Как спасявате бебо от жегата?

  • 1 207
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Майчета, кажете моля ви, до какви методи прибягвате за да разхладите бебоците?
Честно казано, достаршава ме да пускам климатика често, особено когато се връщаме от разходка и от 36 градуса навън минаваме на 26 в къщи.
Споделете опит, че беборан хич не му понася жегата, много крив става. Praynig

# 1
  • Мнения: 51
Защо не го изкъпеш? Нищо че не му е сега времето, довечера пак.Предполагам че ще го разхлади поне малко и ще се почувства по-добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Сега съм сигурна, че ще ме обяват за луда / особенно една майка от Варна/, но моето изпитано средство е следното. Един мокър чаршаф опънат над леглото. В смисъл проснат на решетката. Така че детето си лежи в креватчето , но над него е мокрия чаршаф. Ето така се спасявахме ние. Само след двайсетина минути чаршафа е абсолютно сух, а на детето му е добре.

# 3
  • Мнения: 92
крием се в къщи на 22-25 гр. и излизаме чак към 7 вечерта за 1 час. Иначе няма спасение Sunglasses

# 4
  • Мнения: 694
Ох, много е трудно. За сега климатика се въздържам да го пускам. Спи гол по памперс и въпреки това по главичката, гушката и гърдите има пъпки от изпотяването.

# 5
  • Мнения: 1 165
Ние пък пускаме климатика вечер,защото просто се не издържа...И на беба не й и добре на такива жеги-появиха й се пъпчици от горещината.макар,че още не сме започнали да излизаме и наистина си е  проблем излизането навън на тези жеги, в сравнение с хладинката в къщи.Ще следя темата та да видя другите мами какво ще кажат.

# 6
  • Мнения: 4 621
Не излизаме навън от 11 до 17 часа. Когато е много горещо пускам климатик в къщи Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Климатик му е спасението,иначе няма заспиване.

# 8
  • Мнения: 1 938
Като се приберем от сутрешната разходка, я къпя. Вечерта преди да заспи - пак. Peace

# 9
  • Мнения: 113
Ами излизаме сутрин максимум до 10.00 часа и вечер след 19.00 часа. Но преди да си легнат през деня и вечерта им слагам лек душ, ако е подходящо даже малко цапаме в басейна. Е, вие още сте малки май за басейн, но мисля, че и банята ще помогне!  bath1

# 10
  • Мнения: 8 917
Пуснати щори, леко облечена, излизане навън по хладно, вентилатор Peace

# 11
  • Мнения: 4 392
Не излизаме в жегите. Вкъщи щъка гола,само по памперс.Наобяд я къпя за разхлаждане.Следобяд спи пак само по памперс.След вечерната разходка пак-баня.Вечер спи само по боди с къс ръкав ,което разкопчавам отдолу или по потниче.Не я завивам,а през деня я мокря с вода или и пълня надуваем басейн на балкона  да цопа вътре.

Големи жеги са и аз не издържам вече! ooooh!

# 12
  • Мнения: 4 629
Ние в жегите ходим на басейн  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 806
в никакъв случай не излизайте в жегите. Естествено, ако трябва да се ходи до кухня, това е неизбежно, но само до там. Иначе стоите в къщи и ... право да си кажа, аз имам доста неприятни случаи с климатик (имам предвид в семейсството). Затова бих препоръчала пускане на климатик за определено време и докато той работи бебето да не е в стаята.

# 14
  • Мнения: 878
само с климатик ,иначе ще си пукнем от жега.Само че нашият климатик е в коридора срещу врата на спалнята и отварям врата ,така се охлаждаме безопасно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт