Може ли столче за хранене от 4-и месец

  • 3 595
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мами, аз съм си харесала това столче за хранене - http://www.family-bg.com/catalog/prX_1599.htm

От другия месец ще започваме захранването с пюрета и се чудя дали може да я храня на това слолче в полулегналото му положение /въпреки че пише за бебета над 6 мес/. Иначе ще трябва да я храня в кошницата за кола, което хич не ми се иска, защото си представям колко скоропостижно ще й сменим десена. Просто не се сещам за друг вариант за хранене, защото аз сега я гушкам и й бутам шишето, но тагава няма да може така Rolling Eyes

Мерси предварително Hug

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 11:58 от veselina_s_p

# 1
  • Мнения: 7 474
Може, но и слагай възглавничка под гръбчето ,за да е по - полегнала. Peace

# 2
  • Мнения: 462
Аз моите съм ги слагала в стол за хранене след 8 месец даже...но това има презрамки, та затова предполагам го дават след 6м. Аз ги хранех в столчето за кола като отгоре слагах чершаф пригоден специално за храненето им Wink но моите не са се хранили никога мръсно, та нямам оплаквания Simple Smile Според мен от 4м дори и с възглавничка е малко раничко...

# 3
  • София
  • Мнения: 626
Спокойно можеш да го слагаш на най-легналата позиция от навършени 4 месеца. Ние имаме същото и го слагах от 4-тия мес.

# 4
  • Мнения: 5 370
Аз съм против!!!!
Весе, Станислав съм го хранила от 4 до 8-9 месец точно в кошницата за кола-за да не ти "смени" десена на тапицерията, си купи лигавник с улейче-голяма работа вършат!! Peace

# 5
  • Мнения: 7 474
Не виждам особена разлика, като пуснеш облегалката и сложиш малка възглавничка на ъгъла newsm78 освен ,че стола за кола е по-мек. Може и да бъркам newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 44 024
а къде пише че е за след 6 месеца? за това конкретно нищо не видях, но има модели, които и 4-месечно може
 щом става полулегнало не би трябвало да е проблемWink иначе моя го слагам от както седи стабилно - нямаше и 7 месеца в седнало положение.

# 7
  • Мнения: 46 484
За да ползваш това столче, бебето ти трябва да е на 6 навършени месеца не за друго, а за да е безопасно седенето, преди това не слагай детето седнало.

# 8
  • Мнения: 2 047
   Можеш да ползваш, много е удобно това столче. В полулегналото положение отдолу може да слагаш възглавничка. Отстрани е достатъчно високо и няма мърдане. А това че е с такива широки крака го прави много стабилно (дъщеря ми се обърна със столчето за кола).
   На същото столче захраних като беше на 5 месеца и ми беше много удобно. Особено, че се сваля цялото надолу-нагоре и си го нагласяш според твоя стол. На шест месеца седеше вече сама и тогава й вдигнах облегалката.

# 9
  • Мнения: 1 881
Аз също сложих след 7  - мия месец, но моето столче си е под ъгъл 90 градуса и не е толкова мекичко.

Това, което си избрала, според мен изобщо не се различава от кошничката, ако наистина има полулегнало положение.

Купувах и ползвай! Laughing

# 10
  • Мнения: 4 428
а къде пише че е за след 6 месеца? за това конкретно нищо не видях, но има модели, които и 4-месечно може
 щом става полулегнало не би трябвало да е проблем;) иначе моя го слагам от както седи стабилно - нямаше и 7 месеца в седнало положение.

Тук така пише - http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1555 и за това питам.

За да ползваш това столче, бебето ти трябва да е на 6 навършени месеца не за друго, а за да е безопасно седенето, преди това не слагай детето седнало.

Ама аз няма да я слагам седнала. До навършване на 6 мес мисля да я слагам в полулегналото положение. За това реших да питам дали става. Но при положение, че ортопеда ми каза, че след 3-я месец мога да й качвам количката на полулегнало положение реших, че може и със столчето да процедирам така newsm78

# 11
  • Мнения: 992
аз мойта щерка още си е храня в столчето за кола и ми е доста удобно, сега се учим да сядаме и като свикне да сяда стабилно чак тогава мисля да купувам столче за хранене

# 12
  • Мнения: 2 959
...Просто не се сещам за друг вариант за хранене, защото аз сега я гушкам и й бутам шишето...
Веселина, според мен е рано, за столче и да поставяш бебчето да стой изправено за по- дълго, но то си е твое решение! А колкото за храненето, защо да не става като я гушнеш на коленете си отпред и с лъжичката и подаваш?  newsm78 Аз така практикувах. Peace

# 13
  • Мнения: 5 228
На 4 месеца сама ще се увериш, че няма да ти особено удобно нито за бебето, нито за теб. Аз започнах да слагам дъщеля ми от петия месец, но в доста по-удобен стол. Когато стана на около 6 месеца купихме точно такъв на Чиполино, защотно ми тряваше още един. На детето табличката му стигаше  до брадата, а и някак си и най-легналото положение не е удобно за неукрепналото гръбче. По-добре изчакай за започне да седи стабилно. То и за пюрета е рано на 4 месеца, но това е друга тема...

# 14
  • София
  • Мнения: 3 054
Аз захраних Мишо към 5 месец точно в такъв стол  Peace
Много е удобен, навивах една хавлия под кръстчето и го слагах в най-легналото положение (нашият имаше 3 степени на полягане). Не виждам защо да не може, ти няма да го оставяш там да седи по цял ден, храненето трае 15 мин максимум, а и не виждам особена разлика със стола за кола (освен материята, което си е съществено) и в двата случая положението на тялото е едно и също.

Общи условия

Активация на акаунт