Идеи за един пакет червени печени чушки

  • 928
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Моля ви, дайте ми идея какво да сготвя с един изостанал пакет замразени печени чушки.
Нещо леко и вкусно.
Благодаря!

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Понякога правя така - подмазвам с олио тава и нареждам чушките.Заливам с разбити яйца+сирене и пека до златиста коричка.Студено е още по-вкусно.Идва ми на ум,че може да се прибави нарязан на кубчета бекон,колбас или пък шунка,стерилизирани гъбки,маслинки,и отгоре - настърган кашкавал.Може да се подреди на пластове...Предполагам,че ще е много вкусно.

# 2
  • Мнения: 7 474
Чушки - бюрек! Пълниш с яйце и сирене и панираш!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Панираш ги и спретваш и един доматен сос с повечко чесън и магданоз Grinning
Или правиш на миш-маш за по-лесно - нарязваш чуките, мяташ ги в тигана да се запържват с лук, добавяш домати да поизврат да стане сос и чукваш яйца колкото искаш - може и сирене да се добави, ако обичаш така миш-маша Grinning

# 4
Аз ще ти предложа една салата - печени чушки, нарязани на  лентички, извара, майонеза, малко кисело мляко,малко чесън. Това е - можеш и да добавиш подправки, но аз мисля че не са необходими. Салатката е много сполучлива.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 603
Нещо подобно но Снежната - накъсвам на дълги и тънки ивици чушките, слагам натрошено сирене, чесън по избор, кисело кляко и подправки. Да ти е вкусно

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Любимата манджа на мъжа ми - панирам печените чушки в брашно. После запържвам 1 глава ситно нарязан лук, няколко супени лъжици брашно и наливам около литър прясно мляко. прибавям чушките да поврят 4-5 минути, добавям ситно накълцан магданоз и чесън и сервирам.

# 7
  • Мнения: 262
Благодаря!
И за мандйа ще има, и за салатка.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 164
Любимата ми манджа, която прави баба. Осоляваш чушките, овалваш с брашно и ги пържиш, след това ги нареждаш в тавичка. Настъргваш няколко домата и правиш доматен сос, с който заливаш чушките, добавяш и чесън, може и на скилидки. Разбиваш няколко яйца и ги изсипваш върху доматения сос. Запичаш във фурната. За финал поръсваш чубрица. Страшно е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт