Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mediterraneo

От миналия понеделник, вече десет дни, Силия е с хремичка. Казвам хремичка, защото само първите два дни нослето й беше запушено и спеше зле. Оттогава понякога потича бистро сополче, нищо повече, но не е като да й е чист носа. Tired
От сряда или четвъртък обаче поддържа Т 37.2- 37.4. Меря 3 пъти дневно, по- висока не е ставала, но и под 37 не пада. За мен това не е нормално. Не давам антипирептици, тя се чувства и изглежда чудесно  Praynig.
Никнат й зъби.
Според вас каква е причината за тази Т? Знам, че при зъбоникнене Т се покачва еднократно. При бактерии в урината пак ми поддържаше Т, но доста над 38. При вирус си мисля, че пак би била по- висока... Червеното гърло?!  newsm78
Изобщо- споделете опит, ако имате такъв!
Цитирай

Не се шашкай-Нормално е при тия жеги да е завишена малко телесната температура.Пък и може и някое леко вирусче да е.Пуснете едни изследвания на кръвта и урина за презастраховка и ако и там всичко е Ок го приеми за нормално.И аз от 9 месеца си потдъжам такава температура без причина.Е-жива съм още 35 35 35Скъсах се да ходя по лекари и нищо.Всеки казва ,че съм здрава,но температурата е налице. newsm78Аз даже вече спрях да я меря,защото мъжът ми като ме види с термометъра и ме скъсва от бъзици. hahahaМоже нормалната й темп.да е малко по-висока.Преди това мерила ли си я в здраво състояние?
Цитирай

Mediterraneo

О, разбира се, че съм я мерила! Нормално е около 36.6- 36.8.
 На моя приятелка детето, откакто се е родило, е с Т между 37 и 37.5. Но при моето не е така.  Sad
Цитирай

Wonderland

Миналия  месец синът ми беше така само ,че имаше и зачервено гърло, 3 дни подържаше темп. между 37.5- 37.7 и на четвъртия  се оправи. Лекарката каза ,че  било някакъв вирус . Оправихме се само с антипирептици, понеже като вдигне над 37.5 започва да хленчи и си личи , че не му е добре на детето.
Цитирай

на Север

И Моника вчера сутринта вдигна температура 37,5. Иначе нищо друго й няма. Давам Панадол, като видя че започне да става кисела. Най много й беше вчера след обяд 38 градуса. Днес пак има малко над 37.
Какво стана с вашата температура, спадна ли вече?
Цитирай

Mediterraneo

Ми не, не е спаднала... Снощи беше точно 37, днес наобяд- 37.1.
Чудя се дали изобщо да я заведа на лекар?! Като я знам нашата докторка- за едно кихане може да нажули АБ... От друга страна в събота заминаваме на море и сякаш е по- добре преди това да я види...
Цитирай

на Север

Все се надявам да спадне Praynig. Днес лекарката ни е следобяд и се чудя дали да я заведа Confused
Оф, май ще изчакам малко Tired
Цитирай

Моята дъщеря подържа такава т почти цял месец.Отиди да и пуснат кръв и урина, защото така най-точно ще се види имаи нещо.А щом заминавате на море, мисля че е задължително да се увериш че детенцето е добре.
Цитирай

на Север

Моята дъщеря подържа такава т почти цял месец.Отиди да и пуснат кръв и урина, защото така най-точно ще се види имаи нещо.А щом заминавате на море, мисля че е задължително да се увериш че детенцето е добре.

А вашият педиатър какво каза?
Цитирай

Ние започнахме с такава т 37,2-37,7 на 23 май.Понеже я подържа 7-8 дена пуснаха кръв и урина -много висока утайка и увеличени левкоцити.Изписаха ни Зинат, който пихме 10 дена 3 дена след като го спряхме Мария отново вдигна т пак 37,7-38.Този път съпроводена и с повръщане, и зачервено гърло.Взеха секрет от гърлото, оказа се че иам наличие на стрептококи гр А, тя м/у временно се пооправи, свали т, за около 3-4 дена и от мин. петък пак започна да вдига.Сега е на друг антибиотик. #Crazy
Цитирай

на Север

Тази сутрин ходихме на лекар. Изписа ни Оспамокс, била зачервила гърло. Мисля да изчакам до утре все пак, ако не спадне утре ще го взема пустия антибиотик
Цитирай

Mediterraneo

Тази сутрин ходихме на лекар. Изписа ни Оспамокс, била зачервила гърло. Мисля да изчакам до утре все пак, ако не спадне утре ще го взема пустия антибиотик

Мда, и аз си мисля, че моята е с червено гърло и затова така с Т. Но пък снощи и днес няма  Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Здравей Димана,
 - от оскъдната информация която даваш, предполагам че може би става въпрос за някое рино/фаренгиално вирусче, а те са стотици хиляди видове и са част от "Учебния материал" необходим за укрепване и изграждане на имунната с-ма на всяко дете.
  - Щом Жизнената му сила не е счела за необходима да вдига по-висока Т. и още по-важно,че детето е жизнено и както казвате "тя се чувства и изглежда чудесно" вероятно ще се справи сама - без АБ.
Цитирай

Mediterraneo

Здравей Димана,
 - от оскъдната информация която даваш, предполагам че може би става въпрос за някое рино/фаренгиално вирусче, а те са стотици хиляди видове и са част от "Учебния материал" необходим за укрепване и изграждане на имунната с-ма на всяко дете.
  - Щом Жизнената му сила не е счела за необходима да вдига по-висока Т. и още по-важно,че детето е жизнено и както казвате "тя се чувства и изглежда чудесно" вероятно ще се справи сама - без АБ.

Благодаря! Сега се връщаме от морето- Силия се чувстваше прекрасно. От време на време я "хващах" с подобна Т, но все така поведението и видът й не се отличават по никакъв начин от тези, когато няма никаква Т.
А бактериална инфекция някаква дали може да протича по този начин?! Или ще прави по- висока Т? Че вече 2 седмици се точи това състояние...
Цитирай

При бактериална инфекция секретите от носа от бистри стават жълтеникави или зеленикави, по същия начин се променя цвета и на храчките. smile3529
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.