успях със сладкото, но дали не сбърках с бурканчетата ?

  • 741
  • 12
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Та, значи! За първи път се престраших и си направих сладко от цели череши - отдавнашна моя мечта!!!  newsm78 Чудя се обаче дали не сбърках, че го насипах в бурканчета от пюрета, предимно Хип и Нестле?!
Вие как мислите? Дали ще направят хубав вакуум или ще се простя и тази зима с домашното сладко /не, че няма да пробвам пак със друг плод, де  Wink/
Моля, споделете опит!
Благодаря, на всички предварително!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 901
обърни го и виж дали тече сладкото.. ако не тече значи няма проблем с вакума ..ако тече значи си сбъркала  Simple Smile

# 2
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
marabu - ми, има две, които протекоха, а другите ... абе и аз да се хвана на работа в кухнята, та нищо не излезе!

МНОГО МЕ Е ЯД!
Снощи толкоз труд положих ... а на сутринта почти всички бурканчета се бяха захаросали, а отгоре бутоните за вакум не бяха хлътнали!!!

Моля ви дайте съвет - какво да направя? Да го прехвърля в други буркани и да го сваря или да се пробвам да го извадя от бурканите и пак да га сваря, и да го насипя или ... ако някой знае, ще съм благодарна! С такъв мерак, го правих и не ми се ще да го хвърлям!

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ами според мен го извади и сложи малко вода и лимонена киселина и го затопли на котлона и от там в други бурканчета
Успех  bouquet
 Peace

# 4
  • Мнения: 901
Премести само тези които текат.. затопли ги на водна баня примерно и сложи в нов буркан с по хубава капачка и гледа да ги ядете по рано Simple Smile

Я не се ядосвай... голяма работа аз колко съм хвърляла  Laughing срам ме да си призная Simple Smile ама
щом си имала желание ще стане всичко  Heart Eyes

# 5
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Ако го наливаш вряло - тогава го вакумираш - затвряш и обръщаш .
Ако не се вакумира , се налива в буркани и като изстине , чак тогава се затваря.
Няма проблем с  бурканчетата.  Майка ми ги затваряше с пласмасови капачки .
Как ти се е захаросало толкова бързо ? Сложили ли лимонтузу ?

# 6
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Добре, че го има този форум! ЗА пореден път се уверявам, че мога да разчитам на помощ тук! Благодаря за съветите! Май след обяд ще се пробвам да ги поразтопя на водна баня и после в нови бурканчета! Дано да се получи!

...Я не се ядосвай... голяма работа аз колко съм хвърляла  Laughing срам ме да си призная Simple Smile ама
щом си имала желание ще стане всичко  Heart Eyes
Благодаря за успокоението!

Ако го наливаш вряло - тогава го вакумираш - затвряш и обръщаш .
Ако не се вакумира , се налива в буркани и като изстине , чак тогава се затваря.
Няма проблем с  бурканчетата.  Майка ми ги затваряше с пласмасови капачки .
Как ти се е захаросало толкова бързо ? Сложили ли лимонтузу ?

Знам ли и аз къде е проблема тогава! Значи ето какво направих:
5ч обескостилени череши ги залях с 10ч захар и така престояха 24ч. След това ги варих докато капката, капната на порцелан не се разтичаше. Добавих 2чл лимонтозу, още около 10мин го варих и след това горещо го насипах в предварително затоплените в слаба фурна бурканчета! Да не би пък лимонтозуто да не е било достатъчно? Четох, че на 1л сладко се слага 1чл, та за туй сложих 2л?!

# 7
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Четох, че на 1л сладко се слага 1чл, та за туй сложих 2л?!


Аз слагам на колограм захар - едно пакетче.

# 8
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Четох, че на 1л сладко се слага 1чл, та за туй сложих 2л?!


Аз слагам на колограм захар - едно пакетче.
Ле-ле...значи това ще да е една от грешките... БЛАГОДАРЯ!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз днес направих от вишни, и за проба сипах в едно такова бурканче, не става - разтича се и това е. Ако не си направила голямо количество, може би ще тр. веднага да започнете с консумацията, а др. вариант е да го кипнеш и да го прехвърлиш в старите модели бурканчета.

# 10
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
И аз днес направих от вишни, и за проба сипах в едно такова бурканче, не става - разтича се и това е. Ако не си направила голямо количество, може би ще тр. веднага да започнете с консумацията, а др. вариант е да го кипнеш и да го прехвърлиш в старите модели бурканчета.

така ще направя - ще го консервирам наново!
а, ти колко лимонтозу слагаш и знаеш ли дали трябва задължително на водна баня да го варя или може и директно независимо, че вече един път е вряло?

# 11
  • София
  • Мнения: 35 935
На 1 кг. захар се слага 1 ч.л лимон. к-на.
Даже и да не сложите не е проблем, нали ще го изядете тази зима?
Аз никога не топля бурканчетата и винаги сипвам сладкото както ври./никога не се е пукало бурканче - сипвам дори и в Омния/
Сипвам, затварям и обръщам - така капачките вакуумират и може да стои 4-5 г. дори без проблем. Никога не го варя. Държа го в кухнята , на парно зимата и пак няма проблем.

ПП. Бурканчето се обръща рязко, иначе може да протече - защото постепенно се затопля капачката и се разширява. И не се пипа докато изстине - до другият ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Ами не съм голям спец по сладката, за втори път правя и при това моето го правих с гелфикса на Йоткер, но днес сложих и едно лимонтозу /1 пакетче на 1 кг плодове/.
Аз не го варя на водна баня и мисля, че не е задължително, но както ти казвам го правих с гелфикса, а там технологията е друга - не се стерилизират, а само се обръщат бурканчетата с врялото сладко с надолу главите.

Общи условия

Активация на акаунт