Въпросче за спането по гръб

  • 2 192
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 928
Аз по принцип никога не спя по гръб, така че нямах този проблем. А по отношение на честото посещаване на WC-то, поне се научих да заспивам в момента, който помиришех възглавницата. Иначе не оставаше време за сън. Полезно е като се роди бебо - използваш всяка секунда за сън и опитът от бремеността е от полза  Peace

# 31
  • Мнения: 556
Спях както ми е удобно Peace

# 32
  • Мнения: 873
аз зададох този въпрос направо на лекаря си,понеже като спя на дясно,бебо започва да рита и все едно съм легнала направо върху него Shocked лекарят ми обясни,че наистина бебето предпочита да спя наляво,защото така се храни по-добре,но не е фатално,ако спиш и надясно или по гръб Simple Smile а за пишкането-аз вече стигам до тоалетната и със затворени очи ooooh!

# 33
  • Мнения: 5 026
При мен спането по гръб причиняваше контракции.

# 34
  • Мнения: 4 447
E,няма нищо фатално, спокойно не си го слагай толкова на сърцето,аз накрая неможех даспяпо гръб,защото се задушавах....след 7,5 месец. По-притеснително е ако се събуждаш по корем. Така,че споко,няма нищо лошо да спиш по гръб стига да ти е удобно!А колкото до пишпкането аз в 9-тия се будех точно на 2часа и пишках...това е  положението. Леко бременеене и раждане smile3503

# 35
  • Мнения: 3 695
Жената е родила преди 7 месеца, почти навреме се включвате с коментарите.  hahaha

# 36
  • Мнения: 5 362
Жената е родила преди 7 месеца, почти навреме се включвате с коментарите.  hahaha
tini-mini, питай niiaa от къде я изрови тази тема.... Wink
Ама вярно от тогава...,и аз сега виждам Joy

# 37
  • Мнения: 957
аз зададох този въпрос направо на лекаря си,понеже като спя на дясно,бебо започва да рита и все едно съм легнала направо върху него Shocked лекарят ми обясни,че наистина бебето предпочита да спя наляво,защото така се храни по-добре,но не е фатално,ако спиш и надясно или по гръб Simple Smile

При мен също е така- най ми е удобно на дясната страна, но веднага ме наритват и се принуждавам да се обърна наляво.

Иначе по повод въпроса  коя поза е най-удачна и коя не се препоръчва си има медицинско обяснение. Google предоставя достатъчно информация по темата за четящите и разбиращи на чужди езици.

http://www.kidshealth.org/parent/pregnancy_newborn/pregnancy/sle … ng_pregnancy.html
http://www.americanpregnancy.org/pregnancyhealth/sleepingpositions.html

http://www.indiaparenting.com/faqs/pregnancy/sleepingpositions_pregnancy.shtml

http://www.amazingpregnancy.com/pregnancy-articles/120.html

В дясно се намира черният дроб и когато бременността напредне и  матката натежи го притиска. Затова е по-добре да се спи обърнат на ляво. Правилно е казал доктора на dessy encheva, че бебето се храни по-добре, защото в тази поза се подобрява циркулацията на кръвта от плацентата към бебето.

Пози, които трябва да се избягват са по гръб или по корем ( но последната към края на бременността е трудно осъществима).
Натежалата матка притиска големи кръвоносни съдове и това води до падане на кръвното налягане в резултат на слабия приток на кръв към сърцето и  към бебето, намаляване на притока на кислород към бебето, проблеми с гърба, дишането, отделителната система,  поради задържането на кръвта и по бавната и циркулация може да се благоприятства появата на хемороиди.

Разбира се случва се докато спи човек да се завърти по гръб, не е проблем, стига да се спи така през цялата бременност.  На мен лично ми е прилошавало от лежане по гръб по време на един преглед, толкова, че щях да припадна.  Подпирам се като спя с възглавници и гледам да редувам ляво и дясно, а ако се усетя, че съм по гръб сменям веднага позата. В края на краищата всички желаем на бебчовците си най-доброто и мисля, че за няколко месеца си струва човек да изтърпи дискомфорта да не спи в любимата си поза по гръб.

# 38
  • Мнения: 27 524
Недей да се притесняваш. Аз винаги съм спяла по гръб, но с времето бебето само ми подсказа, че не му е приятно - при всяко лягане започваше да бисйтва, рита, да се премята, да хълца... и аз без да искам лягах нощем така, но бързо бивах вкарвана в правия път  Laughing Ако спиш и бебето е спокойно, няма за какво да се притесняваш, не го мисли, не е вредно и противопоказно  Hug

# 39
  • Мнения: 772
не съм обръщала внимание в каква поза спя Rolling Eyesи без това се въртя много

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Притискала се вена-кава-н'ам си к'во Simple Smile (извинете - не съм лекар... Simple Smile ). Общо взето, идеята е, че на теб ще ти призлее много преди на бебчо. Хм, сигурно е трудно да се усети докато спиш, не знам... и аз спя и по гръб.

# 41
  • Мнения: 210
и аз спях както ми е удобно,макар,че в последния месец никак ми не беше удобно с големия корем

# 42
  • Мнения: 617
   Спи както ти е удобно на теб. То и с това оставаше да се мъчиш...

И смятам така. Както ти е удобно

Общи условия

Активация на акаунт