Mами в Италия 10

  • 16 435
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Добре дошли в десета част на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! smile3501

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!
 newsm51


МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste

Lombardia:
Giorgia (ГЕРГАНА) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
piccolina (АНИ) - Valsolda
donna al volante (ВАЛЯ) - vicino a Bergamo
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano
Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam (Параноична Заядливка Wink) - vicino a Milano
Ginger! (...) - Lecco

Emilia Romagna:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana:
Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:
makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella

Campania:
dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:
Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът: Grinning

Мами в Италия 1
Мами в Италия 2
Мами в Италия 3
Мами в Италия 4
Мами в Италия 5
Мами в Италия 6
Мами в Италия 7
Мами в Италия 8
Мами в Италия 9

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 18:20 от Lennie

# 1
  • Мнения: 5 475
   newsm44   Скокнах първа тук!  Wink

  Тъкмо се връщам от пазар...жега...нито и помен от валежа сутринта...
 

# 2
  • Мнения: 6 167
хихи, ето ме и мен
ще ви прочета след малко какво сте дебатирали без мен
но сега да кажа снощи какво имах предвид

някой има ли представа ( да е ползвал, чул отзиви и тн ) от това:

http://www.roombaitalia.it/

това чудо се продава в медия уорлд и струва 399 евро
има и още един модел, който в Италия май не се продава ( ако греша, ме поправете), който мие също така.

# 3
  • Мнения: 3 425
Лелее добре,че си Коп-нах поста...освен,че е пусната нова тема,форума не се отваряше  #Crazy
 
Ей ме на и мен  Party
Банда,тука е толкоз задушно,че едва се диша и само облачета и май пак няма да вали   #Crazy
Влади, хубава идея за тикера,така ще си ни под контрола!Аз скоро съм била бреми и мога да ти кажа,че и на мен ми се случваше от време на време и то не при особени ситуации,а например като вървя!Как си с килограмите?!Не можеш да имаш точен отговор на всичко случващо се в твоя организъм сега!Хормоните доста са го раздрусали,така че търпение му е майката!
Феиам, защо пък някой трябва да ти скача!Всеки си възпитава децата,както усеща!Аз не съм фенка на Спок-и,но не искам лигаво дете,което да не си знае мярката!В последните години децата са доста по-невъзпитани и нахални,отколкото сме били ние например...нямат ценностна система и това се дължи до голяма степен на родителите и обществото!Аз съм за 'златната'(умерена) среда!
Бимба, скоро се подготви да чуеш от свекито ти, колко те изнервя твойто стато интересанте  Joy При нас сега това е модата...това ми го повтарят често и как било нормално и да не съм се притеснявала...демек аз съм виновна за скандалите,които ми вдигаше  #Crazy Ай,опасни са тия свеките  Joy

Лени,айде бе притесних се...къде скиташ по жегите  Naughty Това нещо се продава по една от кабеларките съм го виждала!Всъщност поправям се...НЕ Е СЪЩОТО,но подобно!






# 4
  • Мнения: 6 167
къде изчезнахте?
Кала, незнам бизнеса с дискове и музика как върви.
Щом има кво да ядем, караме колите, и не са ни подгонили данъчните е добре.
аз се задоволявам и с 2 и с 200.
за мен също е една загадка това, отдавам бизнеса само на
традиционната любов на италианеца към музиката , а така
също и на липсата им на достатъчно познания за нет-а.
освен това тук не можеш да имаш кафене, или магазин за семки,  освен , ако някое не се е освободило.
тоест, не може да отворят конкурентни магазини. социализъм.
да ти кажа, мисля, музика романьола ( т.е типична) се харчи,
а така също деца и младежи много има които се интересуват.
аз не бих дала 20 евро за диск във всеки случай.
но аз мисля така, която съм нон стоп на компютъра.

нашите хора ( свекър ми и мъжа ми) правят това от близо 30 години.
дамиано от 20. той казва, че бавно умира тоя бранш.
вярвам, че когато вече не можем да живеем от него ще се преквалифицира)))

за робота - не става в-с за това което е в телешопинг..

# 5
  • Мнения: 5 475
 
 doh
аз пък мислех,че за лаптома на снимката в предишния линк иде реч..
 newsm78 Май са 2 марките,които се продават тук.Другата е
http://194.20.145.245/euroflex2004/ita/intelligente/index.html
 
  Разгледай форума,има хора,които не са  доволни от този продукт,не чистел добре по ъглищата, не "усещал" някой препятствия,батерията му не стигала.  Rolling Eyes
  По моето скромно мнение още техниката не е достатъчно усъвършенствана ,а и  цената е височка!

Всеки си възпитава децата,както усеща!Аз не съм фенка на Спок-и,но не искам лигаво дете,което да не си знае мярката!В последните години децата са доста по-невъзпитани и нахални,отколкото сме били ние например...нямат ценностна система и това се дължи до голяма степен на родителите и обществото!Аз съм за 'златната'(умерена) среда!

  Hug  И аз съм на същото мнение!  Peace И при мен виждам вече резултата и съм доволна!

# 6
  • Мнения: 2 804
Да и аз се задушавах докато бях бременна особено ако легнех по гръб и колко пъти докато го правехме .
Но дори и не съм споменавала на лекара щото всичките ми изследвания бяха повече от добри .
Ленние , на туй чудо само реклама по телевизията съм гледала .
Дайте го по кротко с тия езици че и аз не съм научила моите още ,но един ден ще знаят поне дотолкова колкото като отидат в БГ да могат да се разбират с хората .
Честита нова темичка!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 427
Еййй,това чудо е само за мен,аз нали все пълзя и чистя като луда...то първо прахосмукачка,после парзал с напизан,то после суифер...ми то е по изгодно да си купиш едно такова  нещенце за 400 евро,поне пестиш.Според Флоро той работел само за перилните и почистващите препарати в тази къща и адски се вбесява като прекарам 30 минути в чудене какво да взема от сектора с препаратите.
Лени,кой знае колко си се смяла с нашите предположения на преносимото пц
Въпрос,а вие стоите ли в къщи с обувки,и изобщо карате ли хората да си събуват обувките като влизат?
Мен сърцето ме боли да видия как някой ми тъпче родопския козеник или белия килим с обувки.
Иначе Фло ще си поръчва робот за косене на трева през есента,че докато се накани да я окоси с нормалната косачка,тя пораства по метър

# 8
  • Мнения: 6 167
мнгоо съм се навила на това нещо - има и миещ вариант, не само прахосмукиращ ( който не се предлага в италия май).
бая скъпо е и за това търся повече мнения ( от щатите вече имам много добри отзиви).
натискаш му бутон клийн и то тръгва.
има си сензори, компютър е, мислещо човече с 2 думи.
има и пипалца, които ще се погрижат за ъглите, а по стълбите няма да пада, защото
има сензори да не се катурне.
това ще ме изстреля в 22ри век в областта на чистенето.
а и с това куче решаваме проблемите с косми и тн.

най-вече ще ме раздели с парцала и ще съм спокойна, че е чисто, защото у нас е теракот бял и непрекъснато нещо трябва да се чисти.
а това го пускам и то джитка
да ви кажа, направо съм се побъркала при мисълта, че мога да имам такова нещо!

влади, тук мъжа ми се събува на горния етаж в спалнята. няма никакви навици, а явно е масово ( дискутирали сме го в-са).  смятай.
нямаме дори шкаф за обувки, не знае какво е.
влизаме с обувки , ходим с обувки и тн.
ето ти американската версия , пусни си видеото да видиш как чисти, аз цяла нощ го сънувам тоя клип.
http://store.irobot.com/product/index.jsp?productId=2172861

благодаря за инфото за пс-тата. много ми беше полезно))) не сте виновни, линка, който съм дала е безумен. но се радвам, че сте така отзивчиви.



# 9
  • Мнения: 3 425
Лени, ама 99% от песните се намират онлайн...няма какво да ти обяснявам,знаеш и се чудя кой купува тез неща все още?!Тук при нас има един такъв магазин...ми все няма никой вътре,а на всичкото отгоре дава и филми под наем!Та ей така си мислех!
Не знам дали е разумно закупуването на продукт,който го няма поне в Европа?!Най-малкото препарата трябва да го има,а при най-малкия технически проблем(не,че го пожелавам,но се случва) къде  и кой ще търсиш...Америка ли???!!!Аз вече не се навивам на такива покупки,особено с такава цена!
Отивам да се опъна малко!
 

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Феиам, защо пък някой трябва да ти скача!Всеки си възпитава децата,както усеща!Аз не съм фенка на Спок-и,но не искам лигаво дете,което да не си знае мярката!В последните години децата са доста по-невъзпитани и нахални,отколкото сме били ние например...нямат ценностна система и това се дължи до голяма степен на родителите и обществото!Аз съм за 'златната'(умерена) среда!


ах, нямах предвид за възпитанието, за езиците ставаШе въпрос, 4е о4аквах критики (странно ми е да съм казала "ска4а" newsm78)
при това, струва ми се ли4еШе, 4е се Шегувам. Thinking

пп. ли4но аз предпо4итам дететто ми да е малко по_нахално, по_невъзпитано, по_егоист от мен... голем келефир от доброто ми възпитание не съм имала.
Както казват тука, "куло, куло, куло" и да са здрави

# 11
  • Мнения: 2 427
Явно съм малоумна...не мога да го успея това със тикераааа..къде да го пестна точно?
Аз съм решила да изпраскам един тъмнокафяв теракот безпогрешно копие на паркет на тъмно кафяв уендж,да ме извиняват италяно ,които го наричат венге в новата къща.Ох забравих да кажа-вечера се обади банката отпускат кредита!!!Другия месец ,дай Боже ще бъдем собственници на съборетина.Най-накрая!Та мисълта ми е ,че тъмния теракот е нещо още по гадно от белия,защото и леко прашни подметки оставят очевидни от самолет бели следи.Така че ще накупувам чехли,а за тези които отказват пантофа ще има калци от найлон като в операционните.Но никакви обувки вътре повече!
Кала ми не знам дали са много като килограми за 17 седмица но в момента съм 55.5 килограма.

# 12
  • Мнения: 5 475
Влади там където се променя профила има празен правоъгълник за подписа там копитай BBC код от сайта,където си направила тикера!  Peace

# 13
  • Мнения: 6 167
Хех, Влади, ще успееш!
и аз бях така с лентичките. ама моята нещо гледам е изчезнала.


за децата и възпитанието: ние сме на ниво философстване по темата.

днес дамианчо беше много мил, защотото... има си предистрория... много ми зарадва сърцето!
та, в колата му слушаме буда бар и там има една песен, една туркиня я пее, казва се Сезен Аксу, ама песента ми е направо любима ( в момента сваляме др. нейни парчета за мен, де).  Има глас като океан тая жена и ми е толкова.. близо... парчето е гениално обработено в джаз-лоундж звучене и аз направо съм го надула до безкрайност. И както си плувам в мечти и казвам " Аморе бе, кога ще отидем в Турция, или Гърция, искаш ли другия септември " ,
а той сериозен се обръща и казва " Да, искам, ама ще сме в 7мия месец бременни тогава и няма да можем да пътуваме"
ех, стана ми едно такова тооопло, тооопло, нежно...
тоя мъж няма няма па току като каже нещо такова... как го сметна не е ясно  Heart Eyes Praynig

език моето ще знае, доколкото успея да го науча ( с помощта на баба му, и роднините в БГ).
мисля, че ще му говоря на български, не виждам някои неща как биха ми 'идвали' на италиански. искам да ме разбира. и да говори. езика е богатство. ще го побъркам моето - искам да знае английски, италиански и български като пружинка.
да се чуства добре сред роднините си в БГ.
после ... как се определя, как и дали се гордее. това са високи концепции.

между другото днес си купих един интермедиът левъл лингуа пер страниери, която е мултимедиен курс, има сд'с , към 200 часа уроци, упражнения, устен, писмен, граматичен и тн.
бая кинти, но мисля, че добре ще се чуствам с него.


# 14
  • Мнения: 2 427
Мерси Гери,пак спаси положението!!!   Kiss
Защо пак започна с номерата този сайт?
Aiutoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Общи условия

Активация на акаунт