Дали е истина?

  • 2 152
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Темата ми е провокирана от няколко подобни във форума... Става въпрос за това струва ли ви се възможно на много високо ниво да е създадена вид политика да я наречем условно " Световна конспирация срещу здравето на човечеството " ?! Един друг потребител, който е практикува медицина намекна за подобен феномен и подкрепи изказването си с факта, че никой от най-висшите политици та Световните сили не е починал от смъртоносна болест или пък странно как,но се е излекувал... Изтъкват се факти, че ако съществува такава  конспирация, то тя е умишлена и цели популацията на населението да се урегулира някак си ( което не ми се ще да вярвам, че е истина ), друг довод е ,че по този начин милиарди печели фармацефтичната индустрия....Сигурно звуча, като лаик, но да-такъв съм и честно казано не ми се иска да зная със сигурност дали теориите са верни или не, факт е обаче, че си задавам тези въпроси... Вие мислите ли,че това е възможно?

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 10:33 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 1 753
Въобще не желая да се замислям за подобни неща. Далеч съм от тях и имам достатъчно работа и ангажименти, за да се занимавам с подобни теории.

# 2
  • Мнения: 2 237
Честно да ти кажа аз съм склонна да вярвам в тези неща ! Има нещо нередно,но какво е...Тези дни ,откакто ми е болно детенцето много се замислих по въпроса newsm78 От къде тия вируси,откъде тия бактерии,защо толкова често вече боледуват дечицата,а и възрастните...
Незнам,не ми се мисли много,че ще взема да психясам #Crazy

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Аз пък съвсем не съм убедена, че никой висш политик не е починал от смъртоносна болест....

# 4
  • Sf
  • Мнения: 808
Бях чела, че лек за рака, например, отдавна бил изобретен, но не го признавали големите фармацефтични компании, които произвеждат всичко, необходимо за лъчетарапиите и химиотерапиите... Доста е злокобно да играеш така хазартно със здравето на хорат, само и само да си запазиш позициите на лекарствения пазар.
Това ми напомня за въвеждането на новите технологии, изместили индигото, циклостила и старите обсолетни машини... Макар че и те не са се дали без бой едно време.

Знаете ли защо са въведени стандартизациите по ИСО - заради производителите на хартия - нали поради компютъризирането и съхраняването на документи в електронен вид, та затова чрез ИСО и десетките процедури и изисквания бая хартия пак ще се харчи Simple Smile Simple Smile Това го чух от нашия ІТ Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 621
Има такава книга. Казва се "Световна конспирация спещу здравето",но не помня кой е автора. За съжаление не съм я чела , но мои познати ми я препоръчаха и обясниха, че се описват наистина невероятни неща Thinking

# 6
  • Мнения: 843
Бих се замислила, но се сетих за Владимир Грашнов, лека му пръст, човек, който можеше да си купи всичкото зднаве на света, си отиде от рак. Е, значи се случва..

# 7
  • Мнения: 377
Чела съм световната конспирация. Малко прекалено ми звучат тези теории, но пък кой знае.  Rolling Eyes
И май е по-добре да не знаем, че иначе тотално можем да полудеем.  Thinking

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Има такава книга. Казва се "Световна конспирация спещу здравето",но не помня кой е автора. За съжаление не съм я чела , но мои познати ми я препоръчаха и обясниха, че се описват наистина невероятни неща Thinking

Книгата е на д-р Гълъбов. Хомеопат.

# 9
Честно да ти кажа аз съм склонна да вярвам в тези неща ! Има нещо нередно,но какво е...Тези дни ,откакто ми е болно детенцето много се замислих по въпроса newsm78 От къде тия вируси,откъде тия бактерии,защо толкова често вече боледуват дечицата,а и възрастните...
Незнам,не ми се мисли много,че ще взема да психясам #Crazy

Хората боледуват по-често, защото са променили естествените си навици на хранене.
Тъпчат се с химикали. Как няма да боледуват???

Аз не съм боледувала от над 3 години (откак открих книгата на Лидия Ковачева за лечебния глад). И то не защото гладувам редовно, напротив. Откак се храня с естествени храни, без химикали (без да изпадам в мания, все пак), всички изследвания са ми нормални въпреки килата ми, и забравих какво е това хрема. Детето ми също. Само че при нея е по-трудно заради градината. Там нямам контрол какво яде.

Така че...  Wink Много е лесно да се обвини световната конспирация, ша знайте.  Wink

# 10
  • Мнения: 4 665


Така че...  Wink Много е лесно да се обвини световната конспирация, ша знайте.  Wink
Няма обвинения, просто обсъждаме теория

# 11
  • Мнения: 46 438
Не, не вярвам. И мисля, че висшите политици си отиват от тоя свят, както всички останали.

# 12
  • Мнения: 5 622
Темата ми е провокирана от няколко подобни във форума... Става въпрос за това струва ли ви се възможно на много високо ниво да е създадена вид политика да я наречем условно " Световна конспирация срещу здравето на човечеството " ?! Един друг потребител, който е практикува медицина намекна за подобен феномен и подкрепи изказването си с факта, че никой от най-висшите политици та Световните сили не е починал от смъртоносна болест или пък странно как,но се е излекувал... Изтъкват се факти, че ако съществува такава  конспирация, то тя е умишлена и цели популацията на населението да се урегулира някак си ( което не ми се ще да вярвам, че е истина ), друг довод е ,че по този начин милиарди печели фармацефтичната индустрия....Сигурно звуча, като лаик, но да-такъв съм и честно казано не ми се иска да зная със сигурност дали теориите са верни или не, факт е обаче, че си задавам тези въпроси... Вие мислите ли,че това е възможно?


Аз мисля, че има такова нещо. Който ти е намекнал нещо, най-вероятно е чел книгата на д-р Гълъбов ли беше  newsm78 (не помня), която книга е насочена против ваксините като цяло и е подкрепена с доста примери. Всичко изглежда напълно достоверно.

И все пак това е едната гледна точка на проблема, а както знаем, медалът, няма само една страна  Wink

Не се товари с такива сложни мисли за конспирации...нищо няма да промениш

# 13


Така че...  Wink Много е лесно да се обвини световната конспирация, ша знайте.  Wink
Няма обвинения, просто обсъждаме теория

Добре, склонна съм да вярвам, че съществуват договорености между големите фирми в дадени области, но според мен това не засяга единствено здравето на човечеството. По-скоро това са опити да се наложи монопола да дададен продукт, да се издои колкото се може повече от него, преди да се пусне следващия на пазара. Но не смятам, че това има общо с регулирането на броя на населението. Напротив! Всеки един човек повече на тази планета е още един ПОТРЕБИТЕЛ.  Wink
Пример за подобни договорености мога да дам и в друга област: защо се подтиска (или не се насърчава) ползването на слънчева енергия, след като вече са изобретени методи за улавянето й? Този въпрос си го задавам почти всеки ден. Отговорът е, че много пари са вложени в петролодобива и докато не свърши петролът, докато не се нагушат докрай с петролодолари всички свързани с това (да не соча с пръст), няма да се набляга на слънчевата енергия.

Все пак тя е безплатна, нали?

Както и гладуването като форма на лечение.

Защо да се популяризират??? Wink 

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 На мен пък теорията за естественият подбор ми се струва по-реална.
Измисля се лекарство за една болест и природата създава друга.

Общи условия

Активация на акаунт