За телефоните без кабел

  • 3 529
  • 48
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не ги знам точно какви се водят, ама такива, които може да си разнасяте из  къщата, със слушалка без кабел.
Та въпросът ми е- вярно ли е, че някой може да ви се включи на честотата и да навърти сметка? Защото една комшийка ме наплаши, че на нея и се случило, а аз искам да си купя такъв апарат.
Няма ли някакви защити, струва ми се малко....като градска легенда, но пък тя платила 1000 лв чужда сметка... newsm78

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.

# 2
  • Мнения: 4 546
за пръв път чувам, ама не ми се вярва  Thinking най-много мъж й или синът и да са си сложили розовите очила и д не си признават

# 3
  • Мнения: 3 251
Преди години имаше такива телефони, доколкото си спомням - бяха с много голям обхват /слушалка->стойката, т.нар. "майка"/, но ги спряха май или ги забраниха от внос.Ние сме с Панасоник /безжичен/ от 7 години, никакъв проблем до сега не сме имали с чужди сметки и подобни.
А да! При спиране на тока, има специални кутии с акумулаторни батерийки и е нужно само да прехвърля кабела към тази кутийка и няма проблем.Струваха тогава около 15 лв., пък и не всеки ден сме без ток.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На слушалката на телефона при майка ми има копче за канала /честотата/ на която се говори в момента и дава опция да се смени, ако има преплитане на връзки - но това когато се използва нашата линия в момента! Не съм убедена, че само с включване на честотата може да се използва чуждата линия и да се навърти сметка!
Най-добре питай в магазина - те ще ти обяснят подробно /би трябвало поне/.

# 5
  • Мнения: 1 655
При съвремените телефони от типа DECT се изисква регистрация на слушалката към стойката ('майката'), т.е. слушалката трябва да се постави на майката и да се регистрира, има и ПИН код.
При по-старите безжични телефони наистина ставаше номера с прихващане и говорене за чужда сметка.

# 6
  • Мнения: 2 000
От 6-7 години сме с такъв телефон и не сме имали проблеми.

# 7
  • Мнения: 2 700
Действително е имало такива телефони, които са с обхват 1 км, но са спряни от внос още преди 5-6 години. Ние от 7 години сме с безжичен Панасоник и не сме имали никакви проблеми.
А по отношение на тока, доколкото чух / не съм се интересувала от темата/ телефоните, които в момента се продават са с превключвател за ток и за батерия, т.е. не си зависим.

Шани, от къде ви е "другия" телефон. И ние оставахме няколко пъти без телефон и търся да си купя някакъв съвсем обикновен, но никъде не можах да намеря.

# 8
  • Мнения: 2 731
Не съм имала проблеми до сега  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 793
Не съм имала проблеми до сега  Simple Smile

И аз, сметките сами си ги правим  Tired

# 10
  • Мнения: 1 462
Майка ми ползва безжичен от над 15 години.  Panasonic.
Аз ползвам безжичен от 6 месеца.  Siemens.
С бившата ми жена ползвахме безжичен 1 година, докато тя не го изпра.  Panasonic.
Баща ми ползва безжичен, не знам кога си го е купил.
Съседи, близки и познати ползват безжични телефони.
Не съм чул някой да е пострадал заради подключване по безжичен път.  Много по-често срещано е да се докопат до жичките в мазето.

# 11
  • Мнения: 7 474
Не сме имали проблеми  от 10 г. ползваме такъв. Сега имам нов, който показва кой те търси  Mr. Green много е удобно! Peace

# 12
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И на мене ми ги разправяха такива, като тръгнах да си купувам безжичен - добре, че не ги послушах.
Аз съм и на два етажа, варианта с тичане напред-назад за телефона не ми харесваше въобще; едно, че стълбата ми е доста опасна за качване и слизане, второ - дори и сега, ако телефонът е долу на зареждане, забрави да го чуя, добре, че има опция да разбера кой ме е търсил, какво остава, ако беше позициониран само на едно място.
Проблеми с включване на чужди елементи не съм имала, отделно сестра ми си купи подобен, съвместим с моя и вместо да навъртаме сметка към БТК-то си говорим между 2-та етажа по 'вътрешен' - има такава опция на базите.
Купувай смело  Peace

# 13
  • Мнения: 1 202
Не съм имала проблеми до сега  Simple Smile
И аз също !Сметките ни са пак същите както и с обикновения телефон!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 569
И аз съм с Панасоник от 8 години. Не съм имала проблеми със сметките, но да ви кажа в къщи на едно определоно място съм засичала чужд разговор(може би на някой съсед newsm78). Не беше преплитане на линиите. Като натиснах копчето за отваряне на телефона (как ли се казва точно), още не бях набрала номер и чух разговора, като се преместих в страни изчезваше сигнала. И така няколко пъти се приближавах и отдалечавах да проверявам и все си се включвах. В книжката пише, че за връзка с телефона и майката има не знам  си колко кода ( не ми се търси сега да проверявам - няколко хиляди бяха) и винаги при връзка се избира един случаен. Така че съществува макар и малка вероятност да се включиш в телефона на съседите - поне до този извод стигнах. Най-сигурно било тел. да си седи на майката, но пък се обезмисля сновната му функция.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Все пак, мисля да си купя.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 7 914
Майка ми е вече 10-ина години с подобен телефон и досега не ни се е случвало подобн нещо! Peace

# 17
  • Мнения: 4 473
Все пак, мисля да си купя.  Rolling Eyes

Все пак си купи и не давай ухо на подобни глупости. Wink

# 18
  • Мнения: 8 917
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink

# 19
  • Мнения: 7 474
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink

Да, ама се случва рядко и всеки има мобилен за спешни случай  Wink Не е страшно!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink
Да, ама се случва рядко и всеки има мобилен за спешни случай  Wink Не е страшно!

рядко, често - неудобство си е. И не е чак толкоз рядко, за жалост... Confused

Соларис - ми той е много стар телефонен апарат. Рециклиран Сименс, ама е страшна пушка  Peace. Сложила съм си 3-4 м. кабел и пак си обикалям стаята с него Wink Няма заглъхване, няма тит-тит-тит (демек батерията пада, айде чао) и т.н.

# 21
  • Мнения: 8 917
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink

Да, ама се случва рядко и всеки има мобилен за спешни случай  Wink Не е страшно!
Ние пък затова бяхме с два поста - този със слушалката и един "обикновен" Peace

# 22
  • Мнения: 2 274
   От 2 години имаме DECT телефон - Panasonic, освен обикновения с кабел! Адски съм доволна и до сега чужда сметка слава Богу не сме плащали! Преди години обаче родителите ми платиха чужда сметка както си бяха с обикновен телефон! Някой беше се вързал от таблото в мазето към тяхната линия и им беше навъртял огромна сметка! Нямаше как да докажат, че не те са я направили и я платиха! С други думи, дали е безжичен или обикновен телефона, никога не си застрахован от изобретателни хора  Tired!

# 23
  • Мнения: 18 542
До колкото съм запозната, слушалката, с която могат да се включат на твоята майка трябва да е същата като твоята. Другото което е, че тези телефони имат някакъв код за включване на втора слушалка - тя не се закача просто така.
Имаме безжичен телефон от доста време, нашите от 10 години може би и нито те, нито ние сме имали такива проблеми.
Наистина когато спре тока, не работи и телефонния апарат, но това се случва много рядко, а и сме с ю пи ес  Peace

Не мога да не спомена и случая, в койтослушалката ни летя през балкона от третия етаж, долу падна на бетон и остана съвсем здрава. Топена е и в тоалетна - пак работи без проблеми  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 8 272
Значи ето и моето "компетентно мнение".
Тези телефони без кабела се наричат безшнурови cordless-phone (не безжични, но в повечето случай точно така се натичат, тъй като става въпрос не за телефонната жижа, а за връзката между слушалакта и основата)
При DECT телефона (грубо 2 GHz) не може да стане това, някой да говори от твоя телфон.
Може да стане при "старите телефони" работещи на нискичестоти грубо 40-50 MHz, там спасението да си държиш слушалката върху майката и така, не може да се включи друга "блуждаеща слушалка".
....за да стане включването към твоята майка просто "лошия" трябва да има слушалката от телефон работещ на същата четота и да е в обхвата на твоята "майка". Когато слушалакта не е върху майката, майакта я търси и в този момент "лошата слушалка" може да бъде разпозната като "своя"
Става въпрос за нещо такова

Описание
Безжичен телефон, Честотен диапазон: 46-49 MHz, Обхват: 100 метра, Памет за: 16 номера, Тонално/импулсно набиране, Идентификация на повикванията, Гаранция: 12 месеца

... или едни много разпостранени и в 900 MHz, аз за panasonic се сещам и разни производни на думата Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Благодаря ти за компетентното мнение!  bouquet

# 26
  • Мнения: 8 505
Чувала съм го това,но според мен са градски легенди.Майка ми е с такъв телефон от години(ние нямаме стационарен)-не се е оплакала да и надписват сметката.

# 27
  • София
  • Мнения: 8 272
не определено не са легенди Simple Smile
Бяхме купили такъв телефон (за родителите уж по ефтин)
и понеже знаехме, че стават такива неща говорихме по темата е едни познат конструктор (по-компетентен от нас Simple Smile) та той ни светна  за това че ако слушалката е върху майката няма опасност.

Ето и случка, разказана ми от приятелка:
отива нейни познати в командировка, въоръжени с телефона(и майката че трябва да се зарежда) слагат слушалката в джоба и от времем на време докато се разхождат проверява имали сигнал и така... та ето ви първия "мобилен телефон"

# 28
  • Мнения: 649
е се притеснавай, купувай смело. Много е удобно с такъв телефон. Peace

# 29
  • Мнения: 13 512
Аз лчно съм го правиа преди 10-на години. Преместихме се в нов апартамент и още нямахме телефон/пост/.Имахме апарат,който беше включен само в ел.мрежата .Докато един ден не установихме,че имаме сигнал  до прозореца на хола...и си поговорихме,де...само дето не можеха да ни търсят Laughing Embarassed

# 30
  • Мнения: 3 457
аз започвам да вярвам

# 31
  • Мнения: 13 512
аз започвам да вярвам
Сега може би телефоните са по-добри, с някаква различна честота на работа..съветвай се със специалист.

# 32
  • Мнения: 5 475
Ние имаме  DECT телефон и досега не сме имали проблем!  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 191
при купуването на DECT телефон ВНИМАТЕЛНО четете инструкциите. За да се свърже слушалка към базата, има два начина:
1. Слушалката да се постави на базата - за да ви "хакнат", трябва слушалката да е същия тип като вашата и да са ви проникнали в къщата.
2. Слушалка, намираща се в обхват (50-300 метра от майката) "поисква" регистрация, като трябва да въведе ПИН-а на базата.

Е, при СИМЕНС DECT телефоните стандартния ПИН е ... 0000. Разбира се, може да бъде променен, и е много желателно да си го смените веднага след инсталирането на телефона. Само да не си го забравите...  Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 7 107
Проблема на големите сметки е, че като полегнеш и като заприказваш ...
Цък – цък – цъкцъкцък ...

# 35
  • Мнения: 13 512
при купуването на DECT телефон ВНИМАТЕЛНО четете инструкциите. За да се свърже слушалка към базата, има два начина:
1. Слушалката да се постави на базата - за да ви "хакнат", трябва слушалката да е същия тип като вашата и да са ви проникнали в къщата.
2. Слушалка, намираща се в обхват (50-300 метра от майката) "поисква" регистрация, като трябва да въведе ПИН-а на базата.

Е, при СИМЕНС DECT телефоните стандартния ПИН е ... 0000. Разбира се, може да бъде променен, и е много желателно да си го смените веднага след инсталирането на телефона. Само да не си го забравите...  Laughing Laughing Laughing


ДА,но това е само с DECT телевоните. А обикновените безжични?Те нямат код,имад някакви променящи се честоти....

# 36
  • София
  • Мнения: 191

ДА,но това е само с DECT телевоните. А обикновените безжични?Те нямат код,имад някакви променящи се честоти....

Зависи от модела на апарата Wink При Cordless Telephony 2 (CT2) по-известните марки - Panasonic, AEG, и т.н. си имат двойна защита на "въздушния интерфейс" - 1. случаен избор на някой от 10 или 25-те канала в честотната лента; 2. по-сериозно кодиране на речта в съответния канал.

Все пак за предпочитане са DECT-овете, особено като вече цените почват от 39 лева Wink поради цифровото кодиране в радиоинтерфейса и възможността за "роуминг" и безплатен интерком между 2 и повече слушалки.

# 37
  • Мнения: 5 539
Аз лчно съм го правиа преди 10-на години. Преместихме се в нов апартамент и още нямахме телефон/пост/.Имахме апарат,който беше включен само в ел.мрежата .Докато един ден не установихме,че имаме сигнал  до прозореца на хола...и си поговорихме,де...само дето не можеха да ни търсят Laughing Embarassed

Еми браво на вас! Големи сте тарикати  bouquet

# 38
  • Мнения: 13 512
Аз лчно съм го правиа преди 10-на години. Преместихме се в нов апартамент и още нямахме телефон/пост/.Имахме апарат,който беше включен само в ел.мрежата .Докато един ден не установихме,че имаме сигнал  до прозореца на хола...и си поговорихме,де...само дето не можеха да ни търсят Laughing Embarassed

Еми браво на вас! Големи сте тарикати  bouquet
Еми случайно стана.....но на нас след няколко дни ни прекараха телефон и тогава кой за чия сметка е говорил-не е било ясно

# 39
  • София
  • Мнения: 8 272

ДА,но това е само с DECT телевоните. А обикновените безжични?Те нямат код,имад някакви променящи се честоти....

Зависи от модела на апарата Wink При Cordless Telephony 2 (CT2) по-известните марки - Panasonic, AEG, и т.н. си имат двойна защита на "въздушния интерфейс" - 1. случаен избор на някой от 10 или 25-те канала в честотната лента; 2. по-сериозно кодиране на речта в съответния канал. ....

е да ам тез неща няма да те спазят ако някой има същата "радиостанция" Simple Smile
"-" на тези телефони са батерите, за DECTa още не мога да се изкажа "компетентно", тъй като няма и 2 г да го ползваме

# 40
  • София
  • Мнения: 191
е да ам тез неща няма да те спазят ако някой има същата "радиостанция" Simple Smile
"-" на тези телефони са батерите, за DECTa още не мога да се изкажа "компетентно", тъй като няма и 2 г да го ползваме

Е, идеята при по-известните марки е, че кодирането между базата и ЕДИНСТВЕНАТА й слушалка е уникално между например 10,000,000 кода... Доста е сигурно все пак. Батериите на апаратите карат по 2-3 години, и са под 10 лева.

# 41
  • Мнения: 3 457
аз започвам да вярвам
Сега може би телефоните са по-добри, с някаква различна честота на работа..съветвай се със специалист.
моят е панасоник КХ-А143ЕХW newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 8 272
е да ам тез неща няма да те спазят ако някой има същата "радиостанция" Simple Smile
"-" на тези телефони са батерите, за DECTa още не мога да се изкажа "компетентно", тъй като няма и 2 г да го ползваме

Е, идеята при по-известните марки е, че кодирането между базата и ЕДИНСТВЕНАТА й слушалка е уникално между например 10,000,000 кода... Доста е сигурно все пак. Батериите на апаратите карат по 2-3 години, и са под 10 лева.

Е ти си като истински търговец Simple Smile
ама случвало ти се е да погледнеш 2 еднакви телфона (един тип на модела) отвътре да видиш колко са разлини, т.е. колко части са спестени от по-новия Simple Smile... коментирам известна марка - PANASONIC, все пак всичко се прави с жълти ръчички и ако изкарва при теста без някоя друга защита защита защо да не ги спестим
... а уникалност на кода от 10,000,000  newsm78 как да ти кажа, никой няма да си даде този труд Simple Smile

# 43
  • Мнения: 9 584
И нашия е стар модел Панасоник, ползваме го от 2001 г. Сменихме 2 жилища оттогава, но не сме имали подобен проблем. С новите модели мисля, че е още по трудно да стане. Това с тока е вярно, затова имаме и един обикновен за всеки случай.

# 44
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
То и без да е безжичен, пак може някой да се прикачи към телефония ви пост. Ние сме с Панасоник и до сега не сме плащали безумни сметки.

# 45
  • Мнения: 6 472
Имам опит с два модела на Панасоник от няколко години насам. Мисля, че веднага щях да забележа, ако някой си е приказвал за моя сметка. Все пак не съм специалист и компетентно мнение не мога да изкажа. Обаче мога а ви разкажа как ми се включиха към телефонния пост и ми навъртяха сметка без аз да съм включила какъвто и да било телефон (за вилата ни иде реч) #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 46
  • Мнения: 953
аз да ти отговоря също.моята свекърва е с обикновен телефон.живее сама - сирач няма никой при нея-ни деца ни внуци.Наложи й се да плати  сметка на розовв телефон без да го е ползвала разбира се. Laughing
извадиха й разпечатка ме е говорено на розови телефони и тя се изцъклила.Как така като няма кой да говори,но си плати.
Така че не е важно с какъв телефон си ,те се прикачват по разклонителните кути и по квартали , илли директно в пощата.

# 47
  • Мнения: 97
Ние от много време сме такъв и нямаме никакви проблеми ,дори си е удобство  и понеже като спре тока се изключва си държим и стария.  261uu

# 48
  • Мнения: 1 364
От 10 год. сме с такъв телефон и не сме имали такива проблеми. От скоро започна бързо да се изтощава батерията. Като говоря 10-15 мин. и трябва да го сложа на "майката" да се зареди. Също така като няма ток неработи.

Общи условия

Активация на акаунт