Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 юни 2006, 15:22 ч.

Душ-кабина или параван?

• 5 219
  • 46
  •   1
Отговори
  • Sofia
Четох, четох, но само за душ-кабини и вани намерих инфо Sad
Дилемата е следната: правим ремонт и трябва да решим за банята дали да сложим душ-кабина(90/90) или само параван. В смисъл с параван ще е малко по-широко там където е душа, но на мене ми харесват душ-кабините newsm78
Не знам 90 на 90 см дали няма да е тясно, когато бебка порастне и трябва да я къпя там newsm78
а с паравана пак няма да ми се мокри останалата баня , а ще е по-широко.
Ох , много объркано стана ooooh!
Моля, дайте мнение дали тези паравани вършат работа и евентуално къде могат да се поръчат  bouquet

# 1
Аз съм се спряла на параван, защото моята баня е малка и мога да сложа максимум 80х80 душкабина там където е душа сега. За по-голяма трябва да се мести и водата и канала.
Освен това когато не се къпе някой, паравана може да е събран и банята ще е достатъчно широка.

Аз гледах за паравани на Стройко, единствените, които видях (но в един момент се уморих да обикалям, може да е имало и други) бяха на Емир. Магазина им е на Стамболийски близо до Димитър Петков.

# 2
Бих избрала параван ако имам повече място,като за мократа част бих оставила доволно широко място,а не при всяко движение да се опирам някъде.

# 3
  • London, Sofia
Бих избрала параван ако имам повече място,като за мократа част бих оставила доволно широко място,а не при всяко движение да се опирам някъде.
Peace
С кабината си е тесничко  newsm78 При свекърва ми е така и когато се е налагало да се къпем там съм гоправила за възможно най-кратко време Wink

# 4
  • София
Ако не ви е  голяма банята с параван е по-добре Peace

# 5
  • София/Перник
Параван! Но го избирай да е с с такива профили и стъкло (или там каквото избереш) дето лесно да се чистят!

Ние за сега сме със завеса  Grinning - по-лесно ми е за поддръжка. По-нататък ще сложим параван, но само от едно плъзгащо се стъкло (абе гъзария)  Mr. Green - от всичко най-мразя да чистя душ кабини и паравани Crossing Arms

# 6
Ако не може по-голяма кабина - параван.  Не обичам да ми е тясно Naughty

# 7
  • Sofia
Благодаря ви  bouquet
Галски , я кажи каква е тая гъзария дето разправяш- може и ние да е погъзарим Wink

# 8
  • София/Перник
....
Галски , я кажи каква е тая гъзария дето разправяш- може и ние да е погъзарим Wink

Ми каква  Laughing Едно стъкло като пано, на релса окачено, която е облечена с алуминий или пък видима (зависи от избора на механизма) и долу го придържа едно профилче Simple Smile
Абе, все едно плъзгаща стъклена врата. Наскоро прочетох в някое от списанията за дома, че това е "хита на сезона" - вместо стъкла отвсякъде за душ кабините, само един параван точно дето бие струята - така атмосферта в банята се "затопляла приятно при къпане" (цитат)  Mr. Green. Съдейки по това колко излиза една такава врата (ок. 1000 и нагоре) си е верно гъзарийка  Mr. Green
Между другото се сещам, че има една фирма "Нео - обзавеждане за баня" или нещо такова, които правят паравани по поръчка, с алум. профили, и не бяха хич скъпи. Ама не помня ние защо се отказахме от този вариант  newsm78 , сигурно тогава ми е хрумнала горната идея и съм разубедила мъжа ми Laughing. Потърси ги тез в нета - имат тел., адрес. И са по-качествени от турските.
Успех!

# 9
  • gatorland
И аз си падам по душ-кабините, но в крайна сметка сложихме параван на ваната, наместо да я махаме и слагаме кабина. А за почистването му тук ( надявам се и там незнам дали е така) има препарат за пръскане след баня само се напръсква. Не се плакне, не се четка ние само така караме вече 6 месеца от както сме го сложили и е като нов. Но определно с параван е по-широко.

# 10
Ние сме с малка баня и имаме душ-кабина. Дори размерът и е 80х80. Ъглова е. Нямаме никакви оплаквания, не ни е тясно, може би сме свикнали.  КОгато не се къпем вътре държим бебешкото корито кофи и легени. Имали сме и завеса- тя мухлясваше Sick

# 11
  • Варна
Ние имаме по-голяма баня и сложихме вана,но единия край на банята е остър Shockedи там не можеше да влезе кабина,та поръчахме параван/във фирма за пвц дограма/-излезе 400лв.
Сложихме финдландски масажен панел   Peace само радио няма Laughing
Като цяло съм супер доволна,но там се къпем ние/широкичко е/а децата във ваната,та дали на теб ще ти е удобно да я къпеш в подобно място незнам.Иначе не пръска,добре е уплътнено Peace

# 12
  • Италия
В твоя случай параван е по-удобното решение!  Peace

# 13
Лично аз съм за душ-кабината Peace така се къпеш само там и не се мокри цялата баня.Може и мокет вътре да си постелеш (така е на сестра ми вбанята)

# 14
  • София
Някой може ли да пусне снимки на паравани? Идеята за параван ме заинтригува, но не съм виждала до сега.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт