Моля, дайте съвет , за да не се самонавивам

  • 4 250
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
Какво да ти кажа, мила. Права и Нансен за скътаните пари. Пък и не всеки може да има наследство или пък толкова млад вече да се  е осигурил с жилище.
Иначе в къща си е най-добре, поне според мен. И за децата също е чудесно.
Но относно свекърите... ти си знаеш най-добре... но ние сме на квартира и свекърва ми идва да гледа малкия (трябваше да започна работа, а тя е безработна). Тактична е жената (макар че въпреки това трудно я търпя), старае се, обаче такава ревност ме тресе, че просто не мога да ти опиша. Сигурно защото имам син, или защото ни е първо дете. Не знам. Но това не е никакво облекчение за мен. С удоволствие бих си стояла вкъщи да си гледам детето. За мен това е най-великото преживяване - да го храня, мия, играя с него... дори и когато ме ядосва.
не ти помагам, но може пък ти да ми помогнеш

# 31
  • Мнения: 13 681
Доколкото разбирам,  решението да живеете заедно  е взето вече- това са ви възможностите, това е желанието на съпруга. Затова съветът ми е - дръж нещата изкъсо. Прави са тези, които те съветват още от самото начало да поставиш  някои условия (най-добре негласно, но твърдо), защото изпуснеш ли момента сега, после няма спасение. Знам от опит  ooooh! Така че си отстоявай личното пространство!  Е, никога няма да бъде същото, както ако сте самостоятелни, не си прави илюзии, че е възможно, но и такова отделно/съвместно съжителство си има своите добри страни, стига да успееш да се възползваш от тях. От хитрушаните ли си?  Май не, ама се опитай да станеш Mr. Green
В тази връзка си мисля следното. Моите баба и дядо живееха така с вуйчо и вуйна - 2 къщи в един двор (на баба и дядо разбирай). Ограда между къщите нямаше, но всеки си знаеше двора! Никога баба и дядо не са ходили непоканени дори и в двора (бившия техен, нали!?) на вуйчо. Вуйна си беше отделила домакинството, децата, свободното време. Същевременно възрастните винаги помагаха, като ги помолят. Когато аз ходех на гости при баба и дядо, винаги спях при тях, хранех се при тях, а вуйна ме канеше понякога!!! да хапна с братовчедите. За игрите не говоря Mr. Green Та мисля си, как предишното поколение е било толкова деликатно (а уж по-прости хората), а това на нашите родители - дзвер  hahaha И ние какви ще бъдем  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт