Душ-кабина или параван?

  • 6 771
  • 46
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 926
Четох, четох, но само за душ-кабини и вани намерих инфо Sad
Дилемата е следната: правим ремонт и трябва да решим за банята дали да сложим душ-кабина(90/90) или само параван. В смисъл с параван ще е малко по-широко там където е душа, но на мене ми харесват душ-кабините newsm78
Не знам 90 на 90 см дали няма да е тясно, когато бебка порастне и трябва да я къпя там newsm78
а с паравана пак няма да ми се мокри останалата баня , а ще е по-широко.
Ох , много объркано стана ooooh!
Моля, дайте мнение дали тези паравани вършат работа и евентуално къде могат да се поръчат  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 311
Аз съм се спряла на параван, защото моята баня е малка и мога да сложа максимум 80х80 душкабина там където е душа сега. За по-голяма трябва да се мести и водата и канала.
Освен това когато не се къпе някой, паравана може да е събран и банята ще е достатъчно широка.

Аз гледах за паравани на Стройко, единствените, които видях (но в един момент се уморих да обикалям, може да е имало и други) бяха на Емир. Магазина им е на Стамболийски близо до Димитър Петков.

# 2
  • Мнения: 8 505
Бих избрала параван ако имам повече място,като за мократа част бих оставила доволно широко място,а не при всяко движение да се опирам някъде.

# 3
  • Мнения: 8 917
Бих избрала параван ако имам повече място,като за мократа част бих оставила доволно широко място,а не при всяко движение да се опирам някъде.
Peace
С кабината си е тесничко  newsm78 При свекърва ми е така и когато се е налагало да се къпем там съм гоправила за възможно най-кратко време Wink

# 4
  • Мнения: 4 621
Ако не ви е  голяма банята с параван е по-добре Peace

# 5
  • София/Перник
  • Мнения: 979
Параван! Но го избирай да е с с такива профили и стъкло (или там каквото избереш) дето лесно да се чистят!

Ние за сега сме със завеса  Grinning - по-лесно ми е за поддръжка. По-нататък ще сложим параван, но само от едно плъзгащо се стъкло (абе гъзария)  Mr. Green - от всичко най-мразя да чистя душ кабини и паравани Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 7 474
Ако не може по-голяма кабина - параван.  Не обичам да ми е тясно Naughty

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 926
Благодаря ви  bouquet
Галски , я кажи каква е тая гъзария дето разправяш- може и ние да е погъзарим Wink

# 8
  • София/Перник
  • Мнения: 979
....
Галски , я кажи каква е тая гъзария дето разправяш- може и ние да е погъзарим Wink

Ми каква  Laughing Едно стъкло като пано, на релса окачено, която е облечена с алуминий или пък видима (зависи от избора на механизма) и долу го придържа едно профилче Simple Smile
Абе, все едно плъзгаща стъклена врата. Наскоро прочетох в някое от списанията за дома, че това е "хита на сезона" - вместо стъкла отвсякъде за душ кабините, само един параван точно дето бие струята - така атмосферта в банята се "затопляла приятно при къпане" (цитат)  Mr. Green. Съдейки по това колко излиза една такава врата (ок. 1000 и нагоре) си е верно гъзарийка  Mr. Green
Между другото се сещам, че има една фирма "Нео - обзавеждане за баня" или нещо такова, които правят паравани по поръчка, с алум. профили, и не бяха хич скъпи. Ама не помня ние защо се отказахме от този вариант  newsm78 , сигурно тогава ми е хрумнала горната идея и съм разубедила мъжа ми Laughing. Потърси ги тез в нета - имат тел., адрес. И са по-качествени от турските.
Успех!

# 9
  • Мнения: 3 478
И аз си падам по душ-кабините, но в крайна сметка сложихме параван на ваната, наместо да я махаме и слагаме кабина. А за почистването му тук ( надявам се и там незнам дали е така) има препарат за пръскане след баня само се напръсква. Не се плакне, не се четка ние само така караме вече 6 месеца от както сме го сложили и е като нов. Но определно с параван е по-широко.

# 10
  • Мнения: 2 723
Ние сме с малка баня и имаме душ-кабина. Дори размерът и е 80х80. Ъглова е. Нямаме никакви оплаквания, не ни е тясно, може би сме свикнали.  КОгато не се къпем вътре държим бебешкото корито кофи и легени. Имали сме и завеса- тя мухлясваше Sick

# 11
  • Мнения: 544
Ние имаме по-голяма баня и сложихме вана,но единия край на банята е остър Shockedи там не можеше да влезе кабина,та поръчахме параван/във фирма за пвц дограма/-излезе 400лв.
Сложихме финдландски масажен панел   Peace само радио няма Laughing
Като цяло съм супер доволна,но там се къпем ние/широкичко е/а децата във ваната,та дали на теб ще ти е удобно да я къпеш в подобно място незнам.Иначе не пръска,добре е уплътнено Peace

# 12
  • Мнения: 5 475
В твоя случай параван е по-удобното решение!  Peace

# 13
  • Мнения: 2 237
Лично аз съм за душ-кабината Peace така се къпеш само там и не се мокри цялата баня.Може и мокет вътре да си постелеш (така е на сестра ми вбанята)

# 14
  • Мнения: 1 655
Някой може ли да пусне снимки на паравани? Идеята за параван ме заинтригува, но не съм виждала до сега.

Общи условия

Активация на акаунт