страшен запек...от 7 дни вече!!!помогнете

  • 4 881
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 62
здравейте мами,
аз съм виновна за запека на моята малка Ния newsm78,
тя е на 11 месеца и досега не й бях давала кисело мляко Rolling Eyes,
но беше болна и отказа да си пие адаптираното (Nutilon Omneo2),
затова реших да й дам кисело мляко Mr. Green,
но откъде да знам че то трябвало да се разреди с вода Embarassed,
и така детето излапа цяла купичка и сега е с много сериозен запек #Crazy,
пробвахме круши,сливи....не помагат,
педиатърката изписа Дуфалак,пием от него вече 4-ти ден,но ака само малки твърди топченца и то с голям зор Sickцялата се поти и се надува,направо жал да ти стане.
кажете ми нещо с което да й помогна, споделете вашия опит Praynig
благодаря предварително

# 1
Опитай с овесени ядки - като каша например, в комбинация с плодово пюре от сини сливи или кайсий.

# 2
  • Мнения: 62
Опитай с овесени ядки - като каша например, в комбинация с плодово пюре от сини сливи или кайсий.
ох Tiny давам каша на Blevit с овесени ядки специално за разхлабване ама уви все тая,
и пюрета от сини сливи и круши,ама не действат.
а педито казва че трябва да яде всичко за да има какво да ака....но тя няма и апетит,то й е тежко как да се храни

# 3
  • София
  • Мнения: 7 023
Пробвай с една две лъжички от сокчето на компот от сини сливи, при мен това след серия неуспешни опити отпуши Grinning нещата.

# 4
  • Мнения: 2 885
Овесена каша само ако си въвела глутен. Ама вие сте големи де.

Най-доброто за Стефан е половин пюре от сини сливи на Семпер разредено с каша от елда или ориз на Хип.
Леле - до ушите се омазва.....Та си знам, ако има проблем с изхождането с това пюренце вече. Много е сладко, като мармалад седи, затова го разреждам и не давам чисто.

# 5
  • Мнения: 386
Дано се оправите скоро! Не забравяй и много вода.

# 6
  • Мнения: 8 917
При нас помагаше:
пюре от сини сливи
пюре от тиква /или варена тиква - пасирана и водата в която е вряла като сокче/
овесени ядки
пюре от круши
чай Блевит Л
 Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Абе 7 дена хич не е малко! Ако се мъчи - направи му клизма в края на краищата! Трябва да се прочисти според мен!

# 8
  • Мнения: 296
Много вода + пюре от сливи, круша, наистина с много вода. Ако ли не, то вода от овесените ядки, добре ги остави да си пуснат сока. Кашата на блевит нищо не струва и при нас не беше помогнала когато я закъсахме

# 9
  • Мнения: 6 390
Абе 7 дена хич не е малко! Ако се мъчи - направи му клизма в края на краищата! Трябва да се прочисти според мен!
Peace
и според мен дълго си чакала  Shocked
аз до 3.дни чакам че много ме е страх, брат ми като малък в Пирогов го водиха заради запек, имаше оплитане на червата, и го надуваха с въздух, и клизми и сумати глупости  Confused
Накараха се на нашите, и им казаха че до 3.дни трябва да ака че иначе е опасно Peace

# 10
  • Мнения: 62
Абе 7 дена хич не е малко! Ако се мъчи - направи му клизма в края на краищата! Трябва да се прочисти според мен!
Peace
и според мен дълго си чакала  Shocked
аз до 3.дни чакам че много ме е страх, брат ми като малък в Пирогов го водиха заради запек, имаше оплитане на червата, и го надуваха с въздух, и клизми и сумати глупости  Confused
Накараха се на нашите, и им казаха че до 3.дни трябва да ака че иначе е опасно Peace

много благодаря на всички,
тя си ака ама по малко както вече казах не е изобщо да не е акала 7 дни #Crazy

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 404
Пробвала ли си с пюре от пресни череши, сурови. Ефекта беше почти мигновен и на "водичка", без да е имала запек, просто опитвахме пресни черешки. Дано подейства при вас!

# 12
  • между град и село
  • Мнения: 212
На нас ни помагат следните неща:
-сок от ябълка домашен
-на Ганчев сок кайсия и сок ябълка и морков микс Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 62
Пробвала ли си с пюре от пресни череши, сурови. Ефекта беше почти мигновен и на "водичка", без да е имала запек, просто опитвахме пресни черешки. Дано подейства при вас!

дадох й няколко черешки още на 2-я ден, но нищо не стана Cry
ще опитам пак ама с по-голямо количество и на пюренце Flutter

# 14
  • Мнения: 6 390
здравейте мами,
аз съм виновна за запека на моята малка Ния newsm78,
тя е на 11 месеца и досега не й бях давала кисело мляко Rolling Eyes,
но беше болна и отказа да си пие адаптираното (Nutilon Omneo2),
затова реших да й дам кисело мляко Mr. Green,
но откъде да знам че то трябвало да се разреди с вода Embarassed,
и така детето излапа цяла купичка и сега е с много сериозен запек #Crazy,
пробвахме круши,сливи....не помагат,
педиатърката изписа Дуфалак,пием от него вече 4-ти ден,но ака само малки твърди топченца и то с голям зор Sickцялата се поти и се надува,направо жал да ти стане.
кажете ми нещо с което да й помогна, споделете вашия опит Praynig
благодаря предварително
добре де а сега -*през тези 7.дни- пие ли АМ или още е на кисело мляко  newsm78
За омекотяване на изпражненията могат да се използват пюретата от сини сливи, круша, тиква, кайсия, дадени преди всяко хранене в малко количество, повече като десерт. Особено полезен за по-големите кърмачета е плодът киви. Уместно е да се увеличи приема на течности, особено супи и бульони. Бананите и оризовата каша съдържат много малко целулоза, т.е не стимулират чревната перисталтика, и затова трябва да се избягват.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33076.0
Най-често разпространените причини за запек при малките деца, освен въвеждането на твърда храна, са диетите съдържащи по-малко растителни влакна или твърде много млечни продукти. Възможно е, макар и малко вероятно, че комбинацията от желязо в бебешката каша и адаптираното мляко, да причинят запек при първите опити за въвеждане на твърда храна. Причината за това е, че желязото в кашите и адаптираното мляко не се усвоява така лесно както  това в кърмата например. Излишък на желязо може да доведе до запек дори и при възрастните.

Най-лесният и бърз начин да се справите със запека е да се спрете употребата на храните, които допринасят за неговата поява - оризови каши, банани и ябълков нектар. Припомнете си диетата за лечение на разстройство при децата - БОЯС (BRAT на английски)- Банани, Ориз, Ябълков сок, Сухар или препечен хляб (на английски Bananas, Rice, Applesauce and Toast). Ако някога забравите точно кои храни да изключите, припомнете си БОЯС (BRAT)!

Не се страхувайте да давате сливи и/или сокчето от тях също! Пюрето от сини сливи е много добро, а също е подходящо да се смеси с бебешката каша, зеленчуцити или други плодове. Може да се даде преди пюрето и сок от компот или водата, която е останала от задушаватнето на пара на сливите. Те може да се смесят с плодовете на бебето, зеленчуците или кашите.

Друго нещо, което можете да не в бобрата със запека, е да да сте сигурни, че бебето приема достатъчно течности. Давайте повече "воднисти" плодове и зеленчуци като круши, праскови, също и сини сливи. Предлагайте на бебето повече вода и плодов сок - това също може да облекчи запека. Обаче тези течности могат да бъдат предложени на бебето едва около  6-8 месечна възраст, те НЕ са жизненожавни и необходими за хранителния режим на детето.

Всъщност Асоцията на американските педиатри препоръчва, ако изобщо плодовият сок  се дава, това да е много предпазливо първите няколко години! (вижте The Use and Misuse of Fruit Juice in Pediatrics - RE0047 - ). Ако докато детето има запек, давате около 120 мл вода (4 унции) или около 60мл вода (2 унции) с 60 мл (2 унции) сок от сини сливи/ круша/ ябълка дневно, няма да предизвикате неблагоприятни здравословни последици.

Едно естествено лекарство срущу запека, използвано при възрастни хора или болни от рак пациенти, се оказва доста успешно. Съставките са безопасни за бебе над 6 месеца. Натуралният лек се състои от: стафиди, сини сливи, смокини, фурми и концентрат от сок от сливи, разбити на пюре и смесени с храната или друга течност. Ако пюрето е направено много фино, може да се дава на бебето от бутилка.

от www.wholesomebabyfood.com

# 15
  • Мнения: 62
здравейте мами,
аз съм виновна за запека на моята малка Ния newsm78,
тя е на 11 месеца и досега не й бях давала кисело мляко Rolling Eyes,
но беше болна и отказа да си пие адаптираното (Nutilon Omneo2),
затова реших да й дам кисело мляко Mr. Green,
но откъде да знам че то трябвало да се разреди с вода Embarassed,
и така детето излапа цяла купичка и сега е с много сериозен запек #Crazy,
пробвахме круши,сливи....не помагат,
педиатърката изписа Дуфалак,пием от него вече 4-ти ден,но ака само малки твърди топченца и то с голям зор Sickцялата се поти и се надува,направо жал да ти стане.
кажете ми нещо с което да й помогна, споделете вашия опит Praynig
благодаря предварително
добре де а сега -*през тези 7.дни- пие ли АМ или още е на кисело мляко  newsm78
За омекотяване на изпражненията могат да се използват пюретата от сини сливи, круша, тиква, кайсия, дадени преди всяко хранене в малко количество, повече като десерт. Особено полезен за по-големите кърмачета е плодът киви. Уместно е да се увеличи приема на течности, особено супи и бульони. Бананите и оризовата каша съдържат много малко целулоза, т.е не стимулират чревната перисталтика, и затова трябва да се избягват.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33076.0
Най-често разпространените причини за запек при малките деца, освен въвеждането на твърда храна, са диетите съдържащи по-малко растителни влакна или твърде много млечни продукти. Възможно е, макар и малко вероятно, че комбинацията от желязо в бебешката каша и адаптираното мляко, да причинят запек при първите опити за въвеждане на твърда храна. Причината за това е, че желязото в кашите и адаптираното мляко не се усвоява така лесно както  това в кърмата например. Излишък на желязо може да доведе до запек дори и при възрастните.

Най-лесният и бърз начин да се справите със запека е да се спрете употребата на храните, които допринасят за неговата поява - оризови каши, банани и ябълков нектар. Припомнете си диетата за лечение на разстройство при децата - БОЯС (BRAT на английски)- Банани, Ориз, Ябълков сок, Сухар или препечен хляб (на английски Bananas, Rice, Applesauce and Toast). Ако някога забравите точно кои храни да изключите, припомнете си БОЯС (BRAT)!

Не се страхувайте да давате сливи и/или сокчето от тях също! Пюрето от сини сливи е много добро, а също е подходящо да се смеси с бебешката каша, зеленчуцити или други плодове. Може да се даде преди пюрето и сок от компот или водата, която е останала от задушаватнето на пара на сливите. Те може да се смесят с плодовете на бебето, зеленчуците или кашите.

Друго нещо, което можете да не в бобрата със запека, е да да сте сигурни, че бебето приема достатъчно течности. Давайте повече "воднисти" плодове и зеленчуци като круши, праскови, също и сини сливи. Предлагайте на бебето повече вода и плодов сок - това също може да облекчи запека. Обаче тези течности могат да бъдат предложени на бебето едва около  6-8 месечна възраст, те НЕ са жизненожавни и необходими за хранителния режим на детето.

Всъщност Асоцията на американските педиатри препоръчва, ако изобщо плодовият сок  се дава, това да е много предпазливо първите няколко години! (вижте The Use and Misuse of Fruit Juice in Pediatrics - RE0047 - ). Ако докато детето има запек, давате около 120 мл вода (4 унции) или около 60мл вода (2 унции) с 60 мл (2 унции) сок от сини сливи/ круша/ ябълка дневно, няма да предизвикате неблагоприятни здравословни последици.

Едно естествено лекарство срущу запека, използвано при възрастни хора или болни от рак пациенти, се оказва доста успешно. Съставките са безопасни за бебе над 6 месеца. Натуралният лек се състои от: стафиди, сини сливи, смокини, фурми и концентрат от сок от сливи, разбити на пюре и смесени с храната или друга течност. Ако пюрето е направено много фино, може да се дава на бебето от бутилка.

от www.wholesomebabyfood.com




пие АМ, никакво кисело мляко не съм й давала.
и естествено й давам пюрета от круши,сливи и всичко което знам и което ми е казано било тук във форума или от педиатъра,
благодаря ти че си ми извадила тази статия,но преди да направя публикацията, си прегледах всичко за запек тук във форума, което беше писано преди...

# 16
  • Мнения: 1 181
аз пък не мога да разбера как решихте, че е от киселото мляко? При нас е точно обратното - получава разстройство. А и детенце е на 11 месеца вече, защо да го разреждаш с вода?

# 17
  • Мнения: 102
При нас помага вода от овесени ядки и за да съм сигурна че ще я изпие му правя АМ с нея. Ако друго не подейства това винаги му е действало.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Малко сок от диня и веднага ще отпусне.Но малко-около 100 гр.Да не прекалиш,пък да земе да се продриска!

# 19
  • Мнения: 878
чай на Блевит Л трябва да има ефект ....... Peace

# 20
  • Мнения: 62
благодаря ви мили мами,
Нийка днес вече се изака нормално,
помогна водичката от овесените ядки!
сега искам да ви помоля да ми кажете как се приготвя кисело мляко,
колко мляко,колко вода,колко захар-абе всичко Mr. Green,
за да не направя пак някой гаф Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 181
абе според мен на 11 месеца вече не би трябвало да го разреждаш, но все пак щом искаш пробвай две части мляко и една част вода (примерно 120 мл мляко и 60 мл вода). Захар приблизително на 100г една чаена лъжичка.

# 22
  • Мнения: 402
Честито за решения проблем! Малко късно се включвам, но да кажа какво излекува нашия седемдневен жесток (без газове дори) запек (в резултат на "предозиране" с моркови, които бебо много хареса). След като опитах всичко, описано до тук в темата, отидох до аптеката да купувам клизмичка. Докато ми я доставят (нямаха наличност), отворих форума и се хванах за него както удавник за сламка и прочетох съвета на една майка да държа около 10 минути крачетата притиснати до коремчето. С голяма решимост натиснах крачетата, бебо писка, аз се схващам, но тръгна след около 5 минути! На следващия ден сам се изкъка сутринта.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Моето момченце е винаги запечено. Откак се е родил ака като заек на топчета. Когато се запече му давам сок от сливи или сутрин и вечер по една чаша сок от изцеден портокал. Само докато изпие сока от прясно изцедения портокал и е готов. А като беше бебе и аз правих мазажи на корема и натисках крачета.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 339
Ние ядем кисело мляко от 7 месечни и не съм забелязала да има запек от него. Има от бананите.
Но за да няма запек - много течности.
А киселото мляко, вместо в вода, може да го разредиш с плодово пюре. Така няма да слагаш захар, защото в пюрето има плодове, а и може да смесваш с плодово пюре от сливи или круши , което разхлабва и няма да има гаф.
Не си мисли, че ти си виновна. Може да е от всичко, не е задължително да е от к.мляко . Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 62
 smile3525
много сте мили всички, аз за първи път моля за помощ във форума и наистина съм възхитена newsm10,
защото педито и личната лекарка не ни обърнаха много внимание:
" е запек, голяма работа всички имат, щом ака топчета няма страшно ще й мине" smile3507,
но аз като я видях че се измъчва реших да питам тука и наистина много ви благодаря
отново на всички newsm51

# 26
  • Мнения: X
Запека изобщо, ама изобщо не е от киселото мляко. Хората пият кисело мляко за разхлабване, то има много благотворно влияние върхучервата. От нещо друго е било.

Иначе начини хиляди за приготвяне - моята го пие чисто без нищо само разбито. Като беше по-=малка настъргвах две бисквити закуска на кофичка кисело мляко. Може да слагаш малко захар, плод, плодово пюре....абе, както се сетиш и не е необходимо да се разрежда, даже не трябва, защото няма да засища.

# 27
  • Мнения: 62
Запека изобщо, ама изобщо не е от киселото мляко. Хората пият кисело мляко за разхлабване, то има много благотворно влияние върхучервата. От нещо друго е било.

Иначе начини хиляди за приготвяне - моята го пие чисто без нищо само разбито. Като беше по-=малка настъргвах две бисквити закуска на кофичка кисело мляко. Може да слагаш малко захар, плод, плодово пюре....абе, както се сетиш и не е необходимо да се разрежда, даже не трябва, защото няма да засища.

аз си мисля, че от киселото мляко, защото нищо ново освен него не съм добавяла в менюто й newsm78!
като се пооправи още малко ще й дам и ще ви кажа какво е станало Joy Joy,
може пък наистина да не е от него, а да е от това че не искаше да пие АМ докато беше настинала #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 8 275
аз пък не мога да разбера как решихте, че е от киселото мляко? ... А и детенце е на 11 месеца вече, защо да го разреждаш с вода?

Съгласна съм. По същата причина иаз давах кисело мляко на 10 м(отказа АМ) и проблем не сме имали.
Киселото мляко се разрежда само когато се дава "на мнооого малки бебета ако родителите не могат да си позволят АМ" (цитат). Не си сбъркала че не си го разреждала.
СЛед като включих кислекото мляко, през 2 седмици го сменяхме с АМ, като откажеше едно от млеката ... и така до 1г 1м когато "моето бебе" се сечи че бебетата трябва да пият мляко  Twisted Evil

# 29
опитай с няколко капки зехтин в млякото

# 30
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
ПЪПЕШ помага при мене много.

# 31
  • Мнения: 5 026
 Пробвай с пюре или сок от круши, сини сливи, череши, някоя каша с бифидус ефект??!!

# 32
  • Мнения: 3 356
Сокът на Хип от сливи-аз не вярвах,но прави чудеса  Hug

# 33
В крайна сметка DUFALAC

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 00:34 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт