да ги осъждаме или подкрепяме както ти казваш. Целта на тези предавания е да помогне на родителите да разберат мисленето на тези деца, да им покаже какво могат да направят за да предотвратят подбни случаи и т.н.
Да седим с глава в пясъка с нищо няма да помогне, но да си " губим времето" обсъждайки има шанс да помогне на някого.
Лично мнение. Peace

# 13
не съм казала да не се обсъжда и да заровим глава в пясъка.Направиха ми впе4атление постове които изкават мнение сякаш за първи път 4уват за подобно нещо ...някак си много наивно. Не можем да се преборим с кръговрата на живот аколкото и да го нищиме приказваме та даже и с децата си да седнеме да гледаме тези предавания НЕ Е гаранция за нищо.Не вси4ки от тези 12-13 годишни забременяли моми4ета не си мислете 4е са  от най простите бедните и нисши слоеве на обществото.Има и от тези които имат добри семейства и възпитание и едно време с мама са гледали тия предавания ама хето НА! станала тя белята бременни.Има и родители които даже и не разбират мноого дълги години 4е тяхната дъщеря ве4е голяма навремето като е била тийн е била пременна пък камо ли 4е е правила аборт. Няма гаранция в нищо.И нито филмите нито книгите нито ТВ предаванията или форумите ще помогнат.Единствено сам 4овек на себе си и дали носи вътре в себе си отговорност. това е.

И умната !
  Hug Flutter

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 01:20 от Zai4e

# 14
  • Мнения: 7 091
не съм казала да не се обсъжда и да заровим глава в пясъка.Направиха ми впе4атление постове които изкават мнение сякаш за първи път 4уват за подобно нещо ...някак си много наивно

Ако визираш постинга на Лиска, мисля че тя много точно е обяснила какво има предвид. Всяка майка се притеснява за децата си ( ако имаш би трябвало да си го усетила) и би искала най-доброто за тях. Както ти каза обаче и тези деца от нечий дом излизат. Може да е от моя, може да са от на Лиска, ама може и от твоя да са.
И една сутрин да се събудиш и да се чудиш как си могла ( в забързаното си ежедневие) да пропуснеш факта,че детето ти се дрогира например.
А пък наистина може да има хора, които просто да не го приемат като факт, като не им се е случвало. Именно на тях такива филми биха помогнали най-много.

# 15
ами именно защо си мислите 4е тези неща само радителите ги контролират.Вярно 50% оказва влияние за постъпките на децате ВЪЗПИТАНИЕТО но другото 50% си е тяхната ли4ност и това което носят в главата си като разум

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Слушай какво, Зайче... Мери си думите и личните нападки към други потребители в този форум... Това кой колко е наивен, нека всеки сам си преценява... Има си правила и ако не се спазват - пътя, чантата и за хляб... Изказванията ти са далеч от темата и търсещи конфронтация... Ако обичаш...!!!

# 17
напротив.то4но по темата са ми и не търся конфронтация с никого.Нагледен пример- темата за "гаджето ми е бременно"- ето 2 15 годишни деца,имат семейства,дом,интернет,средностатисти4ески тийнове.Но мом4ето прави беб4е на моми4ето.Е в тази ситуация дали родителите имат вина от двете страни ?

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, от една страна имат. Но вина има и обществото, като цяло. Недостатъчно образование по въпроса, липсваща политика за противозатъчни средства, непрекъснато говерене и показване на секс по различните медии, плакати явно еротични по улици, вестници и т.н. Всичко е комплексно. И е проблем на обществото, за който трябва да се говори.

# 19
  • Мнения: 1 860
Да, от една страна имат. Но вина има и обществото, като цяло. Недостатъчно образование по въпроса, липсваща политика за противозатъчни средства, непрекъснато говерене и показване на секс по различните медии, плакати явно еротични по улици, вестници и т.н. Всичко е комплексно. И е проблем на обществото, за който трябва да се говори.
Само ще добавя че това общество сме и ние, както не веднъж съм казвала. Мнението ми съвпада изцяло и с това на Tandoori . Peace

# 20
  • Мнения: 7 091
ами именно защо си мислите 4е тези неща само радителите ги контролират.Вярно 50% оказва влияние за постъпките на децате ВЪЗПИТАНИЕТО но другото 50% си е тяхната ли4ност и това което носят в главата си като разум

А ти за твоите деца какво си мислиш? Този " детски разум", за който говориш на каква база се гради? На възпитание от улицата може би? Разбира се, че родителите са отговорни за това! По думите ти ми прави впечатление, че нямаш още деца и светогледа ти е още от гледна точка на " децата"- мама и тати да си траят, аз имам акъл в главата да преценя. И не говоря за възраст, а за опит. Когато осъзнаеш отговорността, която ти лично като майка носиш за един човешки живот от момента на зачеването до момента когато си затвориш за последно очите, ще видиш, че тя не се изчерпва с получаването на паспорт от детето или с неговата сватба.
Заради децата си си ДЛЪЖЕН да се отнасяш отговорно към всички реални и имагинерни заплахи, които отправя същото това общество, което му дава и пример, който ти не можеш да избегнеш.
Не е реално да си мислиш, че може от всичко и всеки да го предпазиш, но като родител ти трябва да носиш отговорността да го възпиташ така,  че да може достатъчно добре да се справя с всяка потенциално опасна ситуация, когато ти не си там и не можеш нищо да направиш. Това не става като стоиш с ръце в джобовете и крака на масата и казваш, че от тебе нищо не зависи  и ако има акъл в главата ще се пази, ако не " ще са си негови грешки".
Никога грешките на децата ни не са само техни. Може да нямаме пряко участие в тях, но те са и наши и ние като родители ги преживяваме дори по-тежко, защото винаги мислим " ами ако бях направил това....или онова".
Пожелавам ти някой ден децата ти да са достатъчно отговорни и разумни, независимо дали си ги възпитавала на 50% или не.

# 21
  • Мнения: 25 600
Стъпвайте на земята от време на време,това 4е вие "не бихте" не зна4и 4е няма такива неща в живота.Много се шокирате някак си ами да раждат се бебета от 12 годишни деца, друсат се 12 годишни деца, крадат се малки деца,изнасят се  продават се има каква ли не мръсотия в живота.тя се знае. просто не се обсъжда.приемете я

Sick
В момента, в който приема всичко това, може ли най-близкият до мене да дойде и да ме гръмне, моля? ooooh!
 Категорично отказвам да го приема като нормално! Нито да спра да се възмущавам! Най-малко пък да го пожелавам на някого. И единственият начин да се спре това е точно реакцията на родителите - ако чакаме на държавата и органите й, децата ни кучетата ги яли!
А момиченцето Зайче, естествено, че няма още деца. И самите й разсъждения са доказателство защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст, която се свързва с психическата зрялост на човека. Peace

# 22
  • Мнения: 1 462
никой не може да  съди тези моми4ета
Не само, че МОЖЕ, ами и е длъжен да ги съди.  Нали сексът с 12 годишни беше забранен?  Блудство, доколкото си спомням.


Пубертетът е тежка възраст и подкрепата е много важна.  Ти би трябвало да знаеш поне това.


това са те,това сме ние,ти аз и всеки друг
Не знам кое си ти и кои сте вие, но със сигурност това не съм аз и не сме ние.  Обещавам ти.


всеки друг сам си носи кръста
Оптимистично апелирам за опит да се замислиш какво казваш.  Фразата "носи кръст" символизира Христовият кръст, който са му дали да носи до Голгота.  Не набърквай християнството, защото ще завалят камъни.  Подсказка за замисляне: 12-годишно дете И грехове?


кога ще ражда.било то на 12, 22 32 или 42 години.
Задача за домашно: Между изброените възрасти едната е различна.  Коя е тя?
Жокер: Ако не си минал тази възраст, едва ли ще се сетиш сам.


Не им знаеме живота нито неволите 4е да ги обсъждаме.
Изобщо не ми пука за живота и неволите им.  Има институции, занимаващи се със защита на децата, защита на жените от домашно насилие, защита на хора и животни от насилие.  Има социални служби, домове за временно настаняване и пр. и пр.  Всяко едно от изброените е по-малко неприятно от бременност на 12 годишна възраст.


затова написах по -горе само едно "и кво"- то е достатъ4но красноре4иво.
За първи път да сме на едно мнение!


Стъпвайте на земята от време на време,това 4е вие "не бихте" не зна4и 4е няма такива неща в живота.
Някои летим, някои ходим, някои се ровим в земята и даже ни скрипти между зъбите.  Би ли споделила, моля, някакъв опит, за "нещата в живота"?


Много се шокирате някак си
Единственото шокиращо дотук е твоето равнодушно мнение.


ами да раждат се бебета от 12 годишни деца
Следствие от престъплението блудство с малолетна.


друсат се 12 годишни деца
Престъпление притежание и употреба на наркотични вещества в следствие от престъплението притежаване и продажба на наркотични вещества.


крадат се малки деца
Престъплението отвличане.  Или май се казваше похищение.


Фактът, че говориш като за предмет е красноречив за отношението ти към тях.


Робството го отмениха.  Следователно не става дума за продажба, а за престъпление.


има каква ли не мръсотия в живота.тя се знае. просто не се обсъжда.
Мръсотията следва да се чисти, а не да се обсъжда.


Този апел ме засяга лично.  Не само, че отказвам да приема (за нормални) престъпленията, изброени по-горе, а държа да отбележа, че агитацията към престъпление също е престъпление.  Също така за първи път си позволявам да си наложа собственото мнение в този форум: НЕ ПРИЕМАЙТЕ ЗА НОРМАЛНИ ТЕЗИ НЕЩА! Знам, че последните няколко години успяха да отгледат българи, за които престъпленията са нещо нормално, но вие недейте да бъдете като тях.  Замисляйте се кое е правилно, в случай на съмнение - питайте.  Питайте възрастните, питайте в Интернет-форуми, питайте родителите си, питайте Конституцията и Законите.

# 23
  • Мнения: 508
Ако знаете немски и имате SAT1, довечера от 23.45 българско време ще има предаване за младите майки (12-15-gosishni). Казва се FOKUS TV.

Четох в един немски жьлт вестник, майката на едно такова 12 год. момиченце, дори не беше ра3брала, че детето и е бременно(не мога да го нарека жена) до момента в който получава пред родилни болки и го отвеждат в болницата сьс сьмнение 3а бьбречна кри3а, а то ражда дете. Бащата на бебето почти на сьщата вь3раст, ще бьде сьден, че е правил секс с непьлнолетна...Родителите и3глеждаха много добре. Което о3начава не алкохолици или просеци или нещо подобно.
Предпологам предаването е подобно.Не го гледах.
А3 като майка сьм вь3мутена от такива родители и такова вь3питание.Тук обществото няма никаква вина. Коя майка ще пропусне месечния цикьл на дьщеря си?
3айчето се и3ка3а доста неподготвена по темата.По някога е по добре да се премьлчи.

# 24
  • Мнения: 819
gaminq,    Peace  Peace  Peace - много добре казано, адски вярно ! Напълно подкрепам и дано не само "зайчето", ами всички, които разсъждават по подобен начин да го прочетат и да се замислят!
Силно се възмущавам, когато вината в подобни случаи се прехвърля в/у обществото!

# 25
о повярвай ми замислила съм се.казала съм това което мисля и не смятам за правилно тука да лин4увате всеки който се обади с по разли4но становище от вашето.Peace! И много моля да не ми се изопа4ават думите.КОйте ме е разбрал-разбрал,който не- здраве да е.Не е необходимо злоба и ли4ни нападки да демонстрирате тук.

# 26
  • Мнения: 1 190
Имам само RTL #Cussing out

# 27
[
А момиченцето Зайче, естествено, че няма още деца. И самите й разсъждения са доказателство защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст, която се свързва с психическата зрялост на човека. Peace

мери си приказките како Сийке.Първо не съм ти моми4енцето,и после дали съм раждала или не все още не мисля 4е си компетентна да го знаеш това.Е в слу4ая "защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст"- не съм го направила.ПОдобни неща- на ЛСта ако искащ нещо да ми кажеш,не да разводняваш.Просто злобните нападки говоят зле за теб.Както ве4е казах- никой в нищо не искам да убеждавам.Каквото съм казала- да това е което мисля.дали е правилно или не е отделен въпрос но не е това на4ина за водене на някакъв диалог,мисля.

# 28
  • Мнения: 1 881
Зайче, безпредметно е да се водят разговори с теб......


....Не мислиш ли , че мястото на такива приказки и обиди е в някой чат, с хора, близки до твоята възраст и разбирания....и си "меря приказките" Sunglasses

# 29
да така е,права си.на мен също не ми е приятно да виждам подобно отношение.И вси4ко защото съм казала какво мисля за 12-13 годишните майки.А каква е възрастта ми е не съм опоменала никъде но не е определено тинейджърска.Хайде стига с подобно отношение.

# 30
  • Мнения: 46 510
... не смятам за правилно тука да лин4увате всеки който се обади с по разли4но становище от вашето ...

Да го беше изказала с нормални думи, а не с "И кво?", тогава нямаше да има такива коментари, ама ти, както се казва първо напред с рогИте, а после защо те нападат  Crazy

# 31
все забравям 4е форума на бг мамма отдавна не е това което беше.все забравям 4е клюкарника стана на змиярник...

# 32
  • Мнения: 46 510
все забравям 4е форума на бг мамма отдавна не е това което беше.все забравям 4е клюкарника стана на змиярник...

Да. Доста груби неща чета напоследък и се чудя от къде идва тая злоба   Tired ссссссссссс  Laughing

# 33
  • Мнения: 6 472
Аз не съм останала с такова впечетление.
Има морални ценностти, виждания и разбирания за живота, които като цяло се споделят от значителна част от обществото. Когато нещо излезе от тези граници е нормално тази по- голяма част от обществото да се възмути. В конкретния случай това са деца, които раждат на 12-13 годишна възраст. По- голямата част от обществото го намира за ненормално и смята, че такова нещо не трябва да има. От там идва учудването от факта, че ти си го приела като нещо нормално, което съпътстваща част от еволицията в поведението на младото поколение.

# 34
  • Мнения: 1 172
Жената на  мой братовчед забременя на 15, роди на 16, при това съвсем планирано. Тогава аз бях на 21 и ми се струваше не просто безотговорно, а направо налудничаво това решение.
Днес, когато и аз имам дете и ходя редовно по паркове и градинки, мога съвсем сигурно да заявя, че това момиче е една страхотна лъчезарна и много спокойна майка, отговорна към детето и семейството си.
Снощи водих синковеца в една по-далечна градинка и останах потресена от обръщения на 2 майки (май бяха приятелки или роднини някакви) към децата им "Ще те наритам", "Ела тук, че ще те пребия като те настигна, няма цял ден след теб да тичам" и тем подобни #Crazy. И това от жени на видима възраст 30-35, за които се предпалага, че отдавна трябва да са готови да бъдат майки.

Това, което искам да кажа, е че възрастта сама по себе си не може да бъде показател за това трябва ли точно тогава да имаш дете и колко добра майка ще си. Едни стават страхотни родители и на 15, други и на 30 не могат да се справят. По  същия начин, по който има момичета и момчета, които на 14 заживяват отделно от родителите си и такива, които и на 30 не могат да се отделят от полите на мама и колата на тате.

# 35
  • Мнения: 508
Жената на  мой братовчед забременя на 15, роди на 16, при това съвсем планирано. Тогава аз бях на 21 и ми се струваше не просто безотговорно, а направо налудничаво това решение.
Днес, когато и аз имам дете и ходя редовно по паркове и градинки, мога съвсем сигурно да заявя, че това момиче е една страхотна лъчезарна и много спокойна майка, отговорна към детето и семейството си.
Снощи водих синковеца в една по-далечна градинка и останах потресена от обръщения на 2 майки (май бяха приятелки или роднини някакви) към децата им "Ще те наритам", "Ела тук, че ще те пребия като те настигна, няма цял ден след теб да тичам" и тем подобни #Crazy. И това от жени на видима възраст 30-35, за които се предпалага, че отдавна трябва да са готови да бъдат майки.

Това, което искам да кажа, е че възрастта сама по себе си не може да бъде показател за това трябва ли точно тогава да имаш дете и колко добра майка ще си. Едни стават страхотни родители и на 15, други и на 30 не могат да се справят. По  същия начин, по който има момичета и момчета, които на 14 заживяват отделно от родителите си и такива, които и на 30 не могат да се отделят от полите на мама и колата на тате.
На 12,13 са още недора3вити Close както фи3ически, така и психически.

# 36
  • Мнения: 9 903
все забравям 4е форума на бг мамма отдавна не е това което беше.все забравям 4е клюкарника стана на змиярник...
кхъ-кхъ,  какво правиш още тук? Нещо не ти върви напоследък в змиярника Simple Smile

# 37
все забравям 4е форума на бг мамма отдавна не е това което беше.все забравям 4е клюкарника стана на змиярник...
кхъ-кхъ,  какво правиш още тук? Нещо не ти върви напоследък в змиярника Simple Smile
престани да се заяждаш ако оби4аш,4е не ти отива и е много грозно

по темата- *SV* напълно подкрепям мнението й .това даже ме подсети че и аз лично съм виждала около 30тина годишна майка с 2 деца която на висок глас публи4но наре4е малкото "гад нещастна" за това 4е нещо не я беще послушало.а то да има няма 2 годинки.Грозно много.Простотията е безкрайна

# 38
  • Мнения: 819
все забравям 4е форума на бг мамма отдавна не е това което беше.все забравям 4е клюкарника стана на змиярник...
кхъ-кхъ,  какво правиш още тук? Нещо не ти върви напоследък в змиярника Simple Smile
престани да се заяждаш ако оби4аш,4е не ти отива и е много грозно

по темата- *SV* напълно подкрепям мнението й .това даже ме подсети че и аз лично съм виждала около 30тина годишна майка с 2 деца която на висок глас публи4но наре4е малкото "гад нещастна" за това 4е нещо не я беще послушало.а то да има няма 2 годинки.Грозно много.Простотията е безкрайна

Именно, защото простотията е безкрайна, не трябва да си мълчим, когато я срещаме и не бива да ни е все едно, само защото това е навсякъде. Аз мисля, че никой тук не е искал да те обиди, възмущението на повечето беше от това, че такива неща НЕ са нормални и не може да не им обръщаме внимание!   Peace

# 39
  • Мнения: 25 600
[
А момиченцето Зайче, естествено, че няма още деца. И самите й разсъждения са доказателство защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст, която се свързва с психическата зрялост на човека. Peace

мери си приказките како Сийке.Първо не съм ти моми4енцето,и после дали съм раждала или не все още не мисля 4е си компетентна да го знаеш това.Е в слу4ая "защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст"- не съм го направила.ПОдобни неща- на ЛСта ако искащ нещо да ми кажеш,не да разводняваш.Просто злобните нападки говоят зле за теб.Както ве4е казах- никой в нищо не искам да убеждавам.Каквото съм казала- да това е което мисля.дали е правилно или не е отделен въпрос но не е това на4ина за водене на някакъв диалог,мисля.
Странно защо обвиняваш мене в нещо, което ти самата правиш?  newsm78 Някъде да съм се обърнала лично към тебе? С какво те нападнах злобно? С това, че мисля различно от тебе??? Разсъждавах принципно върху проблема. Единственото, за което съжалявам, е, че не съм използвала по-точен израз - вм. "не е редно да раждаш деца...", е трябвало да употребя "не е редно да се раждат деца...", за да се избегне погрешното впечатление, че се обръщам лично към тебе. (И двете форми се използват в преносен смисъл.  Grinning) Можеш да раждаш и на 10, ако искаш и можеш, но това няма да ме убеди, че така е редно. За да стане човек родител, трябва да е:
1. Физически зрял (това не включва само появата на менструационен цикъл, а и цялостното съзряване на детеродния апарат!)
2. Психически зрял (тук също нещата са относителни, но в 99% от случаите непълнолетните не се считат за зрели в това отношение, щом и законът счита така) и
3. Способен да осигури нормален живот и развитие на детето си - т.е. да има финансовата възможност да го отгледа
Това е. Пък ти се цупи и обиждай колкото си искаш. Между другото способността да изслушваш и възприемаш чуждо мнение също е признак на зрялост. Wink Laughing

# 40
  • Мнения: 3 423
Гледах предаването. Та 12-годишната майка, като се залюбила с 18-годишното гадже, уведомила майка си, че прави секс и я помолила да идат заедно до гинеколог, за да бъдат предписани хапчета против забременяване. Тук е така, майката на непълнолетната, жадна за секс тийнейджърка, трябва да разпише. И кво, казала майката на момичето и не отишла с него. В резултат на което - уж това в онова и душата в рая, ама накрая пупата се надула. Майката на това 12-годишно момиче реагирала втори път безразсъдно, когато била уведомена, че цикълът на дъщеря й закъснява. И кво, казала, на твоите години е нормално. Да, ама не, чак в петия месец се установява бременността. Късно е за аборт, девойката постъпва в дом за майки с деца (в противен случай ще й се отнеме детето, а бащата, макар и вече подредил детската стая, ще бъде съден за секс с малолетна).
Та така, младата майка е в шести клас, дадоха я сред съученици, момчетата си бяха направо бонбонести хлапета, докато тя още едно гърло гледа. Но и телесно, и умствено изглеждаше надрасла годините си.
Няма какво да се заяждаме или да се правим на щипани госпожици. Да, всички знаем, че и това го има. Нямам намерение да осъждам младите или старите майки, темата я пуснах, за да може да гледате предаването, а изводите да си ги правите сами. И да не оставяте тийновете без надзор.

# 41
  • Мнения: 1 860
 Liska , разкажи и други случаи. Аз нямам немски канали, но са ми много интересни такива теми и ако има ги гледам. А какъв е този дом за майки с деца? Това нали за Германия става въпрос?

# 42
  • Мнения: 2 292
бях чела някаква статисктика, но отдавна, че повечето проблемни малолетни са сами деца, без братя и сестри . скучно им е, няма с кого да споделят и преживяват ...

# 43
  • Мнения: 1 172
На 12,13 са още недора3вити Close както фи3ически, така и психически.

За физическото развитие - мисля, че ако едно момиче може да забременее, то е достатъчно развито физически (някак си нещата в природата трябва да следват определена логика).


За психическото развитие вече е друго. Но и там възрастта не може да е показателна. Защото то зависи не толкова от годините, а от събитията, които човек е преживял и от опита, който е натрупал за това време. Има деца, на които им се налага да порастнат твърде рано. Забелязала съм, че децата на свестните самотни родители са много по-самостоятелни и отговорни от връстниците си .

# 44
  • Мнения: 2 792
   Вероятността да се случи такова нещо съществува, но за мен това е провал на родителя т.е. не се е справил с възпитанието и не е информирал достатъчно добре детето си, с две думи лишил го е  от избор с немърливото си отношение е спомогнал ситуацията да се превърне в бременност и раждане и т.н.
 За родилото дете, въпрос на сила е да се справи с нещата и не смятам, че ранното съзряване води до бързо осъзнаване на отговорностите, прекалено малко реален опит има за оцеляване и случката е тъжна и за двете деца. Това е моето мнение.

# 45
  • Мнения: 59
И тук даваха едно такова предаване -за младите майки. Направо се ужасих. Само че тук беше свързано с парите, които се получават при раждане - 4000 долара. Имаше поне 15 момичета, на възраст между 12-16 години, които бяха интервюирани, и всички признаха, че са забременели, защото тези пари им се виждат много и ще им помогната да си оправят живота. Не знаех да се смея ли, какво. Репортерката попита едно от момичетата -"Добре де, няма ли да се чувствате неудобно, ако дъщеря ви разбере каква е истинската причина за раждането и". И момичето каза: "Ами имах нужда от пари, надявам се че ще ме разбере". Аз бях  Shocked
Иначе и тук е нормална гледка - майки по на 15 години, с количките, пушат, децата им реват, никой не им обръща внимание. Вчера в мола - страшна гледка - майка и дъщеря, и двете с колички, и двете бременни пак... е, здраве му кажи ....

# 46
  • Мнения: 25 600
На 12,13 са още недора3вити Close както фи3ически, така и психически.

За физическото развитие - мисля, че ако едно момиче може да забременее, то е достатъчно развито физически (някак си нещата в природата трябва да следват определена логика).

Да забременее, да, но да износи и роди нормално дете - дали? И в природата има случаи, когато ако едно животно роди прекалено младо, ражда увредени или мъртви малките си...
А в случая и татковците обикновено са невръстни, толкова невръстни, че разкъсват химена с пръсти, защото не могат по природния начин.

# 47
  • Мнения: 1 768
Гледах го и съм потресена.. Shocked
Аz на 12 години о6е играех на улицата с топката и се радвах на кукли... ooooh! Tired

# 48
  • Мнения: 3 537
Гледах го и съм потресена.. Shocked
Аz на 12 години о6е играех на улицата с топката и се радвах на кукли... ooooh! Tired
И аз. LaughingНо на 16 родих голямата си дъщеря. EmbarassedМъжът ми беше тогава на 22 години.Голям срам! EmbarassedИ сега каката ни е на 14,а малката на 2 години.

# 49
  • Мнения: 593
. И това дете постоянно повтаряше: "Искам нещо да ми принадлежи."  ooooh!
 Много кофти предаване беше. На мен ми идваше да скоча в телевизора от изумление на това което говореше и логиката която следваше.

Мда... първо, детето не е нещо, а някой, и този някой не ти принадлежи, а точно обратното...
Незнам какво друго да кажа, освен че подкрепям твърдението, че да се прави секс с малолетни е престъпление!

# 50
  • Мнения: 1 383
НЕ ПРИЕМАЙТЕ ЗА НОРМАЛНИ ТЕЗИ НЕЩА! Знам, че последните няколко години успяха да отгледат българи, за които престъпленията са нещо нормално, но вие недейте да бъдете като тях.  Замисляйте се кое е правилно, в случай на съмнение - питайте.  Питайте възрастните, питайте в Интернет-форуми, питайте родителите си, питайте Конституцията и Законите.

Аплодисменти!

# 51
  • Мнения: 888
Гледах го и съм потресена.. Shocked
Аz на 12 години о6е играех на улицата с топката и се радвах на кукли... ooooh! Tired
И аз. LaughingНо на 16 родих голямата си дъщеря. EmbarassedМъжът ми беше тогава на 22 години.Голям срам! EmbarassedИ сега каката ни е на 14,а малката на 2 години.
Да са ти живи и здрави дечицата!!!
А ти си знаеш как си я отгледала каката....едва ли е било песен.
Аз щерката я родих на 19 и си беше зор след това  Rolling Eyes ,ама при всеки-различно.

# 52
  • Мнения: 270

Ами, нищо, Зайче, ама някои от нас може ей-така,
докато си губят времето по форумите, да станат... баби.
Иначе нищо.


 Joyдобре казано, харесва ми стилът ти, винаги си на място(:

# 53
  • Мнения: 3 537
Гледах го и съм потресена.. Shocked
Аz на 12 години о6е играех на улицата с топката и се радвах на кукли... ooooh! Tired
И аз. LaughingНо на 16 родих голямата си дъщеря. EmbarassedМъжът ми беше тогава на 22 години.Голям срам! EmbarassedИ сега каката ни е на 14,а малката на 2 години.
Да са ти живи и здрави дечицата!!!
А ти си знаеш как си я отгледала каката....едва ли е било песен.
Аз щерката я родих на 19 и си беше зор след това  Rolling Eyes ,ама при всеки-различно.

Свекървата ми помагаше. Wink

Общи условия

Активация на акаунт