Януарско бебе кротичко расте, всички го очакват с весело сърце!

  • 21 135
  • 259
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 081
Значи, аз доколкото разбрах, скрининг се прави за да се определи каква е вероятността да има или да няма отклонения, а следващата стъпка да се види има ли действително или няма е 3Д ехото. Понеже по принцип си ходя на 3Д, доктора направи диагностиката още сега да ни е мирна главата, гръбначния стълб е затворен, няма признаци за хидроцефалия, всичко е симетрично, вратна гънка нормална, мерихме за световно, да не ви занимавам А пола лесно се вижда, защото апарата може да гледа бебето и на разрези, все едно го гледаш на томограф, не беше нужно да го чакаме да се обръща и т.н.

# 241
  • Мнения: 3 405
desicover, кутията ти с ЛС е пълна, изчисти това-онова Grinning

Биохимичния скрининг се прави в Терапията, по-късно ще ти дам инфо. Сега си тръгвам от офиса и ако са ми пуснали нета в къщи ше ти пиша. Ако не, утре сутринта.

Приятна вечер на теб и на малкия мъж  Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 3 249
Първо честит мъж на desicover!  stork-boy Ние с нашето тати сме се хванали на бас - аз твърдя, че ще е момче, а той - момиче!

Относно датите - Биохимичен скрининг (БХС) е статистическо изследване на кръвта за вродени генетични аномалии - синдром на Даун и още няколко болести, дето не ги помня. Изследването се прави в МД и струва 22 лв. Някои са ги таксували и за консултация още по 10 лв. Изследването дава вероятностен отговор от типа на 1:2000 или 1:10000 и т.н. Над някаква стойност на вероятност се препоръчва амниоцентеза, която дава сигурен отговор, но е много по-рисково изследване. БХС се прави между 16 и 18 г.с. задължително след ехографски преглед. Можете да искате такъв от наблюдаващия ви лекар, дори той да не ви каже за това изследване. Няма право да ви откаже, но не знам колко може да ви вземе.  Money

Между 18 и 22 г.с. седмица се прави и фетална морфология - изследване, за което не се изисква 3Д ехограф, а нормален, но се изисква добър специалист, който да знае какво да гледа! Между 18 и 20 седмица се гледа някаква гънка на врата, както се виждали и други възможни малформции. Около 22 г.с. пък най-добре се изследва сърцето на плода! Лекарите могат да ви препоръчат повтаряне на прегледа около 26 г.с. Изследването струва около 40 лв, но цената се повишава, ако искате да ви видят и на 3Д ехограф, да ви запишат бебето на диск или касета. Зависи и от клиниката де! В по-ранна бременност между 11 и 14 г.с. може да се проследи дали успешно е завършила органогенезата, но в този случай се препоръчва още едно изследване в следващите посочени седмици.

И двете изследвания не се поемат от Здравната каса и се правят по препоръка на лекаря и при желание и финансова възможност на бременната. Дори да пропуснете БХС, защото смятате, че възрастта ви не го изисква, е желателно да се проведе фетална ехокардиография.
За хора с множество сърдечни проблеми в родата и от двете страни като мен, това изследване е задължително  Rolling Eyes


Айде да не ставам досадна, просто исках да уточня това, което знам аз!

# 243
  • Мнения: 1 081
Благодаря, на всички любезни мами!  newsm51
Ним, благодаря за твоето инфо! Hug Изследването за феталната морфология ще го правим следващия път, тогава май се падам някъде към 19г.с. Аз доколкото четох амниоцентезата се препоръчва ако БХС има високи стойности на вероятностите и ако ехографа е показал обезпокоителни отклонения. Бррррррррр! Ужас! При нея опасността от последващ аборт е много голяма затова се прави в краен случай, когато лекаря ви има сериозни основания да го препоръча. За записите на видео и дискове съм напълно съгласна . Лекарката при, която ходя по здравна каса няма апаратура да ми записва прегледите и ми дава само някакви размазани снимки, на които нищо не личи. Другото ехо, на което ходя пък ми го записват на CD, зависи наистина от възможностите на лекарите. Извинете за тафтологията, не съм пила кафе и дремя още newsm62

# 244
  • Мнения: 871
Здравейте мамаи,
Ним, аз сега се обадих да си запазя час при Томова за фетална морфология, но се оказа че тя август е в отпуск ( точно тогава ми се пада 17-20 седмица) . Някой знае ли друг/а лекар, който прави това изследване? Аз БХС не съм си правила, но днес ще ходя да си взимам пезултатите от изследванията и тогава ще видя дали всичко е ок. Всъщност, може ли от показателите на кръв и урина да се разбере дали бебето има някакви патологични отклонения или хромозомни аномалии или за това трябва БХС? Май ми станах много въпросите, но аз нещо сериозно съм се притеснила.

# 245
  • Русе
  • Мнения: 249
desicover, Къде точно във Варна ходиш на 3D и може ли да ми дадеш някакви координати, че не ми се ходи до Сф

# 246
  • Варна
  • Мнения: 248
setakap, във Варна 3D със сигурност има в Майчин дом, може и другаде да има, но аз лично не знам.

# 247
  • София
  • Мнения: 6 794
Здравейте!
Снощи си прекарахме страхотно! Имаше хапване,пийване, приказки до 3 през нощта... Crazy
С една дума- страхотно!!!
Аз нямам идея дали ще правя фетална морфология....док нищо не ми е казала...ще видим в петък какво ще каже. Аз много искам, ама...мен ме гледат на 4Д ехограф, та нямам идея дали няма да пропуснем феталната морфология. newsm78

# 248
  • Мнения: 871
Здравейте!
Снощи си прекарахме страхотно! Имаше хапване,пийване, приказки до 3 през нощта... Crazy
С една дума- страхотно!!!
Аз нямам идея дали ще правя фетална морфология....док нищо не ми е казала...ще видим в петък какво ще каже. Аз много искам, ама...мен ме гледат на 4Д ехограф, та нямам идея дали няма да пропуснем феталната морфология. newsm78
Клеми, какъв е този 4Д ехограф??? Нали има само 3 измерения или бъркам нещо?

# 249
  • Мнения: 1 081
stiliana1 вече има и такива глезотийки! Laughing  newsm10 Аз още не съм ходила, ама сигурно се вижда перфектно, Клеми ще каже!  newsm10 Клеми, следващия пък като отидеш лекарката така или иначе ще направи, не би пропуснала да види дали сърцето съответства на развитието на бебето и дали ще бъде съвместимо  Hug При теб трябва да е скоро най-много две седмици, а може още и в петък, защото ехото е хубаво!  newsm10

# 250
  • София
  • Мнения: 6 794
Нямам идея кое е 4тото измерение, но това е, най-новите ехографи са 4Д. newsm78
Все едно, аз понеже съм сигурна , че с бебо всичко е Ок, просто много искам да се види пола /какво да се прави, любопитство/. Нямам съмнения, че на този ехограф ще се види, въпросът е бебчо дали ще го покаже, че предния път се кри до бая късно...инатът му с инат.

# 251
  • Мнения: 1 081
Клеми, а ти какво искаш да е? Пожелавам ти най-важното да е здраво newsm10 и да е красиво момиченце или момченце, каквото си си избрала newsm51. Първото ви детенце какво е?

# 252
  • София
  • Мнения: 6 794
 Laughing
Нямам идея какво искам да е, все ми е едно, ама искам да знам какво е, за да мога да купя някой дрешки...а  "голямото дете" е девойка. Та имаме розови дрешки в изобилие, ако се окаже момък ще трябва да се копуват доста нещица...гризе ме любопитството  Crazy.

# 253
  • Мнения: 871
Разбрах каква е разликата между 3Д и 4Д. При 4Д се виждат движенията на бебето в реално време Simple Smile .
Клеми, при кой лекар ходиш на 4Д?

# 254
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Kaк ви завиждам,че си виждате хубаво бебоците. Аз като попитах в Шейново за 3Д ехограф ми се накараха, че се заминавам с глупости  smile3515 Обаче другия път ще ги карам да ме гледат по-дълго време, поне да се надзяпам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт