Възможно ли е това да навреди на плода.

  • 1 557
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами и бъдещи мами.
Имам едно притеснение аз съм в 3 месец и генеколога ми каза че ацетона е нещо токсично и опасно за плода а аз работя като маникюриска на морето за лятото. До колко моята работа може да навреди на плода ми  различни хора ми казват , че това неможе да навреди ( имали познати който работели като фризиорки и боядисвали до 9 месец и децата им били здрави) други че е ацки вредно незнам какво да правя ще сам ви благодарна ако ми дадете съвет , мнението си.

Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 483
На мен ми се струва неприятно и може да ти става лошо от миризмата, може би е и вредно, но все пак ще се пазиш. Моя приятелка до преди 2 седмици ходеше при маникюристка в 9-ти месец и ми каза, че работи с маска (тип хирургическа). Успех и се пази!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 047
  Всеизвестно е, че ацетонът е токсичен.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мъжът ми понеже прави мебели и когато боядисва с ацетонови лакове, слага маска, ама не хирургическа, тя не пази от ацетона, а една друга, малко като противогаз. Вярно, че като се пръскат мебели ацетона е доста повече, ама на него му е ставало лошо и е повръщал от такива бои, та тогава си купи маската. Другия вариант е да работиш в много проветриво помещение.
Но никак не е хубаво да дишаш ацетона.

# 4
  • Мнения: 4 621
Здравей Grinning
Моята фризьорка бременееше заедно с мен. До 9 месец си работеше и всичко беше ОК с нея и с бебето. Все пак според мен ако можеш пропусни това лято.
Успех и лека бременност Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 100
........................ Все пак според мен ако можеш пропусни това лято.
Успех и лека бременност Heart Eyes


 Peace

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Токсичен е ацетона, но ти си направи изследване на урината и виж в какви нива, и дали въобще се съдържа в нея.

Пък ако толкова се притесняваш, работи с маска (стига да не умреш от горещина, на лицето е все пак)!

Успех, и се пази!

# 7
  • Мнения: 1 878
Не си струва да разбереш от собствен опит - ако можеш пропусни това лято  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 478
Ако наистина ти се налага да работиш, слагай маска за по-сигурно. Лека  бременност ти желая.

# 9
  • Мнения: 5 475
Мъжът ми понеже прави мебели и когато боядисва с ацетонови лакове, слага маска, ама не хирургическа, тя не пази от ацетона, а една друга, малко като противогаз. Вярно, че като се пръскат мебели ацетона е доста повече, ама на него му е ставало лошо и е повръщал от такива бои, та тогава си купи маската. Другия вариант е да работиш в много проветриво помещение.
Но никак не е хубаво да дишаш ацетона.

 И според мен обаче обръщай повече внимание на себе си и на бебо...работа ще има и догодина! Wink

 Hug

# 10
  • Мнения: 8 917
........................ Все пак според мен ако можеш пропусни това лято.
Успех и лека бременност Heart Eyes


 Peace
Peace
Лека бременност  bouquet

# 11
 И аз  мисля,че по-добре да ползваш предпазна маска или да пропуснеш сезона. Знам,че сега е момента, в който се правят пари на морето ( аз също съм работила  там Simple Smile, но бебето е най- важно за теб в момента. Консултирай се с лекар и ако няма проблеми  бачкай,че после ще ти трябват Simple Smile
 Успешна и лека бременност

# 12
  • Мнения: 2 381
Гинеколога ти е казал.
Леко бременеене  bouquet

# 13
  • Мнения: 300
Според мен трябва да ограничиш до минимум контакта с ацетона. Едно че е токсичен и друго че ще ти става лошо от него( поне при мен е така).
 Занимавай се с нещо друго това лято ако можеш.

# 14
  • Мнения: 1 975
Най-малкото е, че със сигурност ще ти става лошо от него. Помисли добре дали си струва

Общи условия

Активация на акаунт