Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 юни 2006, 01:04 ч.

труден избор

• 1 120
  • 14
  •   1
Отговори
  • на село
Здравейте мами и татковци.Имам голяма нужда от съвет и се надявам тук да го полу4а.Моята история накратко-живях 3год. в Холандия и излизах с един негър.Слу4и се така 4е забременях,а той влезе в затвора.Родих дъщеря си там,но в послетствие се върнахме в БГ.За 2год. той се обади 2-3 пъти и няма никакво намерение да се съберем или да припознае дъщеря ми.А ще кажете какъв ми е проблема,ами мисля да го съдя за бащинство,но се страхувам да не се обърнат нещата срещу мен и да загубя дъщеря си.Моля ви ако някои може да ми каже имам ли шанс или да не рискувам.Благодаря ви   bowuu bowuu bowuu

# 1
  • Scotland
 Кое те кара да си мислиш че нещата ще се обърнат срещу теб? От написаното оставам с впечатление, че той не държи да познава детето си и да има контакти занапред с нея. Щом си решила да го съдиш за бащинство, трябва да видиш каква е процедурата за днк тест иначе не виждам как ще го докажеш. Ако искаш да го съдиш само за издръжка трябва да се подготвиш обаче с 3 торби нерви,  няколко години от живота ти и пари за разходите.
 Ако не те притеснява би ли споделила, защо си решила да го съдиш? Само за издръжка или просто искаш детето да има официално признат баща и евентуално да се породи някаква емоционална връзка между тях?

# 2
  • София, "Младост 3"
1. аз бих го съдила ако и той е искал бебето - щото ако аз си го исках /както беше с Дани/ без значение мнението на бащата /дето може да е искал аборт напрл./ - ми считам че майката си е отговорна
2. заради парите ли е? ако е заради това - помисли за негативите - какви задължения ще имаш ти към този мъж /дето и в затвора е бил/... и какво би направил ако се ядоса. Щото бащинството е месечно плащане ама и твои задължения към него
3. ако решиш прави консултация и мисли по ДВЕТЕ законодателства какво ще получиш и какво ще дадеш - не само по Бг, а и по Холандските закони... съвет с адвокат - задължително

успех и просто направи равносметка - колко ще спечелиш и какво можеш да изгубиш

# 3
  • на село
Tова,4е е бил в затвора не ме притеснява,защото знам при4ините да попадне там.Пове4е ме притеснява факта,4е и той искаше това дете(май ве4е е размислил)и ако реши да се заяжда незнам кой ще остане прецакан накрая-аз или той.Само този страх да не ми вземе детето ме спираше толкова време.Но с ваша помощ реших да .се посъветвам с адвокат и ще видим какво ще стане.Някой може ли да ми препоръ4а добър адвокат занимаващ се с подобни дела?

# 4
  • Scotland
Ти и детето сега в България ли сте? А къде е бащата в Холандия ли?

# 5
  • на село
Ти и детето сега в България ли сте? А къде е бащата в Холандия ли?

Да.аз и детето сме в България,а бащата е в Холандия.Той я е виждал само на снимки

# 6
  • Scotland
 Пращала си му снимки ли? Много малко инфо даваш и никак не се ориентирам. Да ти кажа как е при мен. Аз съм малко по-добре, защото той си е признал детето, живяхме дори известно време заедно, но въпреки всичко не плаща издръжка. Разделени сме по негова вина - нападна детето. Говорих с адвокат тук, който ми каза че е трудно и отнема доста време. Адвоката нищо не направи, а аз сама разбрах че има институция която се занимава само с това. Но и там е дълга и сложна. Ако той обаче не е признал детето и нямаш подписа му на акта за раждане, ще стещнеш доста пречки. Ако движиш нещата от България пак си мисля че е малко загубена кауза, защото не знам кой ще е този Бг адвокат, който ще познава достатъчно добре законите в Холандия. В случая, че той не е Бг гражданин, няма как да му се търси отговорност по нашите закони.

# 7
  • на село
Когато забременях решихме да родя детето и той да го припознае и да си живеем заедно.Но след 2-3 месеца той влезе в затвора и постоянно се 4увахме.Когато малката се роди той все още беше там и му пращах снимки по пощата.Но когато малката стана на 5 месеца аз не издържах в тази 4ужда страна и се разбрахме ние да си дойдем в БГ докато го пуснат,а той ще дойде да ни вземе.Но когато го пуснаха той се обади няколко пъти и това беше.Сега ве4е дори не се и обажда.Тъй като сам му много ядосана се колебая дали да го съдя за бащинство,но в Холандия.Не ме дразни това,4е не иска мен или дъщеря си,а това,4е загубих по4ти 2год. от живота си да го 4акам,вярвайки на вси4ки лъжи колко много ни оби4а.Може би това мое решение е от изблик на ярост,не знам,но мисля да опитам.

# 8
  • София, "Младост 3"
опитай, но след съвет с адвокат и знаеш ли - май трябва да познава холандските закони - защо не попиташ при чужбинските мам и - там ще те ориентират най-добре!
успех

# 9
  • Sofia/ The Hague- Nl
Здравей!Аз живея в Холандия и от това, което си написала за ситуацията мога да ти кажа следното:

1.Ако не сте имали официално декларирана връзка (партнершип или заменвонен) тук ще е почти невъзможно да предявиш претенции за издръжка към бащата на детето.
2.Детето къде е родено,ти с какъв статус си била в Холандия (легално или нелегално),бащата холандски поданик ли е?Тези неща имат голямо значение.
3.Едно такова дело,водено в Холандия може да струва  много пари и нерви,а и опасност съдът да прецени,че нито ти нито бащата сте в състояние да се грижите за детето ( не знам точно в каква ситуация се намирате и двамата- работа,доходи,семейно положение).

Аз бих те посъветвала да поговориш първо с таткото и да му поставиш ясно исканията си.А ако не можете да стигнете до консенсус да си наемеш адвокат в Холандия ( доста е скъпо,още повече,че освен  за него ще ти трябват пари и за заклет преводач,ако не говориш езика,а евентуално и за престой тук).Прецени си какви са ти възможностите и какво точно искаш- пари ( имай впредвид,че ако се наложи да плащаш разходи по изгубено дело  в Холандия може да си навлечеш много по-големи неприятности от сега) или просто да стреснеш приятеля си ( ако той си намери адвокат от някоя служба,която се занимава  с проблеми на дискриминирани ( тук има доста такива) може после да се окаже така,че ти да му плащаш).

Надявам се да намериш най-подходящото решение за теб и детенцето и да сте добре!  bouquet

# 10
  • На остров
Картинка го е казала много добре рискове има и е свързано с много разходи и главоболия, освен това помисли и върху това което написано от другите момичета за твойте задължения след като той е баща по док.. аз лично никога не бих се занимавала  защото знам за какво съобразяване става въпрос..пожелавам ти успех каквото и да решиш   bouquet
Помисли и за това ако един ден искаш да се омъжиш или да пътуваш..

# 11
  • София
Само заради това че си му ядосана да го съдиш е пълно безумие. Ще си навлечеш проблеми във всички случаи - едно такова дело няма да мине като по вода най вероятно. Отделно ще трябва да плащаш на адвокати, а изхода е неясен.
Не си струва... Но ти си знаеш.

# 12
  • София
Детето български гражданин ли е? Според мен можеш да използваш гражданството и да заведеш дело тук, в БГ. Консултирай се с адвокат,който е специалист не в холандските закони, а в областта на международното частно право -питай го дали можеш да заведеш иск оттук. Още повече, че български съд има по-малка вероятност да присъди родителски права на него.

# 13
  • Варна до морето
Ако е само за "стряскане" newsm78 консултирай се с някой колега там където си в БГ, ще измисли нещо сигурно и бързо.
Ако детето е бг гражданин, можеш да водиш делото от тук. Ще има същият резултат, с мноог по малко пари /само по издирването му и призоваването в Холандия ще е по скъпо/ и ти гарантирам, че няма да ти вземе детето /това се случва рядко/.
Издръжката е малка от 30 до 80 лв., но можеш да се бориш и за повече с оглед факта, че живее и работи в чужбина.

Едно не ми стана ясно,  Rolling Eyesбаща на детето си ли искаш  Rolling Eyesили той да се върне при теб? Rolling Eyes

# 14
  • на село
Благодаря ви ,много ми помогнахте.Ве4е мисля да се откажа и да не си създавам излишни главоболия.А когато дъщеря ми порасне достатъ4но нека сама да решава дали иска да търси баща си.Вие сте супер,благодаря Peace Peace Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт