Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора

Не съм много сигурна дали темата е за тук но ако не е знам 4е 6те я пратите на мястото и  Peace
Та въпроса ми е какво 6те кажете за вътре6ните промивки... и по-специално с смрадлика и лайка
Свекито ми надува главата 4е било много полезно ...да си правя...та да си правя ooooh!
Цитирай
С лайка и смрадлика не е лошо - те по принцип успокояват, обаче не  е хубаво да се прекалява с промивките.  Naughty
Цитирай

Пловдив Белащица

Промивки само при лекарско предписание или веднъж слез края на мензиса. Такива безпричинни не си правете, защото с тях измивате полезната флора необходима за добрата среда във влагалището, което предполага за появата на разни гадинки  Love
Цитирай

Габрово

Промивки само при лекарско предписание или веднъж слез края на мензиса. Такива безпричинни не си правете, защото с тях измивате полезната флора необходима за добрата среда във влагалището, което предполага за появата на разни гадинки  Love
Peace.Да не говорим пък за вредността на промивките със сода.
Цитирай

София

А каква е тя?
Цитирай

и аз така си мисля но newsm78
Цитирай
На мен гинеколожката ми е казвала да си правя промивки със сода, когато съм имала гъбични инфекции, защото содата променя  флората и гъбичките се лекуват по-лесно. Това знам аз за содата.
Цитирай

Габрово

На мен гинеколожката ми е казвала да си правя промивки със сода, когато съм имала гъбични инфекции, защото содата променя  флората и гъбичките се лекуват по-лесно. Това знам аз за содата.
Да но променя и  киселинността на влагалището,което води до намаляване на естествената защита от инфекции.
За съжаление съм се "сблъскавала" няколко пъти с гъбички и никога гинеколога ми не ме е съветвал да си правя промивки/особено със сода/.А по време на бременността, направо ми забраниха. 
Цитирай

Пловдив

Това е много спорен въпрос, самите гинеколози често си противоречат...Манго го е казала най-точно, аз самом че допълня за содата - не знам дали е вредно или не и нямам обяснение, но гинеколожката ми препоръчва преди и след лечение с глобули например,, да правя по една промивка със топла вода и лъжичка сода.
Иначе, тантум роза знам че е много добро, но не съм ползвала, по принцип избягвам промивките, освен че мисля че не са много полезни, са ми и неприятни Sick

Ето това е наскоро коментирана тема, много ще ти е полезна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108184.0
Цитирай

На един клон

Да кажеш на свекърва ти че тия практики с промивки "ей така" отдавна са отречени и са били присъщи на нейното време.
Абсолютно съм против промивките,с изключение на тези при показания и лекарско предписание!
И не само промивките,а и тоалета със сапун не е желателен.
По-хубаво от нормалната среда във влагалището няма и нямат място никакви препарати и разтвори.
Цитирай

Пловдив

И аз знам, че се променя киселиността на влагалището и се получават инфекции. Моята лекарка по същата причина не ми препоръчва да ползвам и тампони по време на цикъла.
Цитирай

Подкрепям мнението, че промивки се правят само при лекарско предписание и то в краен случай. Иначе като отмиеш микрофлората и лесно може да си докараш гъби и разни там други гадости.
Цитирай
Вредни са!Освен при някои заболявания, но тогава трябва лекарско предписание.
А сапуните както са казали момичетата също.Само интимните са ОК Wink
Цитирай

Пловдив

И интимните не са... Confused
Цитирай

Туксъщо могат да се прочетат мнения по темата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 41 отговора