моля ви за съвет ,но от личен опит ....

  • 2 030
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 878
бебчето ми от известно време потреперва и се стряска насън .Понякога направо подскача......Утре ще го заведа на лекар ,но ми е много притеснено.Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 1 881
Ами и моето бебе се стряска, намирам го за нормално, сънуват... не съм я водила на лекар за това, мислиш ли, че е необходимо Confused

# 2
  • Мнения: 2 959
Жужолинка, и Дана ми се стряскаше и дори все още понякога го прави. Ами че Сашето Ти е живо същество, па макар и на 4мес само. Дечицата имат доста силни възприятия за цветове и звуци, и ги преживяват насън. Според мен не се стряскай Ти допълнително, нали все пак си си уредила и среща с лекар?! Дано да те успокои! Hug

# 3
  • Мнения: 878
охх ,ами де да знам ,ама той един такъв потреперва .....много ми е притеснено.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някои бебета си сънуват, други се стряскат от ръчичките си, че не ги познават още, не е нещо ненормално.
А собствен опит няма как да ти дам, защото съм забравила какво ми е било, когато съм била бебе Wink

# 5
  • Мнения: 4 362
Ами и моето бебе се стряска, намирам го за нормално, сънуват... не съм я водила на лекар за това, мислиш ли, че е необходимо Confused

И ние сме така,страска се на сън сама,но не мисля да я водя някъде,мисля че си е съвсем нормално Peace

# 6
  • Мнения: 1 006
И моето бебче се стряска на сън,дори приплаква.Мисля че е нормално и не съм го водила на лекар.

# 7
  • Мнения: 878
а треперенето на ръцете ?

# 8
  • Мнения: 1 881
а треперенето на ръцете ?

Това моето бебе не го прави, насън ли имаш предвид?

# 9
  • Мнения: 878
като се рамърда малко

# 10
  • Мнения: 4 392
И Симона потреперваше насън.Да,и ръцете и краченцата и трепереха,но винаги съм си мислела ,че е нещо нормално. Изчезна с времето.Но наскоро имаше такава тема и една майка беше казала,че можело да се дължи на недостиг на магнезий ,май newsm78,което на мен ми се видя доста странно. Rolling Eyes
Но не  се притеснявай излишно,педю ще каже! Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.

# 12
  • Мнения: 455
Жужи привет  Hug
Като начало гледай да не се стресираш излишно,поне се опитай.
При моята бебка имаше такъв период,потреперваше с ръце,разперваше ги и цялата подскачаше,след няколко подобни стряскания се събуждаше и се налагаше да я гушкам за да спи спокойно.Това беше в края на април,значи е била на 3 месеца,периода беше около 2-3 седмици.Аз гледах да не се притеснявам излишно,отдавах го на период в растежа.Понеже майка ми успя все пак да ми вкара малко притеснение,а и четох,че е един от симптомите на рахита(но само по себе си стряскането без други индикации не е притеснително),питах педито си и тя ме успокои също,че ще се израсте.Така и стана,вече си спи спокойно.
Най-добре е наистина да се консултираш с лекар за да успееш да се успокоиш,че какви ли не мисли ти минават сигурно през главата.
Пожелавам ти съвсем скоро бебока ти да спи като къпан  Praynig

# 13
  • Мнения: 755
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.
Абсолютно подкрепям!!! Peace

# 14
  • Мнения: 5 790
Виктория все още се стряска и потреперва, предполагам, че сънува. Дори напоследък на сън вика "мама, мама". Не виждам нищо притеснително, всеки човек като спи - сънува.

# 15
  • Мнения: 2 237
И Калина се стряскаше така,нормално е ! не се притеснявай Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 884
Жужи, моят син правеше така- събуждаше се с рев през нощта и после потрепваше за няколко секунди. Въпреки мнението на личният лекар, че е от незрялата нервна система аз му направих ЕЕГ, което слава Богу не показа страшна диагноза. Тогава писах много по тая тема, после това треперене мина от самосебе си. А се случваше по два пъти в месеца средно. Да чукна на дърво скоро не се е случвало. Дано с нещо съм ти била полезна, но според мен въпреки всичко си искай направление за невролог и го заведи за една консултация.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.
Абсолютно подкрепям!!! Peace
И аз подкрепям! Ние го израснахме

# 18
  • Мнения: 1 878
Става въпрос (най-вероятно) за още незрялата нервна система, но аз бих го завела и на консултация със специалист - за всяко нещо което касае здравето на детето ми се допитвам и до лекаря освен до форума  Heart Eyes - че сме много и силни - така е ама и лекарите все за нещо трябва да ги ползваме  Peace

# 19
  • Мнения: 878
при предишната консултация ми каза че е недостиг на калцой в мозъка ,защото е едро бебе и всичкият отива в костите ,за изграждането им.Пихме калций 10 дни ,но би трябвало да се оправи.Утре ще видим какво ще кажа лекарката .Благодаря ви момичета ,стискайте палци  Praynig

# 20
  • Мнения: 733
Жужи, Гого от няколко дни е така. Стряска се, сепва се, даже проревава на сън. Много е жално, но мисля, че приживяванията са му повече. Все пак вече разглеждат по разбиращо света

# 21
  • Мнения: 3 929
Моят син също се стряска от раждането си, потреперва и размахва ръце. В началото и аз се безпокоях, но разбрах, че често се среща и не съм намерила за необходимо да го водя на лекар. Доколкото съм чела, нервната система на бебенцата е още незряла, нестабилна и с времето преминава това стряскане. Мисля, че не бива да се притесняваш.

# 22
  • Мнения: 1 172
И нашето дете имаше такива смущения като беше на 3-4 месеца - педиатърка ни каза, че симптоми като стряскане на сън, потене на ръчички и крачета се появяват при липса на калций. Също му давахме калций 10 дни и бяхме увеличили много вигантола - но това беше през зимата - февруари-март някъде. След това не сме имали подобни проблеми. Мисля, че даването на Калций е вече отречено, на нас ни беше много трудно да намерим въпросните ампули, които ни изписаха тогава.

# 23
  • Мнения: 177
На рахита един от симптомите е стряскането на сън. Другите са да се изпотява много докато се храни и спи. При нас си беше точно така. И си ни тресна рахита де, даже ребърцата са му деформирани на малчо, но той е зимно бебе и израсна изведнъж. Така че най-добре на лекар без да се шашкаш, може да не е нищо обезпокояващо, както казват мамите преди мен. Стискам палци да си му е наред всичко на бебока  Peace

# 24
  • Мнения: 8 917
бебчето ми от известно време потреперва и се стряска насън .Понякога направо подскача......Утре ще го заведа на лекар ,но ми е много притеснено.Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо?
Гери премина на вашата възраст пред подобно нещо - мисля, че е нормален период Peace

# 25
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.
Така е. И от личен опит - колкото по-малко лекари, толкова по-добре. Е, ако си имаш някой, ама наистина добър, допитвай се по-често.

# 26
  • Мнения: 1 860
И Габи го правеше. Имало е случаи в които даже е пищял на сън. Сега е малко по-добре. Само проплаква от време на време. Hug

# 27
  • Мнения: 143
Бебка също много се стряскаше и аз се бях притеснила, но с времето отмина

# 28
  • Мнения: 683
И малката така - от втория месец, та чак до годината. Стряскаше се и цялата трепеше. Много. Най вече ръчичките. Не знам за другите майки, но аз ужасно се притеснявах. Даже наплаших и ДП-то.
Съвета ми е да отидете на специалист. Нека да минете на един преглед повече, но да си сигурна, че на детето ми няма нищо.

# 29
  • Мнения: 2 723
От опит - треперенето се дължи на недотам зрялата нервна система на бебетата. С израстването преминава.

Аха и моят опит е такъв Mr. Green

# 30
  • Мнения: 8 505
бебчето ми от известно време потреперва и се стряска насън

И моята правеше така.Дори разперваше пръстите на ръцете си.Нормално е,спокойно.

# 31
  • Мнения: 8 769
И моят син се стряскаше много, както насън, така и в будно състояние. Това продължи до около 6-7 месечна възраст. Пи хомеопатични и приключихме със стряскането и неспокойният сън.

# 32
  • Мнения: 3 116
И ние бяхме така, и се стряскахме и потрепервахме  Hug Имаме и частен и държавен педиатър, но и двете бяха на едно мнение (рядко се случваше  Wink ), че това е от незряла нервна система.

И сега се случва да се стряска насън, но вече причините са други, зъби, зъби ...  Mr. Green
Сега наблюдавам и друг момент, като спи не потрепва, ами си мърда ръчичка или краченце, някак си рязко и после се кротва  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 840
И двете ми деца правеха така - нормално е, идва от незряла нервна система, с възрастта отшумява. Нямаш повод за притеснение, излишно е да го водиш на лекар.

# 34
  • Мнения: 4 621
Ами и моето бебе се стряска, намирам го за нормално, сънуват... не съм я водила на лекар за това, мислиш ли, че е необходимо Confused
Peace Thinking

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спокойно майчице, и Луси така се стряскаше.

Но ако това ще те успокои - идете на лекар!

Прегръдки

# 36
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Детенцето по гръб ли спи. Синът ми правеше така на същата възраст, защото се давеше от слюнката- мнооооого лиги му течаха от третия месец нататък. Спеше не повече от 15 минути и се стряскаше. В един момент го сложих да спи по корем и  нещата се опраиха. Или поне спеше нормолно, от което стана и по- спокоен.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Това се нарича рефлекс на Моро и е напълно нормално- дори е задължително и изчезва най-късно до шестия месец Peace.
Пусни го в гугъла и ще ти излезе доста информация.

# 38
  • Мнения: 232
бебчето ми от известно време потреперва и се стряска насън .Понякога направо подскача......Утре ще го заведа на лекар ,но ми е много притеснено.Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо?
Все едно аз съм го писала.
И при нас е така,но за лекар не съм мислила.Какво да направя?Мога ли да му помогна по някакъв начин? smile3506 smile3518 newsm17  love001

# 39
  • Мнения: 2 978
Катюша го е казала Peace

Отминава...спокойно Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 6 743
Не мисля, че се налага да ходиш на лекар за такова нещо, но щом си решила за собствено успокоение - отиди.Влади се стряскаше по същият начин.Даже имаше период в който се събуждаше с кански рев..., но отмина  Hug

# 41
  • Мнения: 1 425
И аз мисля, че не е необходимо да ходиш за подобно нещо на лекар. Моята дъщеря също се стряска, проплаква, смее се на глас и какво ли още не, докато спи.
Минали сме през какви ли не периоди и при вас ще е така  Laughing
Дори като се изпишка и много смешно потреперва, но ми казаха, че това не е повод заз безпокойства.

Общи условия

Активация на акаунт